NEUMANN U 87 RHODIUM EDITION

NEUMANN U 87 RHODIUM EDITION
Od 50 lat mikrofon U 87 wyznacza standardy w dziedzinie nagrywania dźwięku. Neumann świętuje urodziny tej studyjnej legendy w prawdziwie ekskluzywny sposób – limitowaną edycją mikrofonu U 87 Rhodium Edition, którego luksusowy wygląd dorównuje brzmieniu.

Seria Rhodium Edition jest ekskluzywna w każdym aspekcie, poczynając od wyglądu, ograniczonej liczby wyprodukowanych egzemplarzy, aż po użyte materiały. Jubileuszowy U 87 będzie dostępny w nakładzie 500 sztuk, każdy mikrofon otrzyma indywidualny numer i specjalny certyfikat.

Do produkcji mikrofonu Neumann zdecydował się wykorzystać rod (łac. rhodium) – najlżejszy metal szlachetny, rzadszy i droższy niż złoto. Proces chemiczny stosowany do ekstrakcji tego pierwiastka jest tak kosztowny, że ilość tego metalu produkowana rocznie zmieściłaby się na salonowym stole. Rod jest najczęściej wykorzystywany do powłok refleksyjnych i lusterek teleskopów o wysokiej wydajności, które badają najdalsze zakątki wszechświata.

Cena katalogowa limitowanej edycji U 87 wynosi 3599 euro.

U87 – klasyka gatunku

Wiele produktów Neumanna było technologicznym przełomem w profesjonalnej branży audio. Nieprzypadkowo studia nagraniowe prawie zawsze umieszczały mikrofony firmy Neumann na szczycie listy – są gwarantem jakości i niezawodności. U 87, produkowany od 50 lat, jest idealnym przykładem takiego rozwiązania.

Neumann U 87 zapewnia szeroką funkcjonalność i wszechstronność, dzięki czemu pozostaje jednym z najbardziej pożądanych mikrofonów. Wyróżniający się wzornictwem i ciepłą, zbalansowaną charakterystyką brzmienia jest idealnym wyborem dla osób, szukających mikrofonu wokalnego do różnych zastosowań. Dzięki swojej uniwersalności U 87 może być użyty jako mikrofon do nagrywania orkiestr lub jako mikrofon punktowy dla pojedynczych instrumentów w studiach, radiu, telewizji lub branży filmowej. Do dziś w przemyśle mikrofonowym Neumann U 87 jest punktem odniesienia dla innych rozwiązań.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj