PAKT DLA ULTRA HD

PAKT DLA ULTRA HD
Nowy polski serial wyprodukowany przez HBO będzie dostępny dzięki Samsungowi w standardzie Ultra HD. Przy okazji - zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka tej produkcji. Za darmo, legalnie i w znakomitej jakości!

Nowy polski serial HBO „Pakt” został zrealizowany w technologii Ultra HD (4K) i będzie dostępny w tej jakości dla użytkowników serwisu HBO GO posiadających telewizory Samsung UHD i SUHD wyposażone w aplikację Smart TV. W ramach promocji serialu została stworzona również aplikacja wirtualnej rzeczywistości (VR), promująca produkcję w niespotykany dotąd w Polsce sposób. Premiera serialu „Pakt” odbyła się w niedzielę, 8 listopada o godz. 20.10 w HBO i HBO GO, a kolejne odcinki będą się pojawiały co niedzielę.

Głównym bohaterem serialu „Pakt” jest Piotr Grodecki (Marcin Dorociński), znany dziennikarz śledczy, który wpada na trop dużej afery finansowej. Mimo sprzeciwu redakcji, Piotrowi udaje się doprowadzić do publikacji artykułu, który wzbudza zainteresowanie opinii publicznej. W toku prowadzonego śledztwa Piotr odkrywa, że sprawa ma dla niego osobisty wymiar. Z pomocą Weroniki (Marta Nieradkiewicz), agentki CBŚ, poznaje drugie dno tej afery.

Serial HBO „Pakt” został wyprodukowany w technologii Ultra HD (4K) i w takiej jakości będzie dostępny dla użytkowników serwisu HBO GO posiadających telewizory Samsung Smart TV UHD (Ultra High Definition) oraz SUHD (Super Ultra High Definiton) z 2015 roku. Do płynnego odtwarzania w jakości UHD rekomendowane jest łącze internetowe min. 20 mb/s.

Unikatowym elementem kampanii jest aplikacja wykorzystująca technologię wirtualnej rzeczywistości (VR), która przenosi użytkownika do świata inspirowanego serialem „Pakt”. Zakładając okulary Samsung Gear VR, użytkownik pojawi się w specjalnie wygenerowanej, trójwymiarowej przestrzeni i rozpocznie przygodę, która wprowadzi go w fabułę serialu w innowacyjny i niezapomniany sposób. Wirtualna rzeczywistość odtwarza atmosferę serialu, stopniowo budując napięcie i przedstawiając intrygujące fragmenty fabuły. Łącząc treści 3D z filmami nakręconymi w technologii 360°, stworzona została aplikacja promująca serial w niespotykany dotąd w Polsce sposób.

Aplikacja oparta o technologię Samsung Gear VR umożliwia użytkownikowi wejście do redakcji serialowego dziennika „Kurier”, w którym rozgrywa się częściowo akcja serialu. W momencie wejścia jest późny wieczór, a redakcja jest pusta. Użytkownik poruszając się po biurze, odkrywa przedmioty, a wraz z nimi wskazówki uruchamiające filmy 360° inspirowane fabułą serialu. Każda odnaleziona wskazówka buduje wyłaniający się z fragmentów obraz będący jedną z tajemnic serialu.

Filmy 360° będą także dostępne na urządzeniach mobilnych, m.in. w aplikacji YouTube oraz za pośrednictwem desktopowej wersji przeglądarki Chrome, która także wspiera technologię Virtual Reality i umożliwia swobodne poruszanie się i rozglądanie wewnątrz materiału: https://www.youtube.com/watch?v=3E1MSQoWoao. Aplikację oraz filmy 360° przygotowała firma Immersion.

Użytkownicy będą mogli przetestować aplikację w sieci Samsung Brand Store, m.in. w CH Arkadia w Warszawie, w Galerii Krakowskiej, Galerii Magnolia Park we Wrocławiu czy w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku.

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj