MARCIN MASECKI: „CHOPIN NOKTURNY”

MARCIN MASECKI: „CHOPIN NOKTURNY”
Polska najnarodowieńsza świętość przenajświętsza pogwałcona - wielokrotnie! - na chwierutnym rozstrojonym pianinku

Na platformie TIDAL można przedpremierowo posłuchać najnowszego wydawnictwa Marcina Maseckiego, jednego z najciekawszych pianistów młodego pokolenia. Oficjalna premiera albumu „Chopin nokturny” planowana dopiero 1 marca.

Artysta tym razem wziął na warsztat Świętego Graala polskiej sztuki pianistycznej – nokturny Fryderyka Chopina. Na nowym albumie pianisty znalazło się siedem chopinowskich klasyków w podwórkowo-knajpianej interpretacji Maseckiego.

Pianista od najmłodszych lat miał styczność z utworami Fryderyka Chopina. To właśnie na jego utworach uczył się gry na fortepianie. Nie dziwi więc fakt, że po tylu latach działalności artystycznej postanowił wrócić do korzeni i nagrać album, który jest swobodną wizją chopinowskich nokturnów.

Fascynacja muzyką poważną zaowocowała takimi albumami Maseckiego, jak „Die Kunst der Fuga” i „Re-Write” Bacha czy „Ostatnie Sonaty Fortepianowe” Beethovena, które stały się punktem wyjścia do zuchwałych eksperymentów z orkiestrą barokową Arte dei Suonatori.

Równolegle Masecki angażował się w projekty o zupełnie innych korzeniach muzycznych, od alternatywnego „Paristetris”, po jazzowy „Profesjonalizm”, własne kompozycje dla Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej, zespołu wiolonczelowego Cellonet, Filharmonii Poznańskiej i Orkiesty OSP w Słupcy.

Współpracował również z zespołem Pink Freud, Wojtkiem Waglewskim, Tomaszem Stańko czy Michałem Urbaniakiem.

Kategorie: MUZYKA, NOWOŚCI

Skomentuj