MONITOR AUDIO IA40-3

MONITOR AUDIO IA40-3
Wzmacniacz instalacyjny IA40-3 (1890 zł) jest najnowszym dodatkiem do bogatej oferty Monitor Audio systemów instalacyjnych.

Wzmacniacz instalacyjny IA40-3 jest najnowszym dodatkiem do bogatej oferty Monitor Audio systemów instalacyjnych. To niewielki, ale bardzo wszechstronny wzmacniacz wyposażony w cyfrowe i analogowe wejścia oraz łączność Bluetooth, dekodujący również sygnał Dolby Audio (Dolby Digital). Zaprojektowany został tak, aby był jak najłatwiejszy do instalacji – różnego typu uchwyty umożliwiają jego montaż w różnych miejscach – na ścianie, w meblach, na statywach lub za ekranem TV.

Wzmacniacz oferuje moc 40 W do trzech kanałów przy 4 Ω lub 60 W do dwóch i napędzi pasywne soundbary w precyzyjny i dynamiczny sposób.

To wzmacniacz idealny dla niewielkich przestrzeni, który można skonfigurować na wiele różnych sposobów. Świetnie współpracuje z podstawkowymi kolumnami Monitor Audio w sypialni, kawalerce lub salonie, a w kuchni lub tam, gdzie nie chcemy mieć kolumn na widoku, będzie idealnym uzupełnieniem kolumn sufitowych Monitor Audio. Najciekawsza jest jednak możliwość związana z odbiornikiem TV. IA40-3 może być zamontowany za ekranem przy użyciu opasek Velcro („rzep”) lub sztywnych uchwytów i może zostać podłączony do pasywnego soundbara.

Jeśli potrzebujemy więcej basu do wyjścia sub/line IA40-3 możemy podłączyć aktywny subwoofer. Niezależnie od wybranego źródła to wzmacniacz, który sprawdzi się w każdej sytuacji. IA40-3 wyposażony jest w optyczne wejście cyfrowe i wejścia analogowe RCA, jak również w łącze Bluetooth aptX oferujące przesył sygnału cyfrowego o jakości CD z urządzeń przenośnych.

IA40-3 został zaprojektowany tak, aby dyskretnie usunąć sie z pola widzenia, dlatego wyposażony został w unikatowy radiator, poprawiający chłodzenie wzmacniacza w ciasnych przestrzeniach. Będące na wyposażeniu uchwyty można zgiąć tak, aby ułatwić montaż nawet w najtrudniejszych warunkach. Monitor Audio IA40-3 to wszechstronne rozwiązanie o znakomitym dźwięku.

Michael Hedges, dyrektor techniczny Monitor Audio, mówi o nim: „Z IA40-3 nasz zespół badawczy osiągnął cel – stworzył kompaktowy, stylowy, wszechstronny wzmacniacz, który zachwyci naszych klientów”.

Najważniejsze cechy IA40-3:

 • Wzmacniacz idealny do dyskretnych aplikacji audio, najlepiej sprawdza się z kolumnami instalacyjnymi Monitor Audio
 • Możliwość przełączania między pracą stereofoniczną – 60 W – i trzykanałową – 40 W z lub bez subwoofera
 • Idealnie współpracuje z pasywnymi soundbarami Monitor Audio lub – w dyskretnych instalacjach – z kolumnami sufitowymi i ściennymi Monitor Audio
 • Optyczne wejście cyfrowe z dekodowaniem Dolby Audio (Dolby Digital) umożliwia złożenie systemu 3.1 wraz z odbiornikiem TV
 • Wejście Bluetooth z dekodowaniem aptX pozwalającym na przesył sygnału o jakości CD z urządzeń przenośnych
 • Przełączane wyjście liniowe lub filtrowane wyjście subwooferowe
 • Łącze RS232 ułatwiające sterowanie w systemach komputerowych
 • Wejście analogowe 3,5 mm
 • Zewnętrzny odbiornik IR z nauką regulacji siły głosu z pilota TV, pozwalający na schowanie wzmacniacza w zabudowie
 • Sztywna, odporna na drgania obudowa z aluminium zintegrowana z radiatorami
 • Uchwyty montażowe z sekcjami umożliwiającymi jego zgięcie. Idealny do montażu za odbiornikiem TV, na podstawach lub w zabudowie.

Dane techniczne:

Liczba kanałów: 3 lub 2

Moc wyjściowa:

trzy kanały: 40 W/4 Ω | 30 W/8 Ω (1 kHz)

dwa kanały: 60 W/4 Ω | 50 W/8 Ω (1 kHz)

Impedancja wejściowa: 10 kΩ

Impedancja wyjściowa (Sub/Line Out): 1,47 kΩ

Czułość wejściowa: ~300 mV – pełna moc wyjściowa

Maksymalne napięcie wejściowe: 2,3 V

Stosunek sygnał/szum (SNR): > 84 dB

Pasmo przenoszenia (+/- 0,5 dB): 10 Hz – 20 kHz (1 W)

Total Harmonic Distortion (THD+N/1 W, 2 kanały, 8 Ω, pełne pasmo): < 0,05 %

Wymiary bez uchwytów (W x S x G): 31,4 x 180 x 110,5 mm

Wymiary z uchwytami (W x S x G): 32,6 x 196 x 182,5 mm

Napięcie zasilające AC: 100 – 240 VAC, 50/60 Hz

Bezpiecznik: 3 A

Pobór mocy w trybie standby: < 0,5 W

Waga (bez uchwytów): 0,484 kg

Bluetooth: Tak

Zasięg Bluetooth z anteną (Line of Sight): > 20 m

Bluetooth: Version 4.1

Profile Bluetooth: A2DP, AVRCP Audio Codec SBC, AptX

Cena detaliczna 1890 zł brutto

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj