MARK LEVINSON No 585

MARK LEVINSON No 585
Wzmacniacz, którego można będzie posłuchać podczas tegorocznego Audio Show. Polski przedstawiciel Marka Levinsona w swojej informacji (patrz: poniżej) twierdzi, że to doskonały prezent pod choinkę. I my się z tym w pełni zgadzamy. Każdy chciałby dostać od Mikołaja suwenir za 50 tys. złotych

Luxury Audio Group Harman zaprezentował w tym roku wzmacniacz zintegrowany Mark Levinson No 585. To najlepiej wykonany tego typu produkt, który kiedykolwiek powstał – połączenie nieprześcignionego odtwarzania analogowego Mark Levinson z zaawansowanymi zdolnościami audio cyfrowego oraz elastycznym systemem konfiguracji. Umożliwia odtwarzanie muzyki z każdego źródła na zupełnie nowym poziomie realistycznego brzmienia.

Mark Levinson No 585 zaprojektowany został tak, by dostarczać najwyższej jakości, high-endowy dźwięk zarówno ze źródeł analogowych, jak i cyfrowych, włącznie z komputerami i serwerami muzycznymi. To kombinacja zaawansowanych rozwiązań inżynieryjnych z zupełnie prostym użytkowaniem oraz zniewalającym, industrialnym wzornictwem. No 585 skonstruowano tak, by był nie tylko najlepszym wzmacniaczem zintegrowanym wyprodukowanym przez markę Mark Levinson, ale by stał się najlepszym wzmacniaczem zintegrowanym w ogóle. – No 585 stworzono by osiągnąć szczyt jakości brzmienia audio w każdym detalu. To połączenie wyjątkowej uniwersalności z potężnym wzmacniaczem klasy AB, dostarczającym moc 200 W przy 8 Ω oraz 350 W przy 4 Ω, a do tego zapewniającym szeroką różnorodność cyfrowych źródeł dźwięku, łącznie z wysoką rozdzielczością 32-bit/192kHz audio komputerowego i DSD za pośrednictwem USB – zapewnia Todd Eichenbaum, Dyrektor Luxury Audio Group Harman. – Jak wszyscy wiemy, wielu posiadaczy systemów high-end ceni sobie również wygodę skompresowanych plików audio, ale równocześnie nie godzi się na wyrzeczenie w postaci gorszej jakości brzmienia. Jako lider rynku mamy rozwiązanie dla takiego wyzwania, którym jest technologia Clari-Fi™ opatentowana przez Harman. Poprawia ona jakość brzmienia wszystkich skompresowanych formatów plików – kontynuuje.

Wzmacniacz zintegrowany Mark Levinson No 585 posiada sześć wejść cyfrowych oraz cztery analogowe, w tym USB, wejście optyczne, coaxial, AES/EBU XLR i RCA. Wykorzystuje indywidualny sygnał zmiennej transmisji dla każdego z czterech analogowych wejść: jedno XLR i trzy RCA. Regulacja głośności oparta jest na dyskretnych 15-bit R-2R rezystorach i niskoszumnych zwrotnicach dla maksymalnej spójności sygnału i jak najszerszego pasma.

Odseparowane regulowane liniowe końcówki mocy dla prawego i lewego kanału zastosowano dla wszystkich obwodów analogowych, by utrzymać maksymalną czystość sygnału. Każda końcówka mocy wykorzystuje 12 tranzystorów wyjściowych o mocy 200W na kanał przy 8 Ω.

Serce cyfrowego przetwarzania sceny audio tego modelu stanowi konwerter ESS Sabre 32-bit D/A z firmową eliminacją jittera i w pełni zbalansowanym i zróżnicowanym stosunkiem I/V (prąd do napięcia). Procesor audio Cmedia USB jest zdolny do asynchronicznego transferu danych najwyższej jakości rozwiązań DSD i plików PCM aż do rozdzielczości 192kHz/32-bit. Dla niższej rozdzielczości formatów audio udostępniono Harmanowską technologię Clari-Fi™, która przetwarza i rekonstruuje dźwięk oraz jego utraconą szerokość pasma w skompresowanym formacie, odzyskując brzmienie hi-fi. W przeciwieństwie do ofert konkurentów, Clari-Fi™ nie działa na oślep dodając wyrównanie, poziom basów oraz inne efekty, które przywracają pierwotne wrażenia dźwiękowe.

Model No 585 wyposażony jest w wyjście stereo preamp/subwoofer z regulowanym 80Hz filtrem górnoprzepustowym do wykorzystania w systemie 2.1, oraz Ethernet, RS-232, IR i 12V trigger, dla możliwości podłączenia ze zintegrowanym systemem sterowania.

Jak każdy produkt marki Mark Levinson, zintegrowany wzmacniacz No 585 został stworzony bez kompromisów, w najwyższym standardzie, z wykorzystaniem mocnej konstrukcji i szkieletu, by izolować kluczowe systemy analogowe i obwody cyfrowe. Zawiera bezkonkurencyjne komponenty oraz wyjątkowej klasy tylny panel złącz.

Pomimo, że wyrafinowany w swoich możliwościach, Mark Levinson No 585 jest prosty w obsłudze dzięki swojemu podwójnemu panelowi frontowemu z pokrętłami oraz sześcioma przyciskami funkcyjnymi, które mogą być także używane za pośrednictwem pilota. Ten model oszałamia swoim wyglądem kiedy go prezentujemy – to industrialny design nowej generacji i sztandarowy przykład połączenia ikon wcześniejszych projektów Marka Levinsona ze świeżym, nowoczesnym wyglądem. Solidny, wytłaczany i obudowany aluminium panel frontowy ma dwa kolory: szczotkowaną czerń i charakterystyczne srebrne wykończenie z rozpoznawalnym akcentem firmy w postaci czerwonego wyświetlacza i LED-owych wskaźników.

Najnowszy wzmacniacz Mark Levinson No 585 dostępny będzie w sprzedaży na polskim rynku w grudniu tego roku. Doskonały prezent pod choinkę.

Specyfikacja: Moc i impedancja: 200W przy 8Ω
Wejścia analogowe: cztery (jedno XLR i trzy RCA)
Wejścia cyfrowe: sześć (USB, AES/EBU, dwa coaxial i dwa wejścia optyczne)
Wysokość: 7.6” [19,3 cm]
Szerokość: 17.1” [43,4 cm]
Głębokość: 19.9” [50,6 cm] Waga: 74 lb [34 kg]
Cena: 49 990 zKategorie: NOWOŚCI

Skomentuj