Musical Fidelity LS3/5A

Musical Fidelity LS3/5A
Musical Fidelity wprowadza do swojej oferty znaną od kilkudziesięciu lat kultową podstawkową kolumnę głośnikową LS3/5A.

Minimonitor został zaprojektowany do użytku w miejscach odsłuchowych, w których przestrzeń była ograniczona, np. mobilne studia kontrolne dla TV. Najważniejszymi właściwościami konstrukcji musiała być także liniowość charakterystyki częstotliwościowej powyżej 100Hz i doskonała jakość dźwięku. Dzięki zastosowaniu obudowy zamkniętej uzyskano bardzo szybkie i czyste brzmienie, z niezwykle szczegółową i realistyczną średnicą co idealnie pasowało do zastosowania monitorów w studiach radiowych i telewizyjnych. LS3/5A zapewnia reprodukcję sceny dźwiękowej, wokali i instrumentów na niezwykle wysokim poziomie, mogąc stawać w tym zakresie w szranki z wielokrotnie droższymi konstrukcjami. Monitory sprawują się najlepiej przy wykorzystaniu ich w bliskim i średnim polu w odległości od dwóch do czterech metrów od słuchacza.

Z biegiem lat kolumny LS3/5A stały się standardem w branży i w studiach muzycznych, zwłaszcza przy nagraniach muzyki klasycznej. Dzięki niespotykanym właściwościom reprodukcji dźwięku uzyskały też szybko zainteresowanie w sektorze audiofilskim. Ze względu na niewielkie rozmiary LS3/5A,  doskonale nadają się do małych pomieszczeń mieszkalnych, gdzie z łatwością rozsuwają ściany. Nie dajcie się zwieść rozmiarom. Kolumny zaskakują dużą ilością informacji z  zakresu niskich częstotliwości, a dzięki konstrukcji zamkniętej bas, w porównaniu z kolumną wyposażoną w tunel bass reflex, jest nadzwyczaj szybki i doskonale zdefiniowany,.

LS3/5A były produkowane na przestrzeni ponad pięćdziesięciu lat przez kilkunastu producentów kolumn głośnikowych. Ale w drugiej połowie lat ’80 to Musical Fidelity A1 był dla nich zawsze idealnym partnerem. Wzmocnienie w klasie A połączone ze wspaniałymi cechami monitorów zapewniało przestrzenny dźwięk o zadziwiającej czystości, szczegółowości i cieple.

Cena: 11 999 zł

Specyfikacja techniczna:

– Typ: Dwudrożne, obudowa zamknięta
– Pasmo przenoszenia: 80Hz-20KHz +/-3dB
– Impedancja nominalna: 15 Ohm
– Czułość: 82.5dB/W/M
– Głośnik niskotonowy: membrana 110mm
– Głośnik wysokotonowy: kopułka 19mm
– Zalecany wzmacniacz: 20-150W
– Obudowa: 12mm sklejka brzozowa
– Wykończenie: Fornir palisandrowy
– Wymiary: 305 x 190 x 165mm (WxSxG)
– Waga: 4.9Kg (każdy głośnik)

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj