NADCHODZI EDWARDS

NADCHODZI EDWARDS
Do sprzedaży w Polsce trafiają gramofony brytyjskiej marki Edwards

Edwards Audio to marka stworzona kilka lat temu przez Kevina Edwardsa – założyciela i głównego konstruktora brytyjskiej firmy Talk Electronics.

Talk Electronics audiofilom kojarzy się przede wszystkim ze sprzedawaną przed laty serią wzmacniaczy Thunder i odtwarzaczy CD Hurricane.

Innym znanym produktem Talk Electronics jest produkowany do dzisiaj kabel głośnikowy Talk 3.

Dzisiejsza oferta obejmuje szereg urządzeń sygnowanych marką Edwards Audio.

Oprócz elektroniki i kolumn głośnikowych, bardzo ważną częścią jest produkcja gramofonów. Są to w całości autorskie konstrukcje korzystające z ramion dostarczanych przez Regę.

W 2016 roku na wystawie High End Show w Monachium premierę miała najnowsza linia gramofonów składająca się z 6 modeli w bardzo atrakcyjnych cenach.

Najtańszy Apprentice Lite TT kosztuje poniżej 1700 zł, najdroższy TT3SE – ok. 5000 zł.

Dwa pierwsze modele dostarczane są z fabrycznie zamontowanymi wkładkami.

Cechą charakterystyczną nowej serii są precyzyjnie obrabiane akrylowe talerze pozbawione filcowych mat. Wszystkie gramofony Edwards Audio posiadają w komplecie pokrywy.

Dostępne kolory to w zależności od modelu – czarny, czerwony i biały, z wykończeniem lakierem satynowym lub o wysokim połysku.

Godnym podkreślenia jest fakt, że cała produkcja odbywa się na miejscu w Wielkiej Brytanii. Dotyczy to zarówno gramofonów, jak i głośników oraz elektroniki. Talk Electronics jest członkiem stowarzyszenia „Still made in Britain” zrzeszającego producentów różnych branży, których wspólnym założeniem jest promowanie brytyjskiej produkcji i niekorzystanie z azjatyckich fabryk.

Kategorie: NOWOŚCI, VINYL

Skomentuj