OPERA x UHD

OPERA x UHD
Samsung szykuje kolejną serię transmisji operowych z Wiednia w najwyższym standardzie Ultra HD

Dzięki firmie Samsung i Wiedeńskiej Operze Państwowej jeszcze w grudniu czekają posiadaczy telewizorów Samsung UHD nie lada atrakcje. Będą mogli oni obejrzeć na żywo kolejne spektakle w jakości Ultra High Definition za pośrednictwem nagradzanej aplikacji Wiener Staatsoper.

W maju bieżącego roku zrealizowano wspólnie pierwszą na świecie transmisję strumieniowaną na żywo za pośrednictwem łącza internetowego w rozdzielczości Ultra High Definition. Było to wydarzenie bezprecedensowe. Nabucco Giuseppe Verdiego w tej zachwycającej jakości mógł obejrzeć każdy na świecie posiadacz telewizora Samsung Smart TV UHD.

Wiedeńska Opera Państwowa i Samsung kontynuują swoją owocną współpracę, czego efektem są kolejne transmisje oper. Już w grudniu, użytkownicy aplikacji Wiener Staatsoper na telewizorach Samsung Smart TV UHD będą mieli okazję obejrzeć na żywo dwa spektakle. 18 grudnia odbędzie się transmisja Arabelli, opery komicznej Richarda Straussa. Z kolei w ostatni dzień roku, 31 grudnia, za pośrednictwem aplikacji obejrzymy słynną Zemstę nietoperza Johanna Straussa. Co niezwykle istotne, obie transmisję z desek Wiedeńskiej Opery Państwowej będą dostępne w rozdzielczości Ultra High Definition całkowicie za darmo.

Od lutego 2015 roku możemy spodziewać się kolejnych oper, które podbiły serca widzów na całym świecie. Wśród zapowiedzianych już transmisji odnajdziemy takie klasyczne pozycje jak Tosca, czyli historię słynnej rzymskiej śpiewaczki nakreśloną przez Giacomo Pucciniego. W repertuarze znajdzie się też Traviata Giuseppe Verdiego oraz dzieło Gaetana Donizettiego Don Pasquale. Każda z transmisji realizowana jest przez 5 kamer UHD, które zapewnią widzom przed telewizorami niezapomniane przeżycia i doświadczenie opery na zupełnie nowy sposób. Wszystkie realizowane transmisje dostępne będą w aplikacji odpłatnie. Koszt pojedynczej opery oscylować będzie na poziomie ok. 20 €.

Aplikacja Wiener Staatsoper Smart TV to połączenie opracowanej przez Samsung technologii z najwyższej jakości treściami zapewnianymi przez Wiedeńską Operę Państwową, jedną z trzech największych scen operowych w Europie. Pozwala ona odbiorcom na rozkoszowanie się muzyką operową na żywo w domowym zaciszu. Aplikacja została w tym roku uhonorowana nagrodą specjalną IBC, która wręczana jest firmom, którym najlepiej udało się połączyć technologię oraz wysokiej jakości treści w ciągu ostatniego roku. IBC to największa konwencja nadawców w Europie, w której uczestniczy ponad 1500 firm. Aplikacja Wiener Staatsoper Smart TV umożliwia oglądanie transmisji wystawianych oper na żywo oraz strumieniowanie wybranych dzieł na życzenie prosto na ekrany telewizorów Samsung. W aplikacji znajdziemy ekskluzywne materiały, takie jak dodatkowe informacje na temat wybranych oper, informacje zza kulis oraz wywiady z największymi gwiazdami opery.Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj