MICHAŁ URBANIAK W SIECI

MICHAŁ URBANIAK W SIECI
Michał Urbaniak rozpoczyna współpracę z platformą muzyczną NuPlays. Oferta składa się m.in. z płyt CD, plików FLAC, limitowanych edycji kolekcjonerskich oraz biletów na koncerty i transmisję internetowe

Nowojorska wytwórnia UBX Records rozpoczyna współpracę z NuPlays. Od dziś miłośnicy jazzu mogą kupić wprost od wytwórni nagrania legendarnego polskiego jazzmana Michała Urbaniaka, m.in. pliki MP3 i FLAC, płyty CD z autografem, a także pozycje wyjątkowe, m.in. transmisje na żywo z koncertów (http://ubx.nuplays.pl).

To bezprecedensowy pokaz możliwości współdziałania wybitnego artysty z serwisem oferującym na rynku muzycznym niespotykane rozwiązania technologiczne i rynkowe. Wkrótce w NuPlays można będzie kupić także bilety na koncerty wybitnego polskiego artysty oraz ekskluzywne wydawnictwa kolekcjonerskie.

W katalogu NuPlays dostępny jest już nadzwyczajny album „Atma” w wersji zremasterowanej z okazji 40-lecia premiery. „Atma” to intrygująca fuzja nowoczesnego elektronicznego jazzu, swingujących rytmów latynoskiej bossa novy oraz tradycyjnego polskiego folkloru, samplowana przez takich gigantów hip-hopu, jak Beastie Boys, Common czy Madlib. NuPlays ma do zaoferowania 20 płyt „Atma” z autografem samego Mistrza oraz kolekcjonerskie koszulki sprzedawane w pakiecie z albumem w formacie MP3.

Serwis proponuje ponadto coś wyjątkowego – internetowe transmisje koncertów Michała Urbaniaka. Pierwszy oferowany już na NuPlays streaming zaplanowany jest na 2 grudnia 2014 r. z klubu Wytwórnia w Łodzi, gdzie odbędzie się koncert w ramach festiwalu Urbanator Days stworzonego przez słynnego polskiego skrzypka, saksofonistę i kompozytora. W trakcie ośmiu edycji imprezy, gościli na niej najbardziej utalentowani muzycy grający jazz, soul czy hip-hop. W tym roku na zaproszenie Michała Urbaniaka zagrają m.in. Otto Williams, Femi Temowo oraz Xantone Blacq, muzycy, którzy występowali z takimi artystami jak Chaka Khan, Ray Charles, Babyface, Diana Ross, Amy Winehouse czy Whitney Houston. Koszt dostępu do transmisji koncertu w jakości HD to jedyne 9,90 PLN.

NuPlays S.A. to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie serwisów muzycznych na świecie. Współpraca nawiązana z Michałem Urbaniakiem i UBX Records pozwoli w pełni wykorzystać potencjał portalu, który wykracza daleko poza standard zwykłych sklepów z muzycznymi plikami cyfrowymi MP3. Dzięki temu w ofercie przygotowanej przez znakomitego twórcę oraz jego wytwórnię znajdzie się wiele atrakcyjnych propozycji, niedostępnych do tej pory w żadnym innym miejscu.

Plany uzgodnione z artystą i jego wytwórnią mówią o dystrybucji muzyki w popularnym formacie mp3 oraz w najwyższej jakości standardzie FLAC. Zakładają one także sprzedaż limitowanych edycji kolekcjonerskich i dystrybucję materiałów koncertowych. Dostępny też będzie autorski format UBX Records, który nazywa się netpacks – to cyfrowa muzyka z elektroniczną książeczką dołączaną do normalnych wydawnictw. W serwisie NuPlays do nabycia będą poza tym specjalne pakiety, składające się m.in. z płyt i wyjątkowych pod względem kolekcjonerskim T-shirtów. W stałej sprzedaży – płyty CD z nagraniami Michała Urbaniaka.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj