Od Bordeaux do Sero

Od Bordeaux do Sero
Czternaście lat innowacji w telewizorach Samsung

Telewizory Samsung już od 14 lat niezmiennie wyznaczają trendy i znoszą kolejne ograniczenia. Firma przykładała dużą wagę nie tylko do udoskonalania jakości obrazu, lecz także sposobu projektowania urządzeń oraz wygody ich użytkowania. Efektem tych konsekwentnych działań jest zróżnicowana oferta telewizorów, które oferują innowacyjne i naśladowane rozwiązania, spośród których każdy wybierze coś dla siebie.

  • Dzięki unikatowemu wzornictwu, obecne telewizory odznaczają się minimalistycznym designem i mogą być bardziej dopasowane do stylu życia użytkownika.
  • Na przestrzeni lat widać także rewolucyjną zmianę w kontekście jakości obrazu, a przełomowym momentem było pojawienie się modeli z technologią kropki kwantowej.
  • Debiut Smart TV, czyli „inteligentnej telewizji”, sprawił, że telewizor stał się domowym centrum rozrywki.

Od telewizora w kształcie kieliszka do telewizorów lifestyle’owych

W ciągu ostatnich 14 lat Samsung dążył do tego, aby jego produkty odznaczały się unikatowym wzornictwem i funkcjonalnością. W 2006 roku zadebiutował The Bordeaux LCD TV, który wyróżniał się konstrukcją przypominającą kieliszek wina i zmienił sposób projektowania telewizorów. Kolejne lata to praca nad urządzeniami, które będą wyróżniały się, jak najlepszym dopasowaniem do widza i jego potrzeb. W efekcie powstał m.in. telewizor The Serif, zaprojektowany we współpracy z paryską firmą braci Ronan & Erwan Bouroullec, który zapoczątkował erę telewizorów Lifestyle TV. Na kolejny innowacyjny produkt nie trzeba było czekać długo – dwa lata później swoją premierę miał telewizor The Frame, który to zatarł granicę między sztuką a technologią. Ponadto za pomocą Uchwytu Przylegającego, telewizor można powiesić płasko przy samej ścianie, dzięki czemu jeszcze bardziej przypomina eleganckie dzieło sztuki, wtapiające się w otoczenie. Z kolei najnowszy lifestyle’owy telewizor – The Sero – można obracać z orientacji poziomej do pionowej – i odwrotnie, wyświetlając na nim treści m.in. z mediów społecznościowych.

Perfekcja obrazu

Inżynierowie Samsung równolegle pracowali także nad udoskonaleniem technologii jakości obrazu. W 2009 roku swoją premierę miał model LED TV, czyli pierwszy na świecie telewizor z podświetleniem krawędziowym, a kilka lat później – SUHD TV, który na nowo zdefiniował jakość obrazu. Rok 2017 to rewolucyjny debiut modeli QLED, telewizorów z technologią kropki kwantowej, które pozwala osiągnąć 100% Natężenie Kolorów, odwzorowując szeroką paletę barw, zarówno w ciemnych, jak i w jasnych scenach. Zaledwie rok później firma Samsung jako pierwsza na rynku wprowadziła do sprzedaży telewizor o rozdzielczości 8K. Dzięki zastosowaniu procesora Quantum 8K, zbudowanego w oparciu o sieci neuronowe oraz technologii Inteligentnego Skalowania do 8K, materiały o niższej jakości są automatycznie poprawiane do rozdzielczości jak najbliższej 8K. Sprawia to, że widz uzyskuje niesamowicie realistyczny i nieosiągalny wcześniej obraz. Także „The Wall” – pierwszy na świecie modułowy wyświetlacz wyposażony w technologię MicroLED i dostępny w rozmiarze nawet setek cali – to ekran nowej generacji, który umożliwia całkiem nowe możliwości personalizacji.

Narodziny inteligentnej telewizji

Jednym z najbardziej przełomowych momentów był bez wątpienia dla rozwoju telewizji był bez wątpienia debiut Smart TV. Od tego czasu zmieniła się zupełnie rola telewizora we wnętrzu. Ze sprzętu, który służył głównie do oglądania telewizji, największy domowy ekran stał się prawdziwym centrum rozrywki. Za sprawą połączenia z Internetem, widzowie uzyskali dostęp do szerokiej gamy treści – z której wcześniej korzystali wyłączenie na komputerach. Obecnie mamy do wyboru mnóstwo serwisów i aplikacji, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Warto pamiętać, że Smart TV oprócz filmów i seriali, może być także źródłem muzycznych przyjemności, za sprawą aplikacji, takich jak Spotify czy bieżących wiadomości – dzięki np. TVN24 GO. Samsung Smart TV to także płynna i intuicyjna obsługa, za czym stoi system Tizen – uznawany za jeden z najbardziej innowacyjnych i przyjaznych użytkownikom.

Telewizory Samsung_infografika

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj