NOWA MUNDINOVA

NOWA MUNDINOVA
„Real love” to drugi singiel zespołu MUNDINOVA zwiastujący album „W drodze”. Premiera krążka już 3 lipca 2020 roku

Singiel „Real love” odsłania jeden z kilku odcieni płyty – w tym przypadku jazzowy. Zaskakuje kontrastem: słodkiego tekstu i kwaśnej harmonii, tworząc ciekawą mieszankę muzycznych smaków. Dzięki takiej kombinacji to, co słodkie, nabiera nuty cierpkiej ironii, a to, co kwaśne, staje się w odbiorze delikatniejsze.

Na szczególną uwagę w utworze zasługuje barwa głosu wokalistki Doroty Kołodziej, która zachwyca już od pierwszych dźwięków. Autorem muzyki i słów jest Marzena Cybulka. W utworze gościnnie wystąpił: Dariusz Kaliszuk (perkusja, instrumenty perkusyjne). Wydawcą utworu jest Mundi Art.

„Pozytywna” energia

Fani nieoczywistych aranżacji i jazzowych harmonii mogą również posłuchać pierwszego singla zespołu. Utwór „Pozytywna” to, jak podkreśla zespół, „muzyczna historia inspirująca do poszukiwania miłości, czułości i dobrej myśli”.

Zespół MUNDINOVA to troje doświadczonych artystów, którzy spotkali się w 2017 roku i postanowili stworzyć unikalną i poruszającą muzykę, wyrywając się z utartych ram stylistycznych klasyfikacji. Trzon zespołu stanowią: Dorota Kołodziej (głos), Marzena Cybulka (gitara basowa, kontrabas) oraz Michał Wilczyński (gitary).

Zespół ma już na swoim koncie wiele występów w Polsce i za granicą (m.in. w Norwegii na zaproszenie teatru Stella Polaris czy Irlandii na Galway Jazz Festiwal) oraz kilka nagród ‒ MUNDINOVA zwyciężyła podczas II edycji miedzynarodowego Bass&Beat Festival w 2018 roku oraz otrzymała nagrodę specjalną za kompozycję utworu „W drodze” na Festiwalu Wschody w 2019 roku. Każdy z członków zespołu może również pochwalić się indywidualnymi sukcesami oraz współpracą z cenionymi osobowościami kultury i sztuki.

Już 3 lipca pojawi się pierwszy album zespołu „W drodze”. Będzie zawierać on dziesięć autorskich kompozycji.

Możemy spodziewać się ciekawych rozwiązań harmonicznych i przewrotnych zabiegów muzycznych.

Więcej o zespole: https://mundinova.pl/o-zespole/

Zespół MUNDINOVA (od lewej): Dorota Kołodziej, Marzena Cybulka, Michał Wilczyński, fot. Mirek Emil Koch

Kategorie: MUZYKA, NOWOŚCI

Skomentuj