OYAIDE STB-EP

OYAIDE STB-EP
Lubisz docisnąć? Kochasz winyle? Zawsze trzymasz poziom?

Niektórzy audiofilie potrafią na oko stwierdzić, czy coś leży równo, czy może odstaje od poziomu. To jak z doświadczonymi krawcami – klient wchodzi do zakładu i nim się rozbierze, maestro zna już jego wymiary.

Niestety, nie wszyscy urodzili się z laserami w oczach, więc czasami potrzebują pomocy. Rusza z nią niezawodna japońska marka Oyaide, która ma na swoim koncie kilka epokowych wynalazków audiofilskich, w tym m.in. folię stabilizacyjną, patyczki do czyszczenia kontaktów elektrycznych oraz manganowe blaszki, zwane absorberami fal elektromagnetycznych.

Tym razem Japończycy startują z czymś o wiele mniej wyuzdanym, jednakowoż nie pozbawionym cech lekkiej perwersji. Chodzi o docisk do płyt winylowych z poziomicą. Waży 130 gramów, zatem nie wpływa na pracę silnika gramofonu, jest zrobiony z hartowanego mosiądzu i może służyć nie tylko do operacji horyzontalnych, ale także jako krążek do singli. Kładziesz go centralnie i od razu wiesz, czy twój turntable nie wymaga specjalnej podstawki, regulacji nóżek czy po prostu mniej zakrzywionej przestrzeni.

STB-EP kosztuje 75 euro, a więc jest dużo droższy od darmowych aplikacji do poziomowania gramofonów, jednak zmysłowy kontakt z bladoniebieskim oczkiem oraz możliwość głaskania krągłych powierzchni waserwaśki wynagrodziłyby wydatki nawet dziesięciokrotnie większe.

Kategorie: NOWOŚCI, VINYL

Skomentuj