MASS FIDELITY CORE

MASS FIDELITY CORE
Głośnik Bluetooth, na którego produkcję zebrano podczas zbiórki w internecie 1,5 miliona dolarów

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel Mass Fidelity w Polsce informuje o wprowadzeniu do sprzedaży Core – wielofunkcyjnego głośnika Bluetooth oferującego audiofilską jakość dźwięku.

Niezwykła historia powstania Core

Core, efekt najlepszej w historii kanadyjskiej akcji crowdfundingowej od dziś jest już dostępny w sprzedaży w Polsce. Głośnik Bluetooth Core do takiego stopnia zdobył serca kanadyjskich użytkowników portalu Indiegogo.com, że przeznaczyli aż 1.521.440 miliona dolarów na wdrożenie go do produkcji. Okazało się, że jest to kwota przekraczająca kilkudziesięciokrotnie oczekiwania firmy!

Kolumna Core to efekt działania trzech czynników: ciężkiej pracy trzech niezależnych firm projektowych, kilku osobowego zespołu Mass Fidelity oraz rzeczy najbardziej unikalnej w tradycyjnym świecie audio – społecznościowego finansowania za pomocą największego kanadyjskiego portalu crowdfundingowego – Indiegogo.com.

Czym jest Core?

Core to aktywna kolumna Bluetooth, składająca się z 5 przetworników o sumarycznej mocy 120W sterowanych procesorem ARM. Przetworniki pracują w specjalnie przygotowanej obudowie w technologii ABT (Absolute Bass Technology).

Najważniejszą różnicą w stosunku do innych produktów na rynku jest zdolność kolumny do generowania holograficznej sceny dźwiękowej za pomocą technologii wave field synthesis (wirtualna przestrzeń akustyczna).

Holograficzne pole dźwiękowe to zdaniem producenta pozbawione tzw sweet spota, czyli jedynego miejsca do prawidłowego odsłuchu sprzętu. Dzięki temu, jedna kolumna aktywna może nagłośnić całe pomieszczenie muzyką o wyjątkowej przestrzenności dźwięku i mocy niskich tonów – w większości przypadków niezależnie od miejsca, jakie zajmą słuchacze.

Mass Fidelity Core – Budowa

• technologia przetwarzania dźwięku holograficznego dzięki aż 5 przetwornikom: czterem na bocznych ściankach i jednym niskotonowym na dole urządzenia
• sumaryczna moc to 120W w oszczędnej klasie D
• wbudowany akumulator zdolny do pracy nawet 12 godzin
• wbudowany mikrofon dla rozmów telefonicznych
• procesor obliczeniowy ARM
• odbiornik Bluetooth w klasie 1 dla najlepszego zasięgu i stabilnych połączeń w odległości nie mniejszej niż 10 metrów
• obudowa ABT (Absolute Bass Technology) – połączone siły, elektroniki, oprogramowania i mechanicznych przetworników dźwięku w celu wygenerowania jak największego i najlepiej kontrolowanego niskotonowego ciśnienia akustycznego

Mass Fidelity Core – Funkcjonalność

• komplet kodeków Bluetooth audio na pokładzie: aptX, AAC, SBC
• wejście optyczne dla sygnałów PCM 24/192
• wejście mini jack aux 3.5mm dla klasycznego kablowego połączenia
• wyjście USB do ładowania smartfonów/tabletów
• wyjście subwooferowe
• wygodna łączność NFC
• możliwość pracy w trybie multiroom – praca we wspólnej sieci 5Ghz do 8 głośników CORE – bez dodatkowego routera lub łączności Wi-Fi. Jeden Core do jednego pomieszczenia w domu to propozycja Mass Fidelity.

Mass Fidelity – Smart Sound Systems

Mass Fidelity to kanadyjski producent bezprzewodowych systemów audio opartych o autorskie rozwinięcie technologii Bluetooth. Ideą Mass Fidelity jest łączenie najpopularniejszych rozwiązań bezprzewodowych z zaawansowanymi autorskimi rozwiązaniami, które pozwalają na zachowanie audiofilskiej jakości dźwięku. Producent określa siebie jako wspólnotę audiofilów, projektantów oraz inżynierów, którym wspólnym celem jest wniesienie wysokiej jakości dźwięku do codziennego życia.

Cena
2499 zł, dostępny kolor: czarny

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj