ORACLE x E.I.C

ORACLE x E.I.C
Firma E.I.C. dystrybutorem gramofonów firmy ORACLE AUDIO TECHNOLOGIES

Nie wystarczy słuchać muzyki, ale trzeba ją też zobaczyć – te słowa wypowiedziane przez Igora Strawińskiego podczas wykładów w Harvardzie w 1942 roku (Poetyka Muzyczna) są istotą filozofii firmy ORACLE która brzmi: Chcemy odtwarzać nagraną muzykę z jakością, która przekazuje tak autentycznie jak to tylko możliwe, emocje i witalność wytwarzaną w nas podczas jej słuchania. Naszym pragnieniem jest przekazać muzyczną moc dzieł najznakomitszych kompozytorów i wykonawców i pozwolić sobie na radość ze sztuki tak istotnej dla ludzkiego doświadczenia.

Pracownicy firmy postrzegają siebie jako zapalonych artystów projektujących unikalne rzeźby, które odtwarzają muzykę. „Staramy się, aby nasze produkty grały po prostu całą muzykę prawdziwie i tak, by sprawić, że wibrujesz i drżysz! Właśnie z myślą o tej wysoce inspirującej i motywującej sile projektujemy nasze produkty. Wspólnym podpisem leżącym u podstaw całej naszej pracy jest pasja i poświęcenie dla wszystkich artystów, którzy zamykają swoją sztukę, którą tworzą, w nagranej muzyce!” – mówią szefowie Oracle.

Firma ORACLE AUDIO TECHNOLOGIES od 1979 roku zaspokaja pragnienia tysięcy audiofilów całym świecie.

W aktualnej ofercie ORACLE AUDIO znajdują się:

– Trzy wersje modelu flagowego gramofonowego Delphi MkVI: Classic, Signature i Reference , różniące się między sobą: zasilaczem, ramieniem i wkładką (w różnych kombinacjach). Zawsze jednak jest to ramię: SME i wkładka Benz Micro. Od roku 1979 wyprodukowano ponad 11000 gramofonów Delphi.

– Gramofon Paris Mk V – cechy charakterystyczne to podstawa w wielu kolorach i ramię z włókna węglowego.

 

– Gramofon Origine Mk II – którego podstawa może być czarna lub biała a dodatkowo ozdobiona świecącymi wstawkami w różnych kolorach. Urządzenia wyposażone są we wkładki Ortofon 2M Blue.

 

Całość oferty uzupełniają odtwarzacze CD modele:

– CD-2500 MkIV (z przetwornikiem D/A) i CD-2000 MkIII (transport) – wykorzystujące zawieszenie identyczne do tego jakie wykorzystywane jest w gramofonie Delphi. Oba z zewnętrznym zasilaczem.

 

– CD-1000 MKIII – transport z zewnętrznym zasilaczem.

– Paris CD 250 – dostępny w różnych kolorach wykończenia, z wejściem i wyjściem cyfrowym (RCA) i wyjściami analogowymi: RCA i XLR.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj