MISSION LX

MISSION LX
Mission prezentuje nową serię kolumn głośnikowych LX.

Mission poszerza swoje portfolio i wprowadza nową serię kolumn głośnikowych. Linię LX tworzy sześć konstrukcji: dwie podstawkowe, trzy wolnostojące oraz głośnik centralny. Zaprojektowane przy użyciu modelowania CAD wykorzystują wzmocnione obudowy, które wraz z nowymi przetwornikami pozwalają uzyskać emocjonujący dźwięk.

Wprowadzając nową serię kolumn głośnikowych projektanci firmy Mission nie tylko poszerzają gamę swoich produktów, lecz także ułatwiają miłośnikom muzyki stworzenie bardzo dobrego nagłośnienia. W oparciu o sześć modeli z linii LX użytkownik może zbudować system stereo lub zaawansowany zestaw kina domowego. Całą nową gamę tworzą dwa modele podstawkowe, LX-1 i LX-2, trzy wolnostojące, LX-3, LX-4 i LX-5, oraz głośnik centralny LX-C.

Podstawą bardzo dobrego jakościowo dźwięku serii LX są zastosowane przetworniki. 25-milimetrowa kopułka wykorzystuje zalety, jakie zapewnia mikrofibrowa membrana. Materiał ten pozwala uzyskać przyjemne, a jednocześnie bardzo wnikliwe brzmienie. Membrana poruszana jest przez układ napędowy z magnesem neodymowym, który dostarcza maksymalną siłę w niewielkiej przestrzeni.

Głośniki średnio- oraz niskotonowe wyróżniają się membranami wykonanymi z zaawansowanego splotu włókna, które dodatkowo impregnowane jest w celu zminimalizowania higroskopijności. Ten bardzo sztywny materiał wyróżnia się doskonałymi właściwościami tłumiącymi. Ponadto dzięki mocnemu magnesowi ferrytowemu pole magnetyczne kierowane jest precyzyjnie wewnątrz przestrzeni, w której porusza się cewka. Przekłada się to na ultraliniową pracę, a tym samym zwiększenie wierności odtwarzanego brzmienia.

Kolumny głośnikowe serii LX wykorzystują zwrotnicę akustyczną 4. rzędu w układzie Linkwitza-Rileya (24 dB na oktawę). Podczas jej opracowywania projektanci wykorzystali zaawansowane modelowanie komputerowe, a efekty udoskonaleń sprawdzali podczas wielogodzinnych testów odsłuchowych. Rozwiązanie to gwarantuje liniową charakterystykę na osi oraz doskonałe właściwości akustyczne poza osią. W konstrukcji zwrotnicy projektanci wykorzystali lakierowane cewki indukcyjne z rdzeniem ze stali krzemowej oraz kondensatory polipropylenowe.

Znaczący udział w zapewnieniu czystego, pozbawionego zniekształceń dźwięku mają także same obudowy. W efekcie intensywnych prac badawczo-rozwojowych Mission stworzył wytrzymałe konstrukcje. Dzięki wielokrotnym eksperymentom i testom odsłuchowym każdego z modeli serii LX oraz wzmocnieniu kluczowych punktów projektanci wyeliminowali niepożądany rezonans i wibracje. Smukłe obudowy ułatwiają instalację kolumn głośnikowych w pomieszczeniu i wraz ze swoim nowoczesnym wzornictwem uatrakcyjniają wnętrze, w którym zostaną ustawione.

Podstawkowe kolumny głośnikowe są 2-drożnymi konstrukcjami. W kompaktowych obudowach z systemem bass-reflex pracuje 25-milimetrowa kopułka wysokotonowa oraz 100-milimetrowy przetwornik niskotonowy w LX-1 i 130-milimetrowy w LX-2. Zastosowanie większego głośnika i obudowy o większej pojemności umożliwiło poszerzenie pasma przenoszenia, co przekłada się na jeszcze mocniejszy, głębszy bas.

Projektując te dwie konstrukcje inżynierowie Missiona pozostali wierni sprawdzonemu rozwiązaniu, w którym tweeter umieszczony jest pod przetwornikiem niskotonowym. Dzięki temu, że kopułka wysokotonowa znajduje się poniżej poziomu ludzkich uszu, długość ścieżki od głośnika do słuchacza jest dłuższa niż w przypadku przetwornika niskotonowego. To wspomaga wyrównanie dystansu akustycznego, który wynika z fizycznego wysunięcia kopułki przed membranę większego z przetworników.

Większą różnorodność modeli znajdziemy w grupie kolumn wolnostojących. Najnowsza seria LX obejmuje trzy konstrukcje: 2-drożne LX-3 i LX-4 oraz 3-drożną LX-5. W każdej z nich pracuje 25-milimetrowa kopułka wysokotonowa, która w mniejszych kolumnach wspomagana jest przez dwa głośniki niskotonowe: 130-milimetrowe w LX-3 oraz 165-milimetrowe w LX-4. Flagowy model wyposażony jest w najbardziej zaawansowany układ nagłośnieniowy – tweeter znajduje się pomiędzy 130-milimetrowym głośnikiem średniotonowym oraz dwoma 165-milimetrowymi przetwornikami niskotonowymi.

Skompletowanie zestawu kina domowego umożliwia głośnik centralny LX-C. To jedyna konstrukcja z nowej serii LX, która wyposażona jest w zamkniętą obudowę oraz ekranowanie magnetyczne. Podobnie jak w najmniejszej z kolumn wolnostojących głośnik wysokotonowy umieszczony jest pomiędzy dwoma 100-milimetrowymi przetwornikami niskotonowymi.

Kolumny głośnikowe z najnowszej serii LX już są w sprzedaży. Model podstawkowy LX-2 trafi na rynek w pierwszym kwartale br. Ceny detaliczne najnowszych konstrukcji Missiona są następujące:

LX-1 – 499 zł/ sztuka
LX-2 – 599 zł/ sztuka
LX-3 – 1399 zł/ sztuka
LX-4 – 1899 zł/sztuka
LX-5 – 2499 zł/sztuka
LX-C – 799 zł/sztuka

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj