ORIGIN LIVE W POLSCE

ORIGIN LIVE W POLSCE
Gramofony Origin Live w ofercie łódzkiego Best Audio

Origin Live to marka doskonale znana miłośnikom winylowej płyty. Historia tej brytyjskiej firmy z siedzibą w Southampton sięga roku 1986, a dostępna dzisiaj oferta gramofonów i ramion kształtowała się i ewoluowała przez ostatnie dwadzieścia lat.

Konstrukcje Origin Live o charakrerystycznym „okrągłym” kształcie zdobyły imponującą ilość nagród i wyróżnień i dzisiaj uważane są za wzorzec w kategorii „value for money”.

Obecna oferta składa się z 4 gramofonów (deck) o rozpiętości cenowej od 5500 do 25000 zł i 8 modeli ramion w cenach od 1700 do 23800 zł. Oprócz dwóch najtańszych, każde ramię można zamówić również w wersji 12”, tak samo jak każdy deck można zamówić z sub chassis przystosowanym do dłuższego ramienia. Dwa lata temu do produkcji wprowadzono trzecią generację gramofonów – wszystkie modele noszą teraz oznaczenia MK3.

Gramofony Origin Live pojawią się w salonie Best-Audio jeszcze w lutym. W pierwszej kolejności będą to modele Aurora MK3 i Calypso MK3 z ramionami Onyx i Silver.

Konfiguracja Aurora / Onyx w cenie 7200 zł określana jest mianem „economical High End” i ma na swoim koncie najwyższe trofea redakcji What HiFi, HiFi Choice i HiFi World.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj