NAD C 338, C 368 & C 388

NAD C 338, C 368 & C 388
Trzy nowe cyfrowe wzmacniacze z genami hi-endowej serii Masters. W arsenale mają m.in. DAC, Wi-Fi, BluOS i Bluetooth

Modele C 368 i C 388 dodatkowo obsługują aptX i mają modułową konstrukcję MDC, pozwalającą użytkownikowi wzbogacić je o dodatkowe możliwości i funkcje.

C 338 jest kompaktowym wzmacniaczem zintegrowanym, zaprojektowanym zgodnie z klasyczną tradycją NAD. Urządzenie łączy high-endowy dźwięk i bardzo dobre parametry pracy z niezwykle atrakcyjną ceną. Model ten obsługuje Wi-Fi i Bluetooth, zapewniając bezprzewodowy dostęp do sieci i umożliwia strumieniowanie audio.

Wszystkie trzy modele wykorzystują technologię high-endowej serii Masters. Te pozornie tradycyjne konstrukcje dzięki temu stały się niezwykle zaawansowanymi urządzeniami, przygotowanymi na implementację funkcji, które zostaną udostępnione dopiero w przyszłości.

• Hybrydowe wzmocnienie cyfrowe – nowy poziom możliwości w swojej klasie
• Modułowa konstrukcja MDC umożliwia zmodernizowanie urządzeń w przyszłości
• Bezprzewodowy system dźwięku multi-room BluOS – opcja high-res do strumieniowania muzyki

Urządzenia wyposażone są w liczne wejścia, m.in. Phono MM, liniowe stereo, cyfrowe optyczne i cyfrowe koncentryczne. Zastosowane zaawansowane stopnie wzmocnienia obejmują wiele nowatorskich i przełomowych rozwiązań technicznych opracowanych przez NAD podczas dekad tworzenia atrakcyjnych cenowo i ultrawydajnych komponentów audio. C 388 dostarcza moc 2 x 150 W (350 W mocy dynamicznej przy 4 Ω), a C 368 zapewnia 2 x 80 W (240 W mocy dynamicznej przy 4 Ω), praktycznie bez słyszalnych szumów lub zniekształceń.

Zastosowana w C 388 i C 368 modułowa konstrukcja MDC, opracowana przez NAD, pozwala użytkownikowi wzbogacić wzmacniacze o dodatkowe możliwości i funkcje, teraz lub w przyszłości. Dwa dostępne sloty MDC kompatybilne są z różnorodnymi modułami, wliczając kartę 4K video z HDMI, kartę z dodatkowymi wejściami cyfrowymi, a także moduł do obsługi BluOS, jednego z najbardziej zaawansowanych obecnie bezprzewodowych systemów high-res audio multi-room. Ten opracowany przez Bluesound system zarządzania muzyką łączy się z twoją domową siecią bezprzewodową i kontrolowany jest poprzez smartfon, tablet lub komputer. BluOS pozwala zarządzać twoją muzyczną kolekcją i zapewnia dostęp do sukcesywnie rozszerzającej się listy internetowych serwisów muzycznych.

Po dodaniu opcjonalnego modułu BluOS wzmacniacze zyskują natychmiastowy dostęp do lokalnej sieci, bezprzewodowo poprzez Wi-Fi lub za pomocą połączenia Ethernet, i dodatkowo mogą strumieniować pliki high-res audio. Moduł BluOS czyni również C 388 jednostrefowym odtwarzaczem strumieniowym w bezprzewodowym systemie muzycznym multi-room, w pełni kompatybilnym z systemami muzycznymi obsługującymi BluOS i bezprzewodowymi głośnikami.

Od strony zewnętrznej C 338 prezentuje się jak najnowsza wersja starannie zaprojektowanego, doskonale brzmiącego wzmacniacza zintegrowanego NAD. C 338 dzięki hybrydowej, cyfrowej technologii wzmocnienia NAD dostarcza moc ciągłą 2 x 50 W oraz moc dynamiczną 150 W przy 4 Ω, praktycznie bez szumu lub zniekształceń.

Aktywne zasilanie C 338, kontrolowane przez najnowszy układ Asymmetrical PowerDrive NAD, potrafi dostarczyć 160 W ciągłej mocy, a w ułamku sekundy nawet ponad 300 W, aby precyzyjnie odtworzyć krótkotrwałe muzyczne detale. Mimo swojego potencjału, urządzenie zużywa o ponad połowę mniej prądu niż podobny mocą NAD C 326BEE, pracujący w klasie A/B. Wzmacniacz może bezproblemowo pracować przy zasilaniu od 100 do 240 V i zapewnia czysty prąd dla wszystkich układów C 338. To niezwykle efektywne zasilanie gwarantuje również niemal perfekcyjną regulację napięcia w szerokim zakresie warunków i zapewnia solidną, wolną od szumu podstawę dla stopni wzmocnienia.

Równie imponujący jest stopień przedwzmacniacza, wykorzystujący półprzewodnikowy układ regulacji głośności z zakresem dynamiki high-res sięgającym 120 dB. Głośność regulowana jest w precyzyjnych krokach po 0,5 dB, tak jak w topowych przedwzmacniaczach klasy high-end. Wbudowany przetwornik c/a wykorzystuje osiem kanałów DAC skonfigurowanych w podwójnie różnicowym układzie, wzmacniając 120-decybelowy zakres dynamiki. Miłośników winyli ucieszy obecność słynnego przedwzmacniacza gramofonowego NAD MM Phono. Moduł ten wyróżnia się szerokim zakresem dynamiki z wysokim marginesem przeciążenia i niskim szumem, niezwykle precyzyjną korekcją RIAA oraz bezkondensatorowym filtrem infradźwiękowym, który wydobywa każdą porcję energii z odtwarzanych płyt winylowych.

C 338 obsługuje Wi-Fi i funkcje sieciowe. Urządzenie zapewnia dostęp do internetowych stacji radiowych i może służyć jako klient UPnP do sieciowego strumieniowania z lokalnej biblioteki NAS.

Każdy z trzech nowych wzmacniaczy kompatybilny jest z technologią Bluetooth, umożliwiając bezprzewodowe strumieniowanie muzyki z dowolnego urządzenia obsługującego ten standard. Wysoką jakość dźwięku, w przypadku NAD C 368 i NAD C 388, gwarantuje wbudowany kodek aptX. Bluetooth może zostać wykorzystany również do słuchania innych źródeł podłączonych do wzmacniacza poprzez bezprzewodowe słuchawki Bluetooth. Projektanci przygotowali także aplikację na smartfony i tablety, która umożliwia sterowanie wszystkimi funkcjami wzmacniaczy NAD.

Modele NAD C 368 i C 388 już są w sprzedaży. Ich ceny detaliczne wynoszą odpowiednio 4299 zł i 6999 zł. Wzmacniacz C 338 do salonów trafi w późniejszym terminie. Wtedy także poznamy cenę urządzenia.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj