NEW WORLD CENTER

NEW WORLD CENTER
W obecnych czasach otwarcie nowej sali koncertowej jest miliard razy bardziej skomplikowane niż organizacja wyprawy krzyżowej do Iraku czy Afganistanu A jednak cuda się zdarzają! Jednym z ostatnich jest oddanie do użytku nowego centrum muzycznego wybudowanego na potrzeby mieszczącej się w Miami New World Symphony, instytucji edukacyjno-koncertowej, kierowanej przez światowej sławy dyrygenta Michaela Tilsona Thomsona. Supernowoczesny budynek został zaprojektowany przez wybitnego architekta Franka Gehry. Jego istotną cechą jest funkcjonalność - 756-miejscową salę koncertową bez trudu można przekształcić w scenę koncertów solowych czy kameralnych.

Integralną częścią tej koncepcji stał się 2,5-akrowy mini-kampus wokół centrum. Podczas jego realizacji przestrzeń została zorganizowana tak, by publiczność zgromadzona na zewnątrz sali koncertowej w pobliskim parku mogła bez trudu śledzić rozgrywające się w niej wydarzenia – na głównej fasadzie można wywiesić olbrzymi ekran projekcyjny o powierzchni 7000 stóp kwadratowych.

Adaptacja akustyczna New World Center jest dziełem słynnego Yasuhisy Toyoty z japońskiej firmy Nagata Acoustics, której swoje wyjątkowe brzmienie zawdzięcza m.in. Walt Disney Concert Hall.

Powstanie nowej sali wraz dostosowaniem pobliskiego terenu wyceniono na ok. 160 mln dolarów. Tutaj można obejrzeć więcej zdjęć tego wspaniałego obiektu.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj