NETGEAR ReadyNAS 100

NETGEAR ReadyNAS 100
Najnowsza generacja urządzeń do przechowywania i zarządzania danymi, w tym m.in. cyfrowymi fonotekami. Sprzęt został zbudowany z myślą o domowym użytku, a umożliwia m.in. konfigurację prywatnej chmury, zdalny dostęp, tworzenie kopii z komputera z dowolnego miejsca na świecie i bezpieczną archiwizację nawet 16 TB muzyki

NETGEAR Ready NAS 100: nowa seria dla domowej chmury

NETGEAR prezentuje całkowicie nową linię urządzeń Ready NAS, której serię „100” zaprojektowano specjalnie dla użytkowników domowych – dynamicznie powiększającej się grupy konsumentów budujących domowe chmury i centra multimedialne. Zorientowane na wydajność oraz bezpieczeństwo danych nowe urządzenia NETGEAR oferują dużą ilość pamięci RAM, szybkie procesory oraz możliwość wpięcia dysków o łącznej pojemności sięgającej nawet 16TB.

Komputery stacjonarne, notebooki, smartfony, tablety, telewizory, konsole – liczba urządzeń korzystających z połączenia internetowego i przechowujących różnorodne pliki rośnie w każdym domu. Kable, płyty, przenośne nośniki odchodzą w zapomnienie, a hasłem-kluczem XXI wieku staje się „współdzielenie” i możliwość zwiększania miejsca na dane. Do domów wkraczają serwery NAS – rozwiązania zarezerwowane do tej pory dla firm. NAS to więcej niż dysk na pliki, z którym może połączyć się dowolne urządzenie wpięte do sieci. To ochrona danych, strumieniowanie multimediów i ekonomiczne pobieranie plików z sieci. Dedykowane urządzenie NAS praktycznie nie wymaga konfiguracji i od razu jest gotowe do pracy.

Użytkownicy domowi to rosnąca grupa użytkowników NAS. Z tego powodu NETGEAR wprowadził do oferty całkowicie nową linię tych urządzeń, zorientowanych na wydajność pracy i bezpieczeństwo danych. Zarówno seria „100” jak i przeznaczona dla firm „300” pracują pod kontrolą tego samego systemu operacyjnego „6.0”, dzięki czemu użytkownicy domowi zyskują dostęp do jakości do tej pory zarezerwowanej dla biznesu. Nowa seria to urządzenia NAS z dużą ilością pamięci RAM, która jest szczególnie istotna dla prędkości odczytu dużych plików (np. strumieniowaniu filmów w jakości HD na telewizorze). Oprócz tego, wyposażone są w nowoczesne procesory Marvell Armada 370 1.2GHz, kluczowe dla szybkiego odczytu i zapisu wielu plików przez różnych użytkowników.

Seria ReadyNAS 100 zapewnia unikalne funkcje bezpieczeństwa takie jak odzyskiwanie plików w przypadku uszkodzenia lub skasowania, wykonywanie kopii zapasowych systemu i najważniejszych plików, możliwość szyfrowania danych, a także ochronę antywirusową w czasie rzeczywistym. Ta ostatnia cecha szczególnie wyróżnia urządzenia NETGEAR na tle konkurencji. Oprócz tego, nowe NASy mają możliwość wpięcia dysków o łącznej pojemności sięgającej nawet 16TB.

„Domowy NAS przestał być zabawką dla zapaleńców i staje się elementem obowiązkowym w każdym domu tak jak dobry router. Kiedy w domu oprócz komputera pojawia się konsola, smartfon , telewizor LCD czy drugi notebook – okazuje się, że znane nam rozwiązania jak płyty CD czy pamięci przenośne są niewydajne, a konfiguracja domowego serwera jest zbyt trudna. Tutaj pojawia się NAS, który wystarczy wpiąć w sieć. To, co potrafi to urządzenie powoduje, że staje się ono wtedy niezbędnym składnikiem domowej sieci” – Robert Kulasiński VAR Account Manager z NETGEAR.

Urządzenia NAS potrafią bardzo wiele, oferują nie tylko zwykłe przechowywanie danych. Przykładowo, pozwalają na zdalny dostęp do multimediów i plików – nie tylko w domu. NAS-y zaprojektowane są do nieprzerwanego działania, bez wyłączania z gniazdka elektrycznego, przy tym są energooszczędne w stosunku do komputerów, laptopów, notebooków. Co ważne, pliki są bezpieczniejsze na NAS-ie niż np. na notebooku – podatnym na kradzież czy fizyczne uszkodzenia w czasie zwykłego użytkowania.

Rosnące zainteresowanie rozwiązaniami sieciowymi wśród konsumentów, zainspirowało firmę NETGEAR do przedstawienia całkowicie nowej linii ReadyNAS i wyodrębnienie specjalnej serii dla użytkowników domowych. Więcej informacji można uzyskać na stronie producenta: www.netgear.com i www.readynas.pl




Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj