ORTOFON MC VERISMO

ORTOFON MC VERISMO
Najnowszy produkt Ortofona - MC Verismo – został opracowany w oparciu o rozległą wiedzę na temat wibracji, rezonansów, kształtów i właściwości materiałów. Niezastąpiona okazała się także znajomość zasad magnetyzmu, doświadczenie w projektowaniu i umiejętności techniczne

Wkładki z serii Ortofon Exclusives, uznawane są powszechnie za jedne z najlepszych wkładek MC na rynku. By zaoferować miłośnikom muzyki jeszcze więcej najwyższej jakości, precyzji i dynamiki w odtwarzanym dźwięku, została powiększona o nową referencyjną wkładkę MC Verismo.

Historia kryjąca się za nazwą „Verismo”

Nazwa pochodzi od włoskiego „vero” czyli „prawda”, a „Verismo” oznacza  „realizm”. Słowem „Verismo” określano postromantyczny gatunek operowy, wywodzącym się z włoskiego ruchu literackiego panującego pod koniec XIX i na początku XX wieku. Tradycja operowa „Verismo” związana jest z włoskimi kompozytorami, takimi jak Pietro Mascagni, Ruggero Leoncavallo, Umberto Giordano, Francesco Cilea i Giacomo Puccini, którzy starali się przedstawiać świat z jak największym realizmem.

Celem firmy Ortofon jest ciągłe podnoszenie poprzeczki w zakresie prawdziwej, wiernej i dokładnej reprodukcji nagranego dźwięku. Ma to dostarczyć słuchaczowi, dzięki połączenie innowacji i wiedzy technicznej, unikalnych  wartości związanych z ujawnieniem wewnętrznych emocji niesionych przez muzykę.

Elementy designu i materiały najwyższej klasy

Obudowa wkładki Verismo wykonana jest z tytanu w technice Selective Laser Melting (SLM), której pionierem jest firma Ortofon. Technika ta pozwala na precyzyjną kontrolę gęstości materiału z którego zbudowany jest korpus, gwarantując tym samym ekstremalnie wysokie tłumienie wewnętrzne. Obudowa powstaje warstwowo ze spiekanego sproszkowanego metalu.

MC Verismo wykorzystuje diament Replicant 100. Igła typu Line Contact wyróżnia się wąską i długą powierzchnią styku, przez co jest bardzo zbliżona do kształtu rysika wycinającego rowek w płycie matce. Zapewnia to najdokładniejsze odwzorowanie sygnału, najniższe zniekształcenia i rozszerzony zakres reprodukowanych częstotliwości.

Dodanie diamentowego wspornika zapewnia, ze względu na jego twardość i krystaliczną strukturę, najlepsze możliwe połączenie igły z twornikiem. Ulepszenia wspornika „Diamond” na nowo zdefiniowały granice reprodukcji analogowej, pozwalając, jak nigdy dotąd, na prezentację większej ilości szczegółów, różnych subtelności muzyki, a także ukazanie jej prawdziwej głębi.

W MC Verismo kontakt wkładki z ramieniem odbywa się poprzez trzy dobrze zdefiniowane punkty. Oznacza to, że mechaniczna integracja wkładki i ramienia jest zawsze absolutnie perfekcyjna i da w efekcie znaczący i zapierający dech w piersiach wzrost dynamiki, rozdzielczości i bogactwo detali.

Dzięki zoptymalizowanej wadze i umiarkowanej podatności, pasującej do większości nowoczesnych ramion gramofonowych, wkładka MC Verismo jest kompatybilna z wielką gamą nowoczesnych gramofonów high-end.

Cena: ok. 6000 euro

Kategorie: NOWOŚCI, VINYL

Skomentuj