NAXOS BLU RAY AUDIO

NAXOS BLU RAY AUDIO

Wytwórnia fonograficzna NAXOS, największy wydawca płyt z muzyką poważną, stawia na Blu Ray Audio

Pierwszym albumem NAXOSA, który pojawi się w tym formacie będzie znakomity „Circus Maximus” Johna Corigliano, popularnego amerykańskiego kompozytora (a przy okazji najmłodziej wyglądającego 70-latka na świecie). Wczoraj, tj. 14 lipca, krążek ten został zaprezentowany w Nowym Jorku przez założyciela i szefa wytwórni Klausa Heymanna.

Heymann zapowiada następne produkcje Blu Ray Audio – kolejną będzie VIII Symfonia Mahlera. Wkrótce ma się ukazać jeszcze 5 innych płyt w nowym formacie. NAXOS nie zamierza poprawiać na potrzeby standardu BRA swoich wcześniejszych starych nagrań; publikowane będą jedynie oryginalne realizacje dokonane w wysokiej rozdzielczości.

Przez wielu specjalistów Blu Ray Audio jest uznawany za format przyszłości. Nie tylko pozwala na wydawanie wielu godzin „gęstej” muzyki na jednym dysku, ale także umożliwia unifikację sprzętu do słuchania i oglądania muzyki, co z punktu widzenia masowego odbiorcy jest sporą zaletą i z pewnością tworzy sprzyjające okoliczności do upowszechnienia standardu, rozwijanego m.in. przez niemieckie msm-studios GmbH. Tutaj można przeczytać wywiad z jednym z pracowników tej firmy na temat wyższości Blu Ray Audio nad innymi sposobami reprodukcji muzyki.

Nie od rzeczy będzie wspomnieć, że do małego, lecz prężnego obozu zwolenników Blu Ray Audio dołączył audiofilski butik z Ameryki – AIX Records. Na razie w katalogu ma dwie pozycje BRA.

Jeśli w takim tempie będzie przybywać płyt, to już pod koniec roku na rynku będzie… 20-30 pozycji. Chyba że dojdzie do przełomu, czego redakcja AUDIO LIFESTYLE sobie i wszystkim życzy.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj