MARANTZ SR7012 & AV7704

MARANTZ SR7012 & AV7704
Marantz wzbogaca swoją ofertę o najnowsze produkty kina domowego, prezentując amplituner sieciowy SR7012 oraz przedwzmacniacz/procesor AV7704.

Obydwa modele wyposażone zostały w najnowocześniejszą technologię kina domowego, w tym dekodowanie Dolby Atmos/DTS: X/Auro-3D oraz pełną kompatybilność z 4K, a także bezprzewodowy system audio HEOS multiroom.

Marantz uważa, że wydajność kina domowego nie może odbywać się kosztem jakości odtwarzania muzyki. Zarówno modele SR7012, jak i AV7704 zostały zaprojektowane tak, aby stanowiły centrum kompletnego, wysokiej klasy domowego systemu rozrywki. Amplituner SR7012 jest kompletnym procesorem/ wzmacniaczem 9 kanałowym, zaś AV7704 został zaprojektowany do użycia z zewnętrznym wzmacniaczem Marantz, by uzyskać funkcjonalny, dający możliwość rozbudowy system audio wideo wysokiej wydajności.

Obydwa modele wyposażone zostały w szeroką gamę udogodnień umożliwiających dzielenie się ulubioną muzyką, w tym streaming sygnału poprzez sieć, zgodność z formatami muzycznymi o wysokiej rozdzielczości, technologią Bluetooth i odtwarzaniem z urządzeń przenośnych, a także system bezprzewodowy HEOS multi room audio zapewniający dostęp do popularnych serwisów streamingowych, takich jak Tidal, Spotify, Deezer, radio internetowe TuneIn, SoundCloud i inne.

SR7012: 3D surround, kompatybilność 4K, 9.2 kanały wzmacniacza oraz funkcjonalność HEOS

W modelu SR7012 inżynierowie dźwięku Marantz dostroili brzmienie, korzystając z całkowicie nowych podzespołów, takich jak 192kHz/32-bitowy blok konwertera cyfrowo analogowego z zegarem tłumiącym zakłócenia jitter, zapewniając tym samym bardziej precyzyjny dźwięk. Dziewięć oddzielnych kanałów wzmacniacza gwarantuje czystość, klarowność i moc. Brzmienie Marantz opiera się na ponad 60-letnim doświadczeniu w przetwarzaniu dźwięku, oraz wykorzystaniu starannie dobranych komponentów, wybranych poprzez pomiar oraz testy odsłuchowe. Oczywiście w urządzeniach zastosowano słynne Hyper Dynamiczne Moduły Wzmacniacza (HDAM) autorskiej konstrukcji, wykorzystujące miniaturowe, starannie dobrane komponenty, zastępujące bardziej powszechne, ale słabiej brzmiące, „układy scalone wzmacniacza” – rozwiązania powszechne w innych konstrukcjach. Amplituner wyposażony został również w wysokiej jakości magnetyczne wejście phono, umożliwiające podłączenie gramofonu, by umożliwić cieszenie się muzyką z singli i płyt LP. Nawet stylistyka SR7012 odgrywa istotną rolę: wszystkie podzespoły amplitunera umieszczone zostały w obudowie antyrezonansowej nawiązującej wyglądem do stylu industrialnego, a sztywne antymagnetyczne panele zapewniają eliminację zakłóceń na poziomie obudowy.

Kino domowe i muzyka w wysokiej rozdzielczości, kompatybilność z pełną gamą odmian wideo w formacie 4K Ultra High Definition, obsługa 4K 60Hz, HDR oraz Dolby Vision jak i Hybrid Log Gamma (HLG), wbudowane dekodery Dolby Atmos, dts:X, Auro-3D. Dziewięć kanałów wzmacniacza umożliwia podłączenie głośników w konfiguracji 5.1.4 lub 7.1.2 bez konieczności zastosowania wzmacniacza zewnętrznego. Osiem wejść HDMI zapewnia możliwość podłączenia szerokiej gamy urządzeń, takich jak odtwarzacze Blu-ray, sieciowe urządzenia streamingowe, dekodery oraz konsole do gier. Możliwy jest również upscaling starszych źródeł wideo do rozdzielczości 4K, a profesjonalna kalibracja ISF zapewnia najwyższą jakość obrazu. Trzy wyjścia HDMI umożliwiają amplitunerowi SR7012 jednoczesną obsługę telewizora i projektora w głównej sali odsłuchowej, jak również przesłanie sygnału z innego, niezależnego źródła do monitora w odrębnym pomieszczeniu.

 

Dzięki funkcjonalności HEOS multi room, SR7012 umożliwia dostęp do szerokiej gamy serwisów streamingowych, w tym Spotify Connect, Tidal, Deezer, stacji radia internetowego, Apple Airplay oraz bezprzewodową łączność Bluetooth. Można również cieszyć się muzyką z sieci przez Ethernet lub wbudowane Wi-Fi, aż do formatów o bardzo wysokiej rozdzielczości, w tym DSD2.8/5.6. Ponadto, wbudowana bezprzewodowa technologia streamingu muzyki HEOS multi room umożliwia amplitunerowi stać się częścią rozbudowanego domowego systemu muzycznego. SR7012 połączy się z innymi urządzeniami HEOS, od głośników bezprzewodowych po wzmacniacze wyposażone w funkcjonalność HEOS, aby umożliwić użytkownikom udostępnianie muzyki i usług streamingowych dostępnych w sieci. Wszystko to pod kontrolą intuicyjnej aplikacji HEOS (również w języku polskim). SR7012 wyposażony został w wiele funkcji zapewniających zwiększoną kontrolę oraz kompatybilność z niestandardowymi rozwiązaniami integracyjnymi innych firm, w tym kontrolę poprzez IP za pośrednictwem zarówno przewodowego połączenia LAN lub Wi-Fi. W celu zapewnienia kompatybilności z innymi komponentami audio wideo, na panelu tylnym znajduje się wejście i wyjście zdalnego sterowania IR, wraz z wejściem emitera i wyjściem wyzwalacza 12 V, natomiast bezpośrednie podłączenie zewnętrznej automatyki domowej oraz urządzeń sterujących umożliwia port szeregowy RS-232C. SR7012 współpracuje również z Crestron Connected, zapewniając szybką i prostą integrację z urządzeniami inteligentnego domu.

System dostosowania dźwięku do pomieszczenia Audyssey MultEQ XT32 zapewnia najlepsze możliwe brzmienie, które użytkownik może dostroić poprzez aplikację Audyssey Editor dostępną w sklepach Google Play oraz iTunes. Dopracowany asystent konfiguracji umożliwia prostą instalację, a przyciski wyboru Quick Select dają bezpośredni dostęp do ustawień ulubionych źródeł.

Zaprojektowany dla wymagających entuzjastów muzyki, SR7012 zachwyci tych, dla których muzyka jest tak samo ważną częścią rozrywki, jak telewizja i filmy.

Marantz AV7704: procesor / przedwzmacniacz zapewniający najwyższą jakość dźwięku i obrazu

Dla użytkowników, którzy chcą stworzyć rozbudowany system rozrywki domowej, AV7704 jest bezkompromisowym 11.2 kanałowym procesorem AV i przedwzmacniaczem, zaprojektowanym do użycia z wysokiej jakości zewnętrznym wzmacniaczem mocy lub głośnikami aktywnymi.

AV7704 został wyposażony we wszystkie funkcje modelu SR7012, poza wbudowaną sekcją wzmacniacza, pozwalając na zaprojektowanie i konfigurację całego zestawu tak, by osiągnąć jak najczystsze brzmienie i uniknąć wpływu ewentualnych zakłóceń płynących z sekcji wzmacniacza mocy, mogących negatywnie wpływać na wrażliwe sekcje cyfrowe i analogowe.

Powszechna praktyka stosowana przez audiofilów opiera się na oddzieleniu sekcji przedwzmacniacza i wzmacniacza mocy, umożliwiając zasilaczom oraz układom obwodów uzyskanie optymalnej wydajności. AV7704 wyposażony został we wszystkie najnowocześniejsze technologie audio oraz kina domowego zachowując minimalistyczną stylistykę. 11.2 kanałowa sekcja wyjściowa oferuje konwencjonalne gniazda phono oraz zbalansowane gniazda XLR.

Umożliwia to użycie AV7704 wraz z oddzielnymi wzmacniaczami mocy, takimi jak siedmiokanałowy Marantz MM8077, pięciokanałowy MM7055 lub dwukanałowy MM7025, a zbalansowane gniazda przyłączeniowe gwarantują eliminację zakłóceń sygnału, umożliwiając podłączenie wzmacniacza mocy w bliskiej odległości od głośników lub ukrycia go wśród pozostałych komponentów domowej instalacji kinowej.

Łącząc w sobie bezkompromisową wydajność z możliwościami przyłączeniowymi, łatwością konfiguracji i legendarną jakością dźwięku Marantz, AV7704 jest najlepszym procesorem do kina domowego i wysokiej klasy przedwzmacniaczem do muzyki.

Zarówno SR7012 jak i AV7704 będą dostępne w sprzedaży we wrześniu 2017 roku w wykończeniu czarnym lub srebrno złotym (tylko SR7012).

SR7012 9.2-kanałowy amplituner sieciowy AV z funkcjonalnością HEOS

Najważniejsze cechy:
• 9.2 kanałowy amplituner AV o mocu 200W na kanał
o Wystarczająca moc by wypełnić większe pomieszczenia słynnym brzmieniem Marantz, możliwość konfiguracji 5.1.4 oraz 9.1.2
• 11.2 kanałowe wyjście przedwzmacniacza
o Obsługa konfiguracji 7.1.4 przy zastosowaniu zewnętrznego wzmacniacza mocy, możliwość rozbudowy
• Wbudowany moduł Wi-Fi z obsługą częstotliwości 2.4GHz / 5GHz
o Ulepszona stabilność sygnału, zwłaszcza w miejscach o dużym zagęszczeniu sieci Wi-Fi
• Wbudowana technologia bezprzewodowa HEOS multi room audio
o Muzyka w całym domu przy wykorzystaniu urządzeń HEOS, kontrola przez aplikację
o Aplikacja dostępna również w języku polskim
• AirPlay, Bluetooth, Radio internetowe, Spotify Connect, Tidal, Deezer i inne
o Dostęp do nielimitowanych źródeł muzyki online
• Streaming sygnału audio dzięki technologii HEOS ze źródeł podłączonych do amplitunera
o Współdzielenie muzyki przez zastosowanie bezprzewodowych głośników multi room
• Audyssey MultEQ XT32, Dynamic Volume oraz Dynamic EQ
o Doskonałe dopasowanie brzmienia do indywidualnej charakterystyki pomieszczenia odsłuchowego
• Kompatybilność z aplikacją Audyssey MultEQ Editor
o Profesjonalne dostrojenie parametrów dźwięku
• 4K/60 Hz full-rate pass-through, 4:4:4 color resolution, HDR, BT.2020, Dolby Vision, oraz Hybrid Log Gamma (HLG)
o Obsługa najnowszych standardów HDMI
• 8 wejść HDMI (w tym 1 na przednim panelu) z pełnym wsparciem HDCP 2.2; 3 wyjścia HDMI
o Rozbudowane możliwości przyłączeniowe, możliwość jednoczesnej obsługi telewizora i projektora
• Wyprowadzenie sygnału HDMI do drugiej strefy
o Obsługa telewizora i projektora w głównym pomieszczeniu oraz monitora w drugiej strefie
• Funkcjonalność eARC (Enhanced Audio Return Channel) poprzez przyszłą aktualizację oprogramowania
o Audio 3D poprzez HDMI z aplikacji TV
• Dostrojenie brzmienia Marantz przy użyciu zupełnie nowych komponentów, w tym przedwzmacniacza current feedback HDAM
o Konstrukcja zapewniająca czystość brzmienia zarówno z filmów jak i muzyki dla najwyższej jakości rozrywki
• Zupełnie nowy 192kHz/32bitowy konwerter cyfrowo analogowy z tłumieniem zakłóceń jitter
o Sekcja cyfrowa zaprojektowana dla czystego, precyzyjnego dźwięku
• Obsługa DSD (2.8/5.6MHz), FLAC, ALAC oraz WAV
o Streaming audio wysokiej rozdzielczości z odtwarzaniem Gapless
• Konwersja sygnału analogowego na HDMI oraz upscalling rozdzielczości SD/HD do HD/4K
o Jakość wideo HD z starszych nośników DVD oraz źródeł analogowych
o Dolby Atmos, DTS:X, oraz Auro-3D
o Realistyczny dźwięk 3D z efektem górnej warstwy
• Podwójny wyświetlacz
o Charakterystyczny okrągły wyświetlacz Marantz na froncie; większy wyświetlacz ukryty za klapą na przednim panelu
• Oznaczone kolorami przyłącza głośnikowe, Asystent konfiguracji, aplikacja Marantz AVR Remote
o Bezproblemowa instalacja, konfiguracja, użytkowanie
• Inteligentny tryb ECO z funkcją on/ off/auto
o Oszczędność energii bez wpływu na wydajność
• Zaawansowane funkcje multi room; 11.2 kanałowy przedwzmacniacz; port RS232; profesjonalna kalibracja obrazu ISF; zgodność z Crestron Connected; kontrola poprzez IP
o Możliwość instalacji niestandardowej oraz podłączenia systemów automatyki domowej

AV7704 AV procesor / przedwzmacniacz z funkcjonalnością HEOS

Najważniejsze cechy jak powyżej, z wyjątkiem:
• Brak wbudowanej sekcji wzmacniacza mocy
o Konstrukcja przedwzmacniacza/procesora zapewniająca najwyższą jakość dźwięku
• 11.2 kanałowe wyjście przedwzmacniacza, zarówno RCA jak i XLR
o Możliwość wykorzystania szerokiej gamy wzmacniaczy mocy – w tym Marantz MM8077, MM7055 oraz MM7025 zapewnia wygodną konfigurację indywidualnego systemu kina domowego

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj