OFENSYWA SONY

OFENSYWA SONY
84-calowy telewizor Sony w rozdzielczości 3840x2160 Sony przyspiesza rewitalizację segmentu elektroniki użytkowej i wprowadza nowe, atrakcyjne produkty. Szczegóły w informacji poniżej. Dane i szczegóły - tutaj

Prezes zarządu i dyrektor generalny Sony Corporation Kazuo Hirai przedstawił na targach IFA 2012 szereg nowości: smartfony Xperia, nowy tablet sygnowany Xperia, komputery VAIO, aparat Wi-Fi NEX-5R, urządzenia audio z technologią NFC, nowe aplikacje, nowe obszary współpracy w branży muzycznej, grę „Księga czarów” oraz pionierski, 84-calowy telewizor BRAVIA 4K.

Sony Corporation zaprezentowało szereg zaawansowanych produktów nowej generacji, które przyspieszą rewitalizację segmentu elektroniki użytkowej.

Na konferencji prasowej zorganizowanej przez Sony Europe w ramach berlińskich targów elektroniki IFA wystąpił nowy prezes zarządu i dyrektor generalny Sony Corporation Kazuo Hirai. Poinformował on o wprowadzeniu na rynek szeregu interesujących produktów, które stanowią potwierdzenie strategicznej koncentracji Sony na urządzeniach mobilnych, fotografii cyfrowej i grach.

— Jesteśmy wyjątkową firmą, której przyszło działać w wyjątkowych okolicznościach, zmuszających nas do konfrontowania się z nieubłaganymi realiami i do podejmowania trudnych decyzji biznesowych — powiedział prezes Hirai. — Musimy uczciwie przyjrzeć się sobie samym i dochować wierności wartościom i celom Sony. Moim stanowczym postanowieniem jest realizowanie tych zamierzeń z precyzją, szybkością i skutecznością lasera. Produkty, które dziś państwu zaprezentuję, dowodzą niezmiennego dążenia Sony do oferowania tego, co liczy się dla klientów: większej prostoty, lepszej rozrywki oraz wygody użycia.

Wśród zaprezentowanych w Berlinie nowych produktów znalazły się trzy nowe smartfony Xperia, z których jeden pojawi się w nowym filmie o Jamesie Bondzie „Skyfall”; nowy, odporny na zachlapania tablet; nowy, hybrydowy komputer slate PC/laptop VAIO; nowy aparat NEX z wbudowaną siecią Wi-Fi umożliwiającą dodawanie nowych funkcji po zakupie; oraz ulepszone słuchawki i urządzenia audio z technologią NFC.

Sony przedstawiło również niezwykły, 84-calowy telewizor BRAVIA 4K, oparty na doświadczeniu Sony w produkcji profesjonalnego sprzętu 4K, takiego jak uznana kamera studyjna CineAlta F65 czy kinowe systemy projekcyjne 4K.

Prezes Hirai zadeklarował, że każdy produkt będzie odzwierciedleniem koncepcji „Jedno Sony” („One Sony”). Zgodnie z tą koncepcją, Sony będzie dostarczać zaawansowane technicznie produkty i doskonałe wrażenia dzięki ściślejszej integracji wszystkich segmentów działalności firmy, od elektroniki przez gry, filmy po muzykę.

— Jako „Jedno Sony” jesteśmy połączeni jedną wizją — powiedział prezes Sony. — Mógłbym ją opisać japońskim słowem Kando, oznaczającym wywoływanie emocjonalnego poruszenia. Sony sprawi, że na twarzach milionów ludzi z całego świata pojawi się uśmiech.

URZĄDZENIA MOBILNE
Urządzenia mobilne stanowią klucz do uzyskania przez użytkownika sprzętu Sony oczekiwanych wrażeń. Oprócz smartfonów Xperia, cenionych za swój potencjał rozrywkowy, od września 2012r. pod marką Xperia sprzedawane będą także tablety Sony. W rezultacie doskonała rozrywka mobilna stanie się także udziałem posiadaczy tabletów.

Najnowsze urządzenia mobilne Sony — smartfony Xperia, tablety i komputery VAIO — zostaną wyposażone w nowe aplikacje Sony do obsługi multimediów, które zagwarantują użytkownikom wyższą jakość obrazu i dźwięku. Dzięki nim użytkownicy będą mogli także w prosty, intuicyjny sposób odtwarzać i prezentować muzykę, zdjęcia i filmy. Funkcje te zostaną wprowadzone w nowych smartfonach Xperia, tablecie Xperia i wybranych komputerach VAIO.

Kolejnym wyróżnikiem smartfonów Xperia i komputerów VAIO będą niespotykane dotąd możliwości łączenia urządzeń. Oparta na technologii NFC (Near Field Communication) funkcja Sony „One Touch” pozwoli bowiem na łatwe i szybkie współużytkowanie muzyki i filmów między szeregiem urządzeń Sony z technologią NFC. Wymagane będzie jedynie zetknięcie ze sobą dwóch urządzeń — bez konfigurowania połączenia Bluetooth czy Wi-Fi.

—Produkty Sony będą kusić i inspirować nabywców — powiedział przedstawiający nowe modele prezes Hirai. — Ale ważne jest również to, że klienci wyniosą świetne wrażenie złączenia urządzeń między sobą, z używania ich do łączenia się z serwisami internetowymi i z uruchamiania na nich aplikacji.

FOTOGRAFIA CYFROWA
Urządzenia mobilne Sony tworzą nowe sposoby rejestracji znakomitego obrazu cyfrowego, a dzięki ściślejszej integracji sprzętu, treści i usług są dla użytkowników źródłem lepszych wrażeń. W segmencie fotografii cyfrowej, najnowszym produktem o wzbogaconej funkcjonalności jest model NEX-5R.

Systemowy aparat kompaktowy NEX-5R ma wbudowaną sieć Wi-Fi, która umożliwia użytkownikowi zdalne, bezprzewodowe kontrolowanie obrazu, korygowanie ekspozycji i wyzwalanie migawki przy użyciu smartfonu. Dzięki temu nowy model NEX doskonale nadaje się do wykonywania pozowanych zdjęć rodzinnych z użyciem samowyzwalacza, gdyż pozwala skontrolować wygląd przyszłego zdjęcia na ekranie smartfonu. Aparat jest także wyposażony w nowy system automatyki ostrości „Fast Hybrid AF”, którego szybkość działania przy rejestracji szybkich akcji dorównuje rozwiązaniom z lustrzanek cyfrowych.

NEX-5R to pierwszy aparat współpracujący z PlayMemories Camera Apps: serwisem internetowym służącym do pobierania przez sieć Wi-Fi nowych aplikacji, takich jak „Time-Lapse” czy „Cinematic Photo”.

Sony wprowadza także nową kamerę wideo HDR-AS15 z przetwornikiem obrazu CMOS Exmor R i stabilizatorem SteadyShot. Urządzenie to jest przystosowane do montażu na kierownicy roweru, noszenia na głowie itp., przez co znakomicie nadaje się dla miłośników spadochroniarstwa czy jazdy na rowerze górskim.

GRY
Na jesień br. Sony Computer Entertainment zaplanowało premierę serii Wonderbook: wielowymiarowego świata wykorzystującego PlayStation PS Eye i technologię rozszerzonej rzeczywistości. Pierwszym tytułem w kolekcji Wonderbook będzie Wonderbook: Księga czarów, stworzony we współpracy z pisarką J.K Rowling.

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE Podczas prezentacji nowych produktów na targach IFA prezes Sony Kazuo Hirai zwrócił uwagę na następujące innowacje:

– Smartfony Xperia

Tegoroczne włączenie Sony Mobile Communications w struktury Sony było ważnym posunięciem. Firma wprowadziła już na rynek pierwsze smartfony Sony z serii Xperia NXT (NEXT).

W najbliższych miesiącach na rynek trafią kolejne serie: Xperia T, Xperia V oraz Xperia J, oparta na uznanej konstrukcji „arc”.

Xperia T to nowy model flagowy, który spośród obecnych smartfonów będzie się wyróżniał najwyższą jak dotąd rozdzielczością. Opracowany przez Sony procesor obrazu Mobile BRAVIA Engine umożliwi oglądanie na 4,6-calowym wyświetlaczu filmów nagranych w rozdzielczości Full HD. Szybki, 13-megapikselowy aparat błyskawicznie uruchomi się po naciśnięciu jednego przycisku i wykona zdjęcie. Ale najciekawiej zapowiada się funkcja „One Touch”, pozwalająca z niespotykaną dotąd łatwością łączyć nowy smartfon Xperia T z innymi urządzeniami w celu współużytkowania treści. Funkcja „One Touch”, oparta na technologii NFC, umożliwia łączenie szeregu urządzeń Sony jednym dotknięciem.

Xperia V to smartfon wyposażony w technologię superszybkiej łączności z Internetem: LTE. Urządzenie wyróżnia się ponadto najwyższą wśród smartfonów odpornością na wodę, dzięki czemu można go używać i w słońcu, i w deszczu. Smartfon Xperia J łączy stylowe, przyciągające wzrok wzornictwo i duży ekran z konkurencyjną ceną.

– Xperia Tablet S Nowy tablet Xperia, lżejszy i smuklejszy od swojego poprzednika, wyróżnia się odporną na zachlapania obudową i wysoką jakością dźwięku. Jego wyposażenie obejmuje ponadto nową aplikację o nazwie „Socialife”, pozwalającą na korzystanie z serwisów społecznościowych i kanałów z wiadomościami w jednej przeglądarce, wyglądem przypominającej czasopismo. W połączeniu z nowymi osłonami, podstawkami i dokami tablet będzie urządzeniem komunikacyjnym, które wniesie nowy styl i nową radość w życie nabywców reprezentujących wszystkie grupy wiekowe i najróżniejsze style życia. Zastosowanie czterordzeniowego procesora NVIDIA® Tegra® 3 i systemu Android 4.03 gwarantuje wydajność potrzebną do swobodnego korzystania z multimediów, aplikacji i gier.

– VAIO™ Duo 11 VAIO™ Duo 11 to jedyny w swoim rodzaju, hybrydowy komputer Surf‑Slider™, który można jednym ruchem zmienić z komputera z klawiaturą w urządzenie typu slate PC, doskonałe do zastosowań mobilnych. To smukłe, niewielkie urządzenie cechuje się dużą wydajnością, a dzięki zaawansowanemu rysikowi cyfrowemu pozwala z łatwością wykonywać odręczne notatki cyfrowe i w pełni wykorzystuje obsługiwane przez dotyk składniki systemu Windows 8.

– VAIO™ Tap 20 VAIO™ Tap 20, zaprojektowany z myślą o wykorzystaniu systemu Windows 8, to komputer z 20-calowym ekranem, który można ustawić pionowo lub położyć na płasko. W pierwszym przypadku urządzenie może pełnić rolę zwykłego komputera stacjonarnego klasy PC, a w drugim — multimedialnego centrum używanego przez całą rodzinę do gier planszowych, edycji nagrań, czytania itp.

Sprzęt audiowizualny: koncepcja „Jedno Sony” wprowadza do urządzeń powszechnego użytku rozwiązania ze sprzętu profesjonalnego i lepszą łączność

Telewizory od zawsze stanowią nieodłączny element historii Sony, będący symbolem ciągłych innowacji. Żaden inny produkt nie dostarcza rodzinie i przyjaciołom tylu wspólnych przeżyć.

– Pierwszy telewizor Sony BRAVIA 4K z ekranem 84 cali BRAVIA KD-84X9005 to pierwszy telewizor Sony 4K. W tym pionierskim urządzeniu zastosowano największy w branży(*1), 84-calowy panel LCD o rozdzielczości 4K (3840 x 2160) oraz system „4K X-Reality PRO”, przeznaczony do optymalizacji obrazu o bardzo wysokiej rozdzielczości. Oznacza to, że na olbrzymim ekranie można wyświetlać różnorodne treści — filmy, programy telewizyjne, zdjęcia i gry — w jakości 4K. Uzupełnieniem obrazu o wysokiej rozdzielczości na dużym ekranie jest wysokiej jakości, mocny, wciągający dźwięk, jakiego nie zapewnia żaden z obecnych telewizorów. Sprzedaż modelu KD‑84X9005 na całym świecie rozpocznie się pod koniec 2012 roku.

*1: Według stanu z 29 sierpnia 2012r.

Sony pozostaje motorem rozwoju technologii 4K, a dzięki ulubionej przez czołowych filmowców kamerze CineAlta F65, która potrafi rejestrować filmy 4K oraz profesjonalnemu systemowi kina cyfrowego 4K odgrywa również główną rolę w tworzeniu treści 4K. W segmencie elektroniki użytkowej ze znakomitym przyjęciem spotkał się wprowadzony w zeszłym roku projektor 4K do kina domowego.

Wprowadzenie 84-calowego telewizora BRAVIA 4K otwiera przed użytkownikami domowymi nowe, fascynujące możliwości. Są one owocem firmowej koncepcji „Jedno Sony”, zgodnie z którą rozwiązania ze sprzętu profesjonalnego są rozwijane dzięki innowacjom w sprzęcie i treściach.

– Osobisty odtwarzacz 3D HMZ-T2 Lżejszy i wygodniejszy od swojego poprzednika, zupełnie nowy osobisty odtwarzacz 3D firmy Sony to zakładany na głowę wyświetlacz High Definition 2D i 3D wyposażony w system reprodukcji 5.1-kanałowego, wirtualnego dźwięku przestrzennego. Urządzenie idealnie nadaje się dla miłośników filmów i zapalonych graczy. Zastosowane w nim dwa ekrany OLED wyświetlają żywy, niezwykle ostry obraz (bez śladu przenikania się obrazów dla lewego i prawego oka), przez co zapewniają intensywne i prawdziwie osobiste wrażenia.

– Słuchawki MDR-1 Nowe słuchawki MDR-1 stanowią owoc współpracy konstruktorów i inżynierów Sony z wykonawcami nagrywającymi dla Sony Music. Reprodukowany przez nie dźwięk wiernie oddaje zamierzenia muzyków. Model MDR-1 RBT jest wyposażony w technologię NFC i stworzoną przez Sony funkcję „One-touch”, pozwalającą na błyskawiczne nawiązywanie łączności bezprzewodowej z szeregiem urządzeń NFC. Wystarcza do tego jedno dotknięcie — bez konieczności konfigurowania łącza Bluetooth lub sieci Wi-Fi.

– Głośnik bezprzewodowy z technologiami NFC i Bluetooth® SRS-BTM8 SRS-BTM8 to przenośny głośnik bezprzewodowy z technologiami NFC i Bluetooth, służący do reprodukcji dźwięku o wysokiej jakości ze smartfonu lub tabletu znajdującego się w dowolnej części mieszkania. Urządzenie jest wyposażone w nowo opracowaną przez Sony funkcję „One-Touch”, dzięki której strumieniowe przesyłanie muzyki rozpoczyna się natychmiast po dotknięciu góry obudowy dowolnym smartfonem z technologią NFC, takim jak Xperia™ T i Xperia™ V firmy Sony. Nie ma konieczności konfigurowania łącza Bluetooth.

– Współpraca z Berliner Philharmoniker i Berlin Phil Media Sony rozszerzyło współpracę ze słynną na całym świecie Filharmonią Berlińską oraz firmą Berlin Phil Media, która oferuje dostęp do serwisu „Digital Concert Hall”. Przez ostatnie dwa lata użytkownicy domowych urządzeń rozrywkowych Sony na całym świecie mogli oglądać przesyłane strumieniowo występy filharmoników z Berlina. Po rozszerzeniu współpracy Sony będzie również dostarczać sprzęt profesjonalny, oparty na kluczowych technologiach firmy. Zapewni ponadto pomoc techniczną w tworzeniu treści i ich strumieniowym przesyłaniu za pośrednictwem serwisu. Współpraca ta przyczyni się do wprowadzenia innowacji w sprzęcie audio oraz zapewni Sony bezcenne informacje zwrotne.

– Kamera Action Cam Sony HDR-AS15 HDR-AS15 to nowy rodzaj kamery przeznaczony dla miłośników sportu i przystosowany do montażu na kierownicy roweru, noszenia na głowie itp. Urządzenie jest wyposażone w technologię stabilizacji obrazu Sony SteadyShot, znakomicie ułatwiającą uzyskanie stabilnego obrazu podczas filmowania skoków na spadochronie, jazdy na rowerze górskim albo jazdy na snowboardzie.

Dzięki wbudowanej sieci Wi-Fi użytkownik może zdalnie sterować kamerą przy użyciu smartfonu, jak również natychmiast przesyłać nagrany materiał do Internetu. Kamera jest ponadto wyposażona w szerokokątny (170°) obiektyw firmy Carl Zeiss.

Lista produktów i serwisów ogłoszonych na targach IFA 2012

Telewizor BRAVIA 4K 84″

Telewizor BRAVIA HX95

Osobisty odtwarzacz 3D HMZ-T2

Amplituner wielokanałowy STR-DA5800ES

Zestaw głośników SS-NA2ES, SS-NA5ES, SS-NA8ES, SA-NA9ES

Projektor 3D do kina domowego VPL-HW50ES

Bezprzewodowy głośnik z technologiami NFC i Bluetooth SRS-BTM8, SRS-BTV5

Słuchawki MDR-1 (MDR-1R/1RBT/1RNC)

Aparat z siecią Wi-Fi NEX-5R

Kamera Action Cam HDR-AS15

Odporny na zachlapania wodą smartfon Xperia

Xperia Tablet S

VAIO™ Duo 11 (komputer hybrydowy)

VAIO™ Tap 20 (komputer stołowy)

Produkty VAIO z ekranem dotykowym (VAIO™ Duo 11, VAIO™ Tap 20, seria VAIO T 13, seria VAIO E 14P)

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj