O KROK OD SŁAWY

O KROK OD SŁAWY

Uwaga – dobry, oscarowy film muzyczny! 

20 czerwca do kin wejdzie dokument muzyczny, laureat Oscara oraz Nagrody Publiczności na festiwalu IDFA – „O krok od sławy” Morgana Neville’a. Film opowiada historie wokalistek śpiewających w chórkach The Rolling Stones, Stinga, Tiny Turner, Sheryl Crow, Talking Heads i wielu innych. Kim są kobiety, które stoją za ich największymi sukcesami?

To dokument o historii muzyki XX wieku z wywiadami, archiwalnymi nagraniami, oraz komentarzami ekspertów. Pokazuje działanie show biznesu i stara się odpowiedzieć na pytanie kto ma szanse na sławę w przemyśle muzycznym. Dzięki filmowi poznajemy niesamowite historie kobiet, które wpłynęły na kształt wielu znanych utworów takich jak „Walk on The wild side” Lou Reeda czy „Gimmie Shelter” The Rolling Stones. Po obejrzeniu „O krok od sławy” te przeboje nabierają nowego znaczenia. Na pierwszy plan wysuwają się kobiece chórki, nieznane twarze, a gwiazdy wielkiego formatu, schodzą na plan dalszy.

Reżyser filmu ma na swoim koncie kilka dokumentów muzycznych m.in. „Pearl Jam Twenty” oraz „Ameryka według Raya Charlesa”.

„O krok od sławy” miał swoją światową premierę na Festiwalu Filmowym w Sudance, gdzie wzbudził zainteresowanie widzów i dziennikarzy. Potem wędrował po festiwalach filmowych na całym świecie. W Polsce pokazywany był na Warszawskim Festiwalu Filmowym, DocFilm Music w Krakowie oraz Off Plus Camera w Krakowie.O filmie:

Miliony osób znają ich głosy, ale nikt nie zna ich imion. W swoim nowym, wciągającym filmie O krok od sławy, Morgan Neville – zdobywca wielu nagród za reżyserię – rzuca światło na prawdziwe historie chórzystek i chórzystów skrytych za sukcesami największych gwiazd muzyki 21. wieku. Triumfalny i jednocześnie chwytający za serce obraz jest zarówno hołdem złożonym głosom, które ukształtowały i wystylizowały muzykę popularną, a także odzwierciedleniem konfliktów, poświęceń i sukcesów tych, których kariera polegała na współbrzmieniu z innymi.

Ci utalentowani artyści reprezentują różne style, gatunki i epoki muzyki popularnej, ale każdy może podzielić się swoją niepowtarzalną i bardzo osobistą historią o życiu i karierze w cieniu sław. Z archiwalnymi materiałami filmowymi i niezrównaną ścieżką dźwiękową film O krok od sławy może pochwalić się wywiadami z takimi artystami, jak Bruce Springsteen, Stevie Wonder, Mick Jagger czy Sting. Jednakże te światowej sławy postaci sceny muzycznej usuwają się w cień, by artyści drugoplanowi, ich życie i historie zajęły główne miejsce na scenie tego filmu.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj