MYRYAD Z40

MYRYAD Z40
Wzmacniacz słuchawkowy z serii Mini-Z

Brytyjski producent audiofilskiej elektroniki hi-fi wprowadza na polski rynek wzmacniacz słuchawkowy Z40 uzupełniający serię Mini Z, która charakteryzuje się wyjątkową muzykalnością, bogactwem barw brzmienia oraz kompaktowymi wymiarami – dokładnie o połowę mniejszymi od typowych urządzeń hi-fi.

Wysokiej klasy słuchawki to dopiero pierwszy krok na drodze do prawdziwego brzmienia. Niemożliwe jest osiągnięcie ich pełnego potencjału bez odpowiedniego wzmacniacza, dedykowanego do współpracy z najlepszymi nausznikami. Takim produktem jest nowy Z40.

Myryad Z40 jest w stanie wysterować wszystkie rodzaje słuchawek (oprócz elektrostatycznych) na dowolnych poziomach głośności przy niesłyszalnym poziomie szumów i zniekształceń. Wyposażono go w 2 wyjścia jack, więc korzystanie słuchawek nie musi być już zajęciem dla samotników.

Słuchawki dynamiczne można porównać do bardzo małych kolumn o niewielkim zapotrzebowaniu na moc. Takie podejście zastosowano przy projektowaniu wzmacniacza Z40, co pozwoliło na zastosowanie w nim obwodów dyskretnych znanych z klasycznego wzmacniacza stereo Z240. W sekcji zasilającej skorzystano z firmowej topografii Myryada określanej symbolem DC5, która znalazła zastosowanie między innymi w znakomitych wzmacniaczach MI 120 oraz Z142.

Sercem wzmacniacza jest wykonany na zamówienie, dwukrotnie przewymiarowany względem zapotrzebowania na prąd, transformator toroidalny zamknięty w metalowej obudowie. Do tego producent dołożył prostowniki Schottky’ego oraz audiofilskie kondensatory Nichicona. Oddzielną uwagę poświęcono zabezpieczeniu układów potencjometru przed jakimikolwiek zakłóceniami ze strony układu zasilania. Nie mniej pieczołowicie przygotowano przełącznik źródeł, który przeniesiono wprost z hi-endowej serii MX.

Wszystko to w celu uzyskania jak najniższych szumów i zniekształceń, które pozwolą na swobodną pracę urządzenia w klasie A.

Myryad Z40 – wzmacniacz słuchawkowy – cechy szczególne

• starannie wykonany projekt brytyjskiej marki
• dyskretny układ w czystej klasie A zapewniający bardzo niski poziom zniekształceń oraz wyśmienite, realistyczne brzmienie
• brak kondensatorów w ścieżce sygnałowej
• dwa wyjścia jack ¼“ (6.35mm) z przejściówkami 3.5mm w zestawie
• wzmacniacz zdolny do wysterowania słuchawek o impedancji od 32 do 600 ohm
• 4 wejścia liniowe w połączeniu z przedwzmacniaczem i wyjściem pre-out umożliwiają stworzenie systemu stereo
• przełącznik poziomu wzmocnienia (high/low) umożliwia optymalizację pracy wzmacniacza wobec używanego modelu słuchawek
• pełna kontrola pilotem IR (włącznie z potencjometrem głośności)
• wbudowany zasilacz ze specjalnie zaprojektowanym transformatorem toroidalnym zamontowanym w ekranowanej obudowie
• wyjściowa ochrona prądowa chroni przed uszkodzeniem delikatne słuchawki
• połączenie Myryad “Smart My-Link®” pozwala na wspólne zarządzanie innymi produktami marki Myryad
• kompaktowa i atrakcyjna obudowa, dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych

Cena: 2499 zł

O marce

Myryad to brytyjski producent elektroniki klasy premium hi-fi. Jego założyciele to byli pracownicy uznanych światowych marek, takich jak Arcam czy NAD. Od wielu lat produkty Myryada zdobywają wyróżnienia prasy amerykańskiej i brytyjskiej, w tym pięciogwiazdkowe oceny słynnego magazynu What Hi-Fi.

Myryad określa sam siebie przede wszystkim jako specjalistę w budowie wzmacniaczy stereo. Skupienie na najdrobniejszych szczegółach budowy i designu wzmacniaczy, autorskie układy zasilania, niestrudzone poszukiwanie najlepszych topologii układów wzmacniających, topowe materiały takie jak kondensatory polipropylenowe czy metalizowane rezystory to niepowtarzalny świat hi-fi Myryada.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj