MAYBE VINYL BAYBE vol.27

MAYBE VINYL BAYBE vol.27


Często musimy odpowiadać na pytanie, czy warto inwestować w drogi sprzęt odsłuchowy?

Trzy lata kryzysu pokazały nam, że najwięcej można było stracić na lokatach bankowych, akcjach, obligacjach oraz różnych innych dziwnych instrumentach finansowych, które zarżnęły największych optymistów. Inwestując na giełdzie lub w funduszach, można było się wyzerować. Wychodząc z dobrym sprzętem z salonu, traci się w drzwiach najwyżej 20 procent i do 50 w następnych 3-4 latach.

Oczywiście, zyski – przede wszystkim emocjonalne, wynikające np. z wewnętrznego ubogacenia spowodowanego głębokimi wzruszeniami podczas słuchania symfonii Czajkowskiego – mogą całkowicie zniwelować poczucie finansowej porażki z inwestycji w hi-end. Dla nas to zawsze podstawa wszelkich rozliczeń.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną – ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj