MUZYKA ZNIKĄD

MUZYKA ZNIKĄD
  • System bezgłośnikowy dźwięku przestrzennego opracowany przez Continental i Sennheiser zapewnia doskonałą akustykę dzięki pobudzaniu powierzchni wewnątrz pojazdu, które w efekcie wytwarzają dźwięk
  • System Ac2ated Sound firmy Continental redukuje wagę i wykorzystaną przestrzeń nawet o 90 proc. w porównaniu do konwencjonalnych systemów
  • Technologia AMBEO Mobility firmy Sennheiser zanurza pasażerów w zadziwiająco realistycznym dźwiękowym krajobrazie
  • Dr Andreas Sennheiser, dyrektor współzarządzający Sennheiser: „Dzięki integracji AMBEO Mobility z systemem Ac2ated Sound firmy Continental dźwięk w samochodzie staje się w pełni przestrzenny, wciągający i naturalny, otwierają się przed nami nowe perspektywy i możliwości brzmienia”.

Firma Continental i specjalista w dziedzinie audio – firma Sennheiser – zaprezentowały bezgłośnikowy samochodowy system audio, zapewniający realistyczny dźwięk przestrzenny. Unikatowy system nagłośnienia powstał po zintegrowaniu opatentowanej technologii Sennheiser AMBEO 3D z systemem Ac2ated Sound firmy Continental. Innowacyjna koncepcja Continental całkowicie porzuca konwencjonalną technologię głośników, w zamian aktywując wybrane powierzchnie we wnętrzu pojazdu, uzyskując w ten sposób dźwięk. W połączeniu z technologią Sennheiser AMBEO Mobility, koncepcja ta zapewnia zapierającą dech w piersiach reprodukcję dźwięku przestrzennego, która otacza pasażerów niesamowicie szczegółowym i żywym krajobrazem dźwiękowym i pozwala cieszyć się doskonałą rozrywką podczas jazdy.

W porównaniu do konwencjonalnych systemów audio, Ac2ated Sound umożliwia zmniejszenie masy i zajmowanej przestrzeni nawet o 90 procent. W ten sposób system nie tylko zapewnia najwyższą jakość dźwięku, ale także doskonale nadaje się do pojazdów elektrycznych, w których oszczędność miejsca i masy to największy priorytet.

W przypadku Ac2ated Sound połączyliśmy najwyższy poziom wiedzy specjalistycznej w zakresie akustyki, systemu informacyjno-rozrywkowego i projektowania pojazdów. Firma Sennheiser jako ekspert od dźwięku pomogła nam ulepszyć nasz pionierski system audio” – przyznał Helmut Matschi, członek zarządu i dyrektor działu biznesowego Networking and Information w Continental. – „Wspólnie opracowaliśmy system audio, który generuje doskonały dźwięk dosłownie znikąd. Dodatkowo Ac2ated Sound mniej waży i zajmuje mniej przestrzeni. W Continental żartujemy, że taka optymalizacja to prawdziwa muzyka dla naszych uszu”.

Z prawdziwą radością wykorzystujemy naszą wiedzę w zakresie audio i oprogramowanie AMBEO Mobility w tworzeniu pionierskiego systemu Ac2ated Sound marki Continental. Kalibrujemy i dostrajamy jakość dźwięku, aby otworzyć nowe perspektywy i możliwości brzmienia” – wyjaśnia dr Andreas Sennheiser, dyrektor współzarządzający Sennheiser.

Daniel Sennheiser, drugi dyrektor współzarządzający dodaje: – „Nasze rozwiązania dźwięku przestrzennego AMBEO zapewniają najwyższą jakość rejestrowania, przetwarzania i odtwarzania dźwięku. Co najważniejsze, od teraz możemy cieszyć się niezwykle efektownym przestrzennym dźwiękiem bez potrzeby instalacji specjalnych źródeł dźwięku 3D – algorytm przestrzenny AMBEO Mobility może zamienić każdy materiał stereo we wrażenia przestrzenne. Dzięki inteligentnej analizie treści, opatentowany algorytm remiksuje dźwięk, zapewniając doznania emocjonalne, przenosząc słuchacza w świat muzyki”.

Przekształcanie pojazdu w instrument

Zainspirowane technologią klasycznych instrumentów smyczkowych, które wykorzystują drewniany korpus jako komorę rezonansową, specjalnie zaprojektowane siłowniki stymulują konkretne powierzchnie we wnętrzu pojazdu. W efekcie uzyskuje się niezwykle naturalne wrażenia dźwiękowe, a pasażerowie czują się tak, jakby siedzieli w wypełnionej dźwiękiem sali koncertowej. Dodatkowo w porównaniu z konwencjonalnymi zestawami głośnikowymi, nowe rozwiązanie oferuje znacznie mniejszą wagę i zajmuje zdecydowanie mniej przestrzeni. Konwencjonalne systemy audio zbudowane z mnóstwa elementów ważą do 40 kilogramów. Dzięki wykorzystaniu już istniejących powierzchni, Ac2ated Sound jest znacznie bardziej efektywny pod kątem oszczędzania miejsca. Pozwalają na redukcję rzędu 75-90 proc. w porównaniu z konwencjonalnymi systemami dostępnymi na rynku.

Jednocześnie niewidoczna technologia audio daje projektantom i producentom pojazdów swobodę i możliwości lepszego wykorzystania wnętrza samochodu, ponieważ nie muszą już rezerwować cennej przestrzeni na spore głośniki. W przypadku Ac2ated Sound wiele komponentów można pominąć, ponieważ same powierzchnie wewnątrz pojazdu wibrują podobnie jak membrany głośników. Siłowniki powodują drgania elementów, takich jak wykończenie słupka A, poszycie drzwi, podsufitka i tylna półka, które emitują dźwięk o różnych zakresach częstotliwości.

O firmie Continental

Continental opracowuje pionierskie technologie i usługi na rzecz zrównoważonej mobilności ludzi i ich sprzętów. Założona w 1871 roku firma technologiczna oferuje bezpieczne, wydajne, inteligentne i niedrogie rozwiązania dla pojazdów, maszyn, ruchu i transportu. Continental w 2018 roku wygenerował sprzedaż w wysokości 44,4 miliarda euro i obecnie zatrudnia ponad 240 000 osób w 60 krajach i rynkach.

O firmie Sennheiser

Wizją firmy Sennheiser jest kształtowanie przyszłości audio. Idea ta jest oparta na ponad 70-letniej kulturze innowacji, głęboko zakorzenionej w sposobie działania firmy. Założona w 1945 firma Sennheiser pozostaje przedsiębiorstwem rodzinnym, które dziś jest czołowym producentem słuchawek, mikrofonów i bezprzewodowych systemów transmisji dźwięku. Od 2013 roku firmą zarządzają Daniel Sennheiser i dr Andreas Sennheiser – przedstawiciele trzeciego pokolenia rodziny. W 2018 roku grupa Sennheiser wygenerowała sprzedaż na poziomie 710,7 milionów euro. Więcej informacji o firmie na stronie www.sennheiser.pl

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj