MUSICAL FIDELITY NU-VISTA 600

MUSICAL FIDELITY NU-VISTA 600
Nowa nuwistorowa hybryda blisko firmowego topu.

Wzmacniacz Nu-Vista 600 zajmuje w hierarchii miejsce tuż po topowym modelu Nu-Vista 800.

15 lat temu Musical Fidelity jako pierwsza firma na świecie użyła do produkcji high-endowych urządzeń audio lamp nuwistorowych – miniaturowych, wyjątkowo trwałych, z obudową wykonaną z metalu, a nie ze szkła.

Nuwistory były ostatnim etapem technologii lampowej, pozbawionym większości wad klasycznych lamp elektronowych. Ich zaletami są m.in. niezawodność, niski poziom szumów i niskie mikrofonowanie. W sprzęcie audio był to złoty środek pomiędzy wzmacniaczem tranzystorowym a klasyczną konstrukcją lampową. Oryginalne nuwistory nie są już produkowane, dlatego wzmacniacz oparty na nich jest prawdziwym białym krukiem.

NuVista 600 to spełnienie marzeń założyciela Musical Fidelity – zintegrowany wzmacniacz oparty na lampach nuwistorowych. W jego produkcji wykorzystano technologię Surface Mount Design PCB oraz projektowanie CAD/CAM. W ten sposób wszystkie ścieżki sygnałowe są tak krótkie, jak to tylko możliwe.

W projektowaniu sekcji wzmacniacza wykorzystano sekcje zasilającą przejętą wprost z legendarnego 1000-watowego wzmacniacza Titan, który uważany jest za jedno z najlepszych tego typu urządzeń wyprodukowanych kiedykolwiek.

Koncepcja Nu-Visty 600 łączy w sobie to, co najlepsze w lampowej tradycji z najbardziej nowoczesnymi rozwiązaniami. W jednej obudowie umieszczono przedwzmacniacz z czterema triodami nuwistorowymi JAN 7586 – po dwie na kanał – jako bufor lampowy oraz tranzystorową końcówkę mocy w konstrukcji dual-mono opartą na montażu powierzchniowym oraz pięciu bipolarnych tranzystorach bipolarnych na kanał.

Efektem jest połączenie dużej, zupełnie niespotykanej dla wzmacniaczy lampowych wydajności, co daje pewność w kontroli i prowadzeniu basu, a także szybkość dźwięku z klasyką najlepszych lamp objawiającą się szeroką i głęboką sceną dźwiękową oraz pięknym, gładkim dźwiękiem z lekką nutą ocieplenia, ale bez zbędnych podkolorowań.

Dowodem na to są parametry wzmacniacza: THD na poziomie 0,002% przy 1kHz, 0,003% przy 10kHz oraz 0.004% przy 20kHz. I to zarówno przy 8, jak i 4 omach.

Cena: Musical Fidelity Nu-Vista 600 – 35 995 zł

Kategorie: NOWOŚCI
Tags: Nuwistor

Skomentuj