MAREK NAPIÓRKOWSKI & ARTUR LESICKI: CELULOID

MAREK NAPIÓRKOWSKI & ARTUR LESICKI: CELULOID
Najsłynniejsze motywy muzyczne w historii polskiego kina w wykonaniu dwóch gitarzystów, którzy doskonale czują klimaty kultowych produkcji. Audiofilski mus! Dla niezorientowanych - na okładce kadr z filmu "Prawo i pięść"

Marek Napiórkowski i Artur Lesicki – najlepsi polscy gitarzyści jazzowi i przyjaciele ze szkolnych lat – po raz pierwszy w karierze nagrali płytę w duecie, w formule wymarzonej, by w pełni ukazać ich wirtuozerię, a jednocześnie wydobyć to, co najpiękniejsze w muzyce Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara, Andrzeja Kurylewicza, Andrzeja Korzyńskiego i Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Zestaw ponadczasowych kompozycji polskich mistrzów muzyki filmowej uzupełniają premierowe, autorskie utwory gitarzystów, utrzymane w klimacie, który najlepiej oddaje tytuł albumu: „Celuloid”.

„Celuloid” – choć nawiązuje do czasów, gdy wspaniałe polskie filmy powstawały głównie na taśmie czarno-białej – skrzy się kolorami. Większość partii zostało zarejestrowanych z użyciem gitar akustycznych i klasycznych, zbudowanych przez najlepszych lutników na świecie, ale słychać też frapujące dźwięki gitary dwunastostrunowej, mini martina, charango i gitar elektrycznych.

Program płyty:

1. Lalka (Andrzej Kurylewicz)

2. Pożegnanie z Marią (Tomasz Stańko)

3. Celuloid (Marek Napiórkowski)

4. Wojna domowa (Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz)

5. Prawo i pięść: Nim wstanie dzień (Krzysztof Komeda)

6. Crazy Script (Artur Lesicki)

7. Człowiek z żelaza (Andrzej Korzyński)

8. Death and the Maiden: Roberto’s Last Chance (Wojciech Kilar)

9. Celuloid – reprise (Marek Napiórkowski)

PREMIERA: 4 WRZEŚNIA 2015

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj