PANASONIC x CES 2022

PANASONIC x CES 2022
Nowości rynkowe Panasonica i Technicsa.

Bezprzewodowe Słuchawki Nauszne z Redukcją Szumów

EAH-A800

Bezprzewodowe Słuchawki Nauszne z Redukcją Szumów Zapewniają Doskonały Dźwięk I Najwyższą Jakość Połączeń

Technics prezentuje bezprzewodowe słuchawki nauszne z redukcją szumów – EAH-A800. Nowe słuchawki mogą pochwalić się doskonałą jakością dźwięku, łącząc wyjątkowe technologie i bogate doświadczenie, które Technics zgromadził w ciągu ponad 50 lat rozwoju sprzętu audio Hi-Fi. EAH-A800 oferują również doskonałą jakość połączeń zapewnianą przez 4 mikrofony z technologią formowania wiązki oraz technologię redukcji zakłóceń, dzięki którym Twój głos zostanie wyraźnie przekazany słuchaczowi.

Aby przekazać dynamikę żywej muzyki, zapierającą dech w piersiach ciszę i napięcie występów muzycznych, energię instrumentalistów i inspirację głosami śpiewaków, Technics od dawna poszukiwał idealnego brzmienia, a to dążenie zostało przeniesione do słuchawek Technics.

Słuchawki EAH-A800 nie tylko oferują doskonałą jakość dźwięku, ale także zaspokajają zmieniający się styl życia, zwłaszcza tych, którzy przystosowali się do nowego stylu pracy – praca z dowolnego miejsca. Odbierając tylko głos mówiącego, EAH-A800 zapewnia krystalicznie czystą komunikację głosową nawet w hałaśliwym otoczeniu. Co więcej, dzięki wiodącej w branży*2 technologii redukcji szumów, model EAH-A800 umożliwia użytkownikom zanurzenie się w dźwięku zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Usłysz Każdy Detal

Najwyższa Jakość Dźwięku Technics

Nieustanne dążenie firmy Technics do perfekcji, technologie i wiedza, które zgromadziła dzięki rozwojowi Hi-Fi, przyczyniły się do zapewnienia prawdziwie poruszających wrażeń dźwiękowych. Nowo opracowany 40-milimetrowy przetwornik dynamiczny z uwolnioną membraną w kopule i krawędzią złożoną z różnych wielowarstwowych materiałów, które mają optymalną wytrzymałość i elastyczność, zapewniają czysty dźwięk i głębokie basy przy minimalnych zniekształceniach. W innym miejscu komora kontroli akustycznej dokładnie kontroluje przepływ powietrza, aby poprawić wydajność przetwornika, zapewniając precyzyjne basy i bogatą ekspresję przestrzenną. Co więcej, zastosowanie cienkowarstwowych polimerowych wielowarstwowych kondensatorów — technologii stosowanej w wysokiej jakości wzmacniaczach audio firmy Technics — stabilizuje napięcie w obwodach audio, co ogranicza zniekształcenia i generuje dźwięk wysokiej jakości. Ponadto EAH-A800 obsługuje dźwięk o wysokiej rozdzielczości dzięki technologii Bluetooth® i LDAC*3, zapewniając szeroki, dynamiczny zakres dźwięku z szybką reakcją i wysoką rozdzielczością.

Rozmawiaj Bez Zakłóceń

Najwyższa Jakość Połączeń

Łącznie osiem mikrofonów na lewym i prawym uchu odgrywa ogromną rolę we wspieraniu wygodniejszej, naturalnej rozmowy. Cztery mikrofony MEMS działają jednocześnie, aby wychwycić Twój głos z najwyższą precyzją. Kolejne cztery mikrofony do technologii kształtowania wiązki z redukcją szumów aktywują się jednocześnie z obu stron, aby zredukować hałas otoczenia i uchwycić Twój głos w trzech wymiarach. Ponadto podczas połączeń aktywowana jest redukcja szumów. Nasze unikalne przetwarzanie sygnału analizuje sygnał głosowy i tłumi hałas otoczenia, dzięki czemu głos jest wyraźniejszy.

Tłumienie Hałasu Wiatru

Wiatr jest jednym z czynników, które mogą niekorzystnie wpływać na jakość połączeń, dlatego firma Technics zmieniła podejście do projektowania mikrofonów, aby zminimalizować szum wiatru, aby zapewnić doskonałą czystość połączeń w każdym środowisku. Słuchawki EAH-A800 wykorzystują mikrofon Feed-Forward (mikrofon ze sprzężeniem do przodu) z małymi otworami zainstalowanymi głęboko wewnątrz urządzenia, aby poprawić odporność na pęd powietrza i zminimalizować wibracje powodowane przez wiatr. EAH-A800 są również wyposażone w wiele komór, które ograniczają wibracje powietrza. W międzyczasie główny mikrofon Talk został zaprojektowany z innego materiału siatkowego z przodu I z tyłu, aby kontrolować wibracje, a osłona mikrofonu Sub Talk ma pokrywę na górze, aby zapobiec bezpośredniemu narażeniu na wiatr.

 Zanurz Się w Dźwięku

Wiodąca w Branży Redukcja Szumów

Wiodąca w branży redukcja hałasu pozwala osobom korzystającym z nowych stylów pracy z dowolnego miejsca zanurzyć się w dźwięku bez względu na lokalizację. Dzięki technologii Dual Hybrid Noise Cancelling, która łączy dwie pary funkcji redukcji szumów — filtr analogowy i mikrofon ze sprzężeniem zwrotnym oraz mikrofon ze sprzężeniem do przodu i filtr cyfrowy — można zminimalizować szumy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz słuchawek. wiodąca*2 wydajność redukcji szumów.

Kontroluj Dźwięk Wokół Siebie

Tryb Naturalnego Otoczenia / Tryb Uwagi

Słuchawki EAH-A800 są wyposażone w dwa tryby: tryb naturalnego otoczenia, który pozwala użytkownikowi zwracać uwagę na hałas otoczenia podczas słuchania muzyki lub wykonywania połączeń, oraz tryb uwagi, w którym użytkownicy mogą nasłuchiwać komunikatów lotniskowych i kolejowych lub rozmawiać z rodzinami w domu, cały czas słuchając muzyki. Tryb naturalnego otoczenia kompleksowo wychwytuje głosy i inne dźwięki otoczenia, co prowadzi do bardziej naturalnego dźwięku, podobnego do braku słuchawek. Przechwytuje szeroki zakres dźwięków od niskich do wysokich częstotliwości. Tryb uwagi redukuje niepożądany hałas z zewnątrz, aby ułatwić słyszenie głosów innych osób.

Wielopunktowe Parowanie Bluetooth®

Parowanie wielopunktowe umożliwia jednoczesne połączenie z dwoma urządzeniami Bluetooth®. Na przykład, jeśli dołączasz do wideokonferencji na laptopie, ale chcesz omówić sprawę z kimś innym przez telefon, możesz rozpocząć rozmowę przez telefon, po prostu dotykając przycisku połączenia. Wiodąca w branży*4 długa żywotność baterii zapewnia około 50 godzin słuchania muzyki / 30 godzin rozmów.

Komfortowe Dopasowanie do Każdego Ruchu

Najlepsze Dopasowanie dla Najlepszego Dźwięku

EAH-A800 zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić wygodne dopasowanie. Nauszniki 3D mają zakrzywioną konstrukcję, która zapewnia równomierny nacisk na całe ucho. Nauszniki są wykonane z pianki zapamiętującej kształt, która rozkłada nacisk i zapewnia bezpieczne dopasowanie. Wewnętrzna średnica nauszników została powiększona, aby owijać się wokół ucha, ale same słuchawki można przechowywać w kompaktowym futerale. Tymczasem sprężyna z drutu umieszczona w pałąku optymalizuje nacisk na całą głowę.

*1: Różne warunki otoczenia mogą wpływać na wydajność.

*2: Na dzień 31 października 2021 r., według badań firmy Panasonic Corporation, zmierzonych zgodnie z wytycznymi JEITA na rynku słuchawek nausznych z redukcją szumów.

*3: Dostarczane w 96 kHz/24 bity LDAC po połączeniu przez Bluetooth®.

*4: Na dzień 31 października 2021 r., według badań przeprowadzonych przez firmę Panasonic Corporation, na podstawie opublikowanego czasu odtwarzania (AAC, NC ON) na rynku słuchawek nausznych z redukcją szumów.

 

EAH-A800
Główne
Przetwornik
40 mm (1-9/16 in)
Impedancja
34?
Czułość
105 dB/mW @1kHz
Pasmo Przenoszenia
4 Hz – 40k Hz
Mikrofon
Monaural, MEMS
Czas odtwarzania na baterii (LDAC)
Około 40 godzin (NC ON)
Około 50 godzin (NC OFF)
Czas odtwarzania na baterii (AAC)
Około 50 godzin (NC ON)
Około 60 godzin (NC OFF))
Czas ładowania (25°C / 77°F)
Około 3 godziny
(Używając ładowarki 1200 mA lub mocniejszej)
Quick Charge (15 minut, AAC)
10 godzin (NC ON)
Czas czuwania
Około 60 godzin (NC ON),
Około 120 godzin (NC OFF)
*Automatyczne wyłączanie : OFF
Wymiary (S x W x D)
Około 170 mm x 196 mm x 85 mm
Około  15-28/41 cm x  18-28/41 cm x 8-8/20  cm
Waga
Około 298 g (10.5 oz)
Akcesoria w zestawie
Przewód USB : Około 0.5 m (1.6 ft)
Wtyk : USB Typu-A,
  Wtyk : USB Typu-C),
Odłączany przewód: Około 1 m (3.3 ft)
Funkcje Zaawansowane
Bluetooth
Wersja
5.2
Wspierane Profile
A2DP, AVRCP, HSP, HFP
Kodek
SBC, AAC, LDAC
Operating Distance
Up to 10 m (33 ft)
Podwójna Hybrydowa Redukcja Szumów
Bluetooth
Multipoint Pairing

Technics przedstawia nowy kompaktowy sieciowy odtwarzacz CD SA-C600 element nowej serii Premium C600

Technics ogłosił wprowadzenie na rynek nowego kompaktowego sieciowego amplitunera CD SA-C600, który jest częścią nowej serii o nazwie Premium C600. Ten nowy sieciowy odtwarzacz CD dołącza do wysoce wydajnego kompaktowego systemu głośnikowego o nazwie SB-C600, który został wprowadzony na rynek w grudniu 2021 roku.

„SA-C600 jest konsekwentnym dodatkiem do portfolio Technics, wypełniając lukę między kompaktowymi systemami głośnikowymi typu „wszystko w jednym”, takimi jak C70MK2 a prawdziwie oddzielnymi systemami, takimi jak systemy C700 i G700”, mówi Europejski Kierownik Produktu Technics Frank Balzuweit. „Istnieje duże zapotrzebowanie na takie produkty – kompaktowy, bardzo elegancki, oraz  doskonale działający odtwarzacz, który dokładnie zaspokaja potrzeby tak wielu współczesnych melomanów i ambitnych fanów Hi-Fi”, dodaje. Balzuweit wyjaśnia również: „Podczas gdy wielu poważnych słuchaczy muzyki dąży do rozwiązania wyraźnie plasującego się ponad typowymi systemami stołowymi typu „wszystko w jednym”, kompaktowe odtwarzacze, takie jak SA-C600, oferują opcję podłączenia praktycznie dowolnego systemu głośnikowego. Zapewnia to ogólny poziom wydajności, który nie jest możliwy w przypadku rozwiązań typu „wszystko w jednym”,bez konieczności umieszczania kilku komponentów w środowisku domowym”.

Nie trzeba dodawać, że nowy SA-C600 dziedziczy wyrafinowaną, w pełni cyfrową technologię wzmacniania opartą na silniku JENO, który jest solidnym fundamentem dla solidnej jak skała mocy i dynamicznej reprodukcji muzyki typowej dla wszystkich produktów Technics. Kompaktowy sieciowy odtwarzacz CD SA-C600 spełnia również stale rosnące wymagania dotyczące łączności i elastyczności.

Oto imponująca lista kluczowych funkcji i specyfikacji modelu SA-C600:

 • Elegancka, kompaktowa konstrukcja, ładowanie CD od góry
 • 2 x 60 W przy 4 omach, aby wypełnić pomieszczenie mocą i dynamiką
 • • Opatentowany przez firmę Technics w pełni cyfrowy wzmacniacz oparty na silniku JENO
 • Zasilacz o niskim poziomie szumu
 • Funckja Space Tune dla prawego oraz lewego kanału, z dodatkową opcją “w półce”
 • Wysokiej jakości wejście Phono MM
 • • Optyczne wejście SPDIF z funkcją automatycznego włączania podczas wykrywania sygnału źródłowego – szczególnie wygodne w przypadku sygnałów telewizyjnych
 • Wyjście na subwoofer
 • Wbudowany Chromecast do obsługi multiroom i dostępu do usług przesyłania strumieniowego
 • Spotify Connect, TIDAL, Deezer, Amazon Music
 • Internet Radio / DAB / FM
 • AirPlay 2
 • Dekodowanie MQA

 

SA-C600 będzie dostępny w Europie od lutego 2022 roku. Będzie miał elegancką obudowę z płytą górną ze szczotkowanego aluminium w kolorze srebrnym lub czarnym.

Kompaktowy sieciowy amplituner CD SA-C600 w końcu dołącza do eleganckiego, wydajnego, kompaktowego systemu głośnikowego – SB-C600 – wprowadzonego na rynek w grudniu 2021 roku. Ten system głośnikowy jest, pod względem brzmieniowym i estetycznym, idealnym dopasowaniem do wysokiej jakości wykonania kompaktowego sieciowego odtwarzacza CD SA-C600; razem tworzą serię Premium C600, atrakcyjną, audiofilską kombinację, która wyznacza nowe poziomy reprodukcji i wzornictwa w nowoczesnym wnętrzu domu.

FINAL FANTASY®XIV Edycja Online*1,

SC-GN01 PORĘCZNY GŁOŚNIK DLA GRACZY (WIGSS)

 • Ekskluzywny design i niepowtarzalne opakowanie.
 • Kultowe efekty dźwiękowe z FINAL FANTASY® XIV Online (FFXIV) są odtwarzane podczas włączania i przełączania trybów dźwięku.
 • Zaprojektowany dla graczy we współpracy z FINAL FANTASY® XIV Online firmy SQUARE ENIX® Co., Ltd*2.
 • Oferuje trzy różne tryby dźwięku, aby jeszcze bardziej zwiększyć wrażenia z gry.
 • Realistyczne dźwięki dzięki oryginalnej technologii Panasonic True MAGESS napędzającej 4-kanałowe głośniki pełnozakresowe.
 • Zapewnia wygodę nawet przy długotrwałym użytkowaniu dzięki ergonomicznej konstrukcji noszonej na ramionach.
 • Wyposażony w wysokiej jakości podwójny mikrofon z redukcją szumów i echa, zapewniający wyraźne rozmowy.

Firma Panasonic ogłosiła wydanie FINAL FANTASY® XIV Online Edition przenośnego głośnika do gier (WIGSS) SC-GN01.

Zaprojektowany we współpracy z SQUARE ENIX® Co., Ltd., ten specjalny model jest zapakowany w wyjątkowe pudełko i ma zarówno logo FINAL FANTASY® XIV Online, jak i kultowe logo meteor wydrukowane bezpośrednio na korpusie produktu.

Gracze pokochają również specjalne efekty dźwiękowe wzięte bezpośrednio z FINAL FANTASY® XIV Online podczas uruchamiania gry i przełączania trybów dźwiękowych.

Stowarzyszenie Consumer Technology Association (CTA)® przyznało Panasonic SC-GN01, SoundSlayer WIGSS (Wearable Immersive Gaming Speaker System) wyróżnienie CES® 2022 Innovation Awards w dwóch kategoriach produktów — słuchawki i osobisty dźwięk oraz gry. SoundSlayer WIGSS jest uhonorowany za „przemyślany, nadający się do noszenia projekt, innowacyjną inżynierię dźwięku i połączenie wciągających trybów dźwięku”.

Specjalne Efekty Dźwiękowe

Zaprojektowany z myślą o graczach, GN01 zawiera specjalne efekty dźwiękowe zaczerpnięte bezpośrednio z FINAL FANTASY XIV® Online.

Unikalny “Dźwięk włączania” – Gracze FINAL FANTASY® XIV Online zostaną powitani linią melodyczną FINAL FANTASY® XIV „Prelude” po włączeniu GN01.

Przełączanie Trybów Dźwięku – Zainspirowany unikalnym Systemem Zbrojowni FINAL FANTASY® XIV Online, dźwięk zmiany zadania jest odtwarzany podczas przełączania trybów dźwiękowych.

„Kiedy gracze FFXIV usłyszą ten dźwięk, natychmiast skojarzą go z aktem „przełączenia”. Ponadto gracze często słyszą ten efekt dźwiękowy podczas rozgrywki, więc wielokrotne przełączanie trybów dźwięku odtwarza sytuację podobną do tej, która ma miejsce w grze — myślę, że to czyni wybór bardzo skutecznym we współpracy z FFXIV. Jestem pewien, że to skłoni naszych graczy do spamowania przycisku „przełącz tryb dźwięku” bez powodu!”

Masayoshi Soken – Reżyser dźwięku i kompozytor w SQUARE ENIX®

GN01 oferuje pole dźwiękowe o wysokiej rozdzielczości, które poprawia dźwięk w grze i zapewnia prawdziwie realistyczną podróż w świecie gry. GN01 jest zoptymalizowany do użytku z FINAL FANTASY® XIV Online, docenioną przez krytyków grą MMORPG*3 firmy SQUARE ENIX Co., Ltd. i zapewnia niezrównane wrażenia dźwiękowe w świecie Hydaelyn.

GN01 jest wyposażony w trzy tryby dźwięku stworzone przez ekspertów we współpracy z zespołem dźwiękowym FINAL FANTASY® XIV Online, dzięki czemu użytkownicy mogą w pełni cieszyć się wciągającą rozgrywką.

“Nawet jeśli mówimy o dźwiękach w grach łącznie, projekt dźwięku różni się znacznie w zależności od zawartości gry.

„Brzmi, by zanurzyć się w świecie gry.

Brzmi, by agresywnie łapać wygraną.

Brzmi, by poczuć urok swoich ulubionych postaci.

„Aby zmaksymalizować różne elementy tych dźwięków w grach, poszliśmy do firmy Panasonic, aby omówić nasze konkretne pomysły jako „graczy”. I jest to produkt, w którym Panasonic dał z siebie wszystko, aby rozwinąć nasze oczekiwania. (Rozważając kwestie wykraczające poza projektowanie dźwięku, firma Panasonic wykazała się dbałością o szczegóły i skupieniem się na graczach, podejmując takie decyzje, jak dostosowanie kabla USB w celu uzyskania ogólnej poprawy wrażeń…)

Chciałbym, aby wszyscy gracze doświadczyli tego dźwięku.”Masayoshi Soken – Reżyser dźwięku i kompozytor w SQUARE ENIX®

„Wyposażyliśmy tryby dźwięku w wiele dostosowań z perspektywy gracza, zakładając różne gatunki gier i style gry.

W trybie RPG wprowadziliśmy różne regulacje, aby bardziej dynamicznie przekazać wciągające wrażenie przestrzeni 3D i potężnych produkcji, a w trybie FPS zastosowaliśmy strojenie, aby solidnie uchwycić dźwięki 360° bez zbędnej przesady.

Spodziewamy się, że dźwięk przestrzenny i wrażenia z gry staną się jeszcze bardziej wyjątkowe dzięki trybom optymalnym dla każdej gry”.

Go Kinuya – Edytor dźwięku at SQUARE ENIX®

Trzy Gamingowe Tryby Dźwięku

Świetny dźwięk, bez względu na typ gry

GN01 jest wyposażony w trzy różne tryby dźwięku do gier:

 • Tryb RPG
 • Tryb FPS
 • Tryb głosu

Tryb RPG*4 – Idealny do gier RPG i zoptymalizowany pod kątem FINAL FANTASY® XIV Online. Ten tryb tworzy poczucie rzeczywistości i intensywności — jakbyś był w wirtualnym świecie gry.

Tryb FPS*5 – Zapewnia dokładny dźwięk przestrzenny, który pozwala użytkownikom słyszeć subtelne dźwięki, takie jak kroki, dając graczom przewagę w strzelankach pierwszoosobowych i strzelankach z perspektywy trzeciej osoby*6.

Tryb głosu – Wzmacnia ludzkie głosy, aby zapewnić naprawdę wciągające wrażenia. Polecane do gier przygodowych*7, w których wyraźny dialog może dostarczyć ważnych wskazówek.

Przełączanie się między trzema trybami w zależności od gry, w którą grasz, stworzy doświadczenie wypełnione intensywnością, napięciem i wysokim poziomem rzeczywistości.

GN01 zawiera również tryb muzyczny i tryb kinowy, aby zapewnić realistyczne wrażenia podczas słuchania i oglądania treści innych niż gry.

Co więcej, dzięki wyposażeniu w podwójny mikrofon o wysokiej wydajności z redukcją szumów i echa, GN01 pozwala na wyraźne rozmowy z innymi graczami, jednocześnie ciesząc się potężnym dźwiękiem przestrzennym GN01.

Jakość Dźwięku Zaprojektowana dla Graczy

Wciągający dźwięk dzięki najnowszym technologiom audio

GN01 jest zaprojektowany tak aby łatwo było go nosić, jego konstrukcja zawiera oryginalną technologię dźwięku, True MAGESS (Majestic Augmented Gaming Environment Sound System) z 4-kanałowymi pełnozakresowymi głośnikami. Panasonic oferuje wysokiej jakości głośnik do gier, łącząc ich oryginalne technologie przetwarzania:

 • True MAGESS (Majestic Augmented Gaming Environment Sound System) – Wyposażony w 4 pełnozakresowe głośniki, które zapewniają dźwięk przestrzenny we wszystkich kierunkach wokół szyi, w głośnikach zastosowano magnesy neodymowe, aby zapewnić wysokiej jakości wrażenia słuchowe.
 • Wysokowydajny procesor – Dzięki naszej oryginalnej technologii przetwarzania dźwięku, GN01 miksuje treści 2-kanałowe do 4-kanałowych, aby stworzyć realistyczny dźwięk przestrzenny wokół uszu. Technologia ta jest również zgodna z treściami wielokanałowymi i jest w stanie odtworzyć ją jako naturalnie brzmiący dźwięk przestrzenny.

System głośników GN01 i unikalna technologia przetwarzania tworzą bardziej realistyczne pole akustyczne, dzięki czemu użytkownik czuje się, jakby otaczał go dźwięk we wszystkich kierunkach – pomagając w rozgrywce, umieszczając kroki, strzały i inne krytyczne efekty dźwiękowe dokładnie w otoczeniu dźwiękowym.

Specyfikacja przewodowa minimalizująca opóźnienia dźwięku

Wygodna rozgrywka z mniejszym opóźnieniem

Kładąc nacisk na wyeliminowanie opóźnień dźwięku, wybrano połączenie przewodowe z kablem USB, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia. Wiele konsol do gier umożliwia połączenia za pomocą jednego kabla USB*8, dzięki czemu możesz grać bez obaw o opóźnienia w różnych środowiskach gry.

Ergonomiczny Design

Potężny, wciągający dźwięk zamknięty w poręcznej obudowie

GN01 został zaprojektowany do noszenia na ramionach i oferuje optymalne rozmieszczenie głośników i technologię przetwarzania sygnału, aby zapewnić bogate i mocne wrażenia dźwiękowe. Konstrukcja do noszenia na ramionach pozwala cieszyć się długimi sesjami rozgrywki bez zmęczenia spowodowanego przez słuchawki nauszne, które ściskają uszy.

GN01 ma oryginalną konstrukcję obudowy firmy Panasonic, opartą na wynikach analizy danych dotyczących ludzkiego ciała, która zapewnia wygodę nawet podczas długiej rozgrywki.

SC-GN01 Podsumowanie funkcji

Świetny dźwięk z komfortowym designem

 • 3 tryby dźwięku dla różnych typów gier
 • True MAGESS (Majestic Augmented Gaming Environment Sound System) z 4-kanałowymi pełnozakresowymi głośnikami
 • Oryginalne przetwarzanie sygnału (miksowanie w górę/w dół do 4 kanałów)
 • Podwójny mikrofon o wysokiej wydajności z funkcją redukcji szumów i echa do rozmów
 •     Ergonomiczna konstrukcja zapewniająca wygodną przedłużoną rozgrywkę

Uwaga: Funkcje, nazwy funkcji i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Dlaczego Warto Korzystać z Przenośnego Systemu Głośników?

Zwiększa wrażenia z gry

Gracze często używają słuchawek do wciągającej rozgrywki, która po dłuższym użytkowaniu może stać się niewygodna. GN01 pozwala graczom grać w ten sam wciągający sposób, bez dyskomfortu związanego z zestawem słuchawkowym.

Odwiedź naszą witrynę internetową, aby uzyskać szczegółowe informacje www.panasonic.com/gaming.

SC-GN01E-FF Wearable Immersive Gaming Speaker System (WIGSS) będzie dostępny od lutego 2022 roku.

Funkcje, nazwy funkcji i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Specyfikacje

Wygodny głośnik do gier z doskonałym dźwiękiem przestrzennym

Model SC-GN01E-FF
Całkowita moc wyjściowa RMS 4W (1kHz, T.H.D.10.0%, 6Ω, 20kHz LPF)
System głośników Jednostka System głośników
Impedancja
Tryb dźwięku Gra (RPG/ FPS/ Głos), MUZYKA, KINO, STEREO
Mikrofony MEMS 2 sztuki
USB USB Typu A
AUX

Audio wejście/wyjście

3.5㎜ mini jack CTIA
Kompatybilne urządzenia Podłączenie przez USB Kompatybilne urządzenia
Połączenie kablem Audio PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S/X,

Nintendo Switch (Tabletop/ Handheld mode)

PC OS Windows11
Zasilanie USB (USB) DC 5 V 900 mA
Pobór mocy Około 4.5 W
Akcesoria Około 1.5 m kabel Audio
Wymiary (S x W x D) Około 240 x 46 x 209 mm
Waga Około 244 g

*Nie obejmuje kabla i wtyczki USB

 

*1: Opracowana przez Square Enix® Co., Ltd., doceniona przez krytyków gra MMORPG FINAL FANTASY® XIV Online zabiera graczy w epicką i ciągle zmieniającą się przygodę, gdy odkrywają z przyjaciółmi z całego świata i doświadczają wszystkich cech charakterystycznych Seria FINAL FANTASY®. Dowiedz się więcej i zarejestruj się na bezpłatny okres próbny tutaj: https://sqex.to/FFXIVFreeTrial
*2: Square Enix Ltd. opracowuje, publikuje, dystrybuuje i licencjonuje treści rozrywkowe pod marką SQUARE ENIX®, EIDOS® i TAITO® w Europie i na innych terytoriach PAL w ramach grupy firm Square Enix. Square Enix Ltd. posiada również globalną sieć wiodących studiów deweloperskich, takich jak Crystal Dynamics® i Eidos Montréal. Grupa firm Square Enix może pochwalić się cennym portfelem własności intelektualnej, w tym: FINAL FANTASY®, który sprzedał ponad 163 miliony egzemplarzy na całym świecie; DRAGON QUEST®, który sprzedał ponad 83 miliony egzemplarzy na całym świecie; TOMB RAIDER®, który sprzedał ponad 84 miliony egzemplarzy na całym świecie; i legendarny SPACE INVADERS®. Square Enix Ltd. jest londyńską spółką zależną należącą w całości do Square Enix Holdings Co., Ltd.
*3: Masywna gra online dla wielu graczy: dowolna oparta na fabule gra wideo online, w której gracz wcielający się w postać w wirtualnym lub fantastycznym świecie wchodzi w interakcję z dużą liczbą innych graczy.|
*4: Gra fabularna: rodzaj gatunku gier wideo, w którym gracze wcielają się w role wyimaginowanych postaci podczas przygody.
*5: FPS: rodzaj gatunku gier wideo, w którym gracz zakłada pole widzenia postaci, tak że kamera w grze zawiera broń postaci, ale reszta modelu postaci nie jest widoczna.
*6: Rodzaj gatunku gier wideo, w którym gracz przyjmuje perspektywiczny widok postaci, zazwyczaj umieszczając kamerę nad ramieniem gracza.
*7: Rodzaj gatunku gier wideo charakteryzujący się badaniem, eksploracją, rozwiązywaniem zagadek i interakcjami z postaciami w grze oraz skupieniem się na narracji, a nie na wyzwaniach opartych na odruchach.
*8: Sprawdź instrukcję obsługi każdego zgodnego urządzenia przed jego podłączeniem.

Panasonic przedstawia LZ2000, flagowy model TV OLED w roku 2022
– Dostępny w rozmiarach 77, 65 i 55”

– Dostrojony w Hollywood ulepszony panel „Master OLED Pro” z 2022 roku zapewnia dodatkowy wzrost jasności na średnim poziomie wypełnienia ekranu

– Nowe funkcje “gamingowe”, w tym Game Control Board, automatyczne wykrywanie GPU NVIDIA, zmniejszone opóźnienia przy graniu w 60 Hz i kompatybilność HDMI2.1 od razu po wyjęciu z pudełka

– Optymalizacja obrazu według temperatury barw otoczenia i płynniejszy tryb Auto AI z szerszym wsparciem z urządzeń zewnętrznych

– Głośniki typu Array z formowaniem wiązki zapewniają kierunkowy dźwięk, wbudowane głośniki skierowane w bok i w górę, które zapewniają doskonałe wrażenia dźwięku przestrzennego, a także Dolby Atmos®

– „Tuned by Technics”: system dźwiękowy opracowany przy wsparciu inżynierów z uznanej marki audio Panasonic, Technics

Wiesbaden, 2022-01-04

Panasonic ogłosił dziś wprowadzenie na rynek swojego flagowego telewizora OLED na 2022 rok, LZ2000, dostępnego w rozmiarach 55, 65 i po raz pierwszy 77-calowym.

Dzięki tuningowi w Hollywood i doskonałej dokładności kolorów telewizory Panasonic OLED zawsze były najlepszym wyborem do oglądania filmów i wysokiej jakości seriali telewizyjnych. Dalsze ulepszenia w grach, w tym nakładka z informacjami i ustawieniami o nazwie Game Control Board, automatyczne wykrywanie GPU NVIDIA, zmniejszone opóźnienie 60 Hz i obsługa HDMI2.1 sprawiają, że LZ2000 jest również potęgą w grach.

Firma Panasonic dąży do zapewnienia użytkownikom optymalnej jakości obrazu i dźwięku niezależnie od rodzaju oglądanych treści oraz miejsca i czasu oglądania, kontynuując optymalizację obrazu w oparciu o temperaturę barwową światła otoczenia i płynniejsze wykrywanie gatunku treści w trybie automatycznej sztucznej inteligencji.

Całkowite przerobienie przednich głośników umożliwiło również zupełnie nową użyteczność – precyzyjne kierowanie dźwięków w pomieszczeniu.

OBRAZ ZOPTYMALIZOWANY NA CZAS DNIA OGLĄDANIA

 LZ2000 wykorzystuje zaawansowane czujniki do wykrywania temperatury barwowej światła w pomieszczeniu i dopasowuje obraz w zróżnicowany sposób, aby zapewnić bardziej naturalne wrażenia, na przykład podczas oglądania w nocy.

Ta nowa funkcja opiera się na wprowadzonym w zeszłym roku trybie automatycznej sztucznej inteligencji firmy Panasonic, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do identyfikowania w czasie rzeczywistym odtwarzanych treści, aby móc automatycznie optymalizować jakość obrazu i dźwięku dla tego rodzaju treści. Koncepcja polega na zapewnieniu optymalnej jakości obrazu i dźwięku wszystkim użytkownikom, niezależnie od rodzaju oglądanych treści, bez konieczności zmiany ustawień przez użytkownika za każdym razem.

W 2022 roku aby maksymalnie zoptymalizować obraz pod kątem pory dnia, LZ2000 wykorzystuje czujnik do wykrywania temperatury barwowej światła otoczenia. Jest to ważne, ponieważ ludzie postrzegają „biel” inaczej w zależności od oświetlenia otoczenia. Na przykład w większości europejskich domów w nocy stosuje się ciepłe barwy światła, co oznacza, że ​​białe kolory na ekranie mogą być postrzegane jako niebieskawe i zbyt zimne. Nowy czujnik współpracuje z procesorem HCX Pro AI, aby dostosować każdy ton indywidualnie w najbardziej realistyczny sposób w oparciu o oświetlenie otoczenia, zapewniając w ten sposób wygodniejsze wrażenia podczas oglądania w nocy. Procesor HCX Pro AI działa w bardzo inteligentny i dopracowany sposób, zachowując kolory znane ludzkiemu oku, takie jak odcienie skóry, aby zapewnić naturalny obraz.

Tryb automatycznej sztucznej inteligencji teraz jeszcze płynniej wykrywa rodzaj oglądanych treści i automatycznie odpowiednio optymalizuje jakość obrazu i dźwięku. Na przykład, jeśli oglądasz wysokiej jakości treści filmowe – zostajesz przeniesiony do kina. Ale jeśli oglądasz Mistrzostwa Świata w Katarze, LZ2000 to wykryje i zabierze Cię wirtualnie na sam stadion.

Te funkcje mają na celu zagwarantowanie, że ludzie w pełni wykorzystują swoje telewizory bez konieczności ręcznego dostosowywania ustawień do każdej okazji. Jeśli jesteś osobą, która czuje się pewnie, aby ręcznie dostosować ustawienia, możesz je wyłączyć.

JAKOŚĆ KINOWA W HOLYWOOD

LZ2000 jest dostępny w konfiguracjach 65” i 55” oraz 77” – co Panasonic nazywa „Master OLED Pro – Cinema Size”.

Wszystkie trzy rozmiary wykorzystują najnowszą konfigurację „Master OLED Pro” najnowszej generacji z roku 2022, która została specjalnie zaprojektowana przez firmę Panasonic, aby zapewnić jeszcze większą jasność dzięki ulepszeniu przetwarzania jakości obrazu. Rezultatem jest kolejny wzrost jasności na średnim poziomie wypełnienia, zapewniający więcej efektu HDR i lepszą dokładność w odtwarzaniu szczegółów w jaśniejszych obszarach.

Nowy LZ2000 OLED stanowi połączenie technicznej dokładności firmy Panasonic, możliwej dzięki japońskiej wiedzy i inżynierii, z umiejętnościami dostrajania kolorów Stefana Sonnenfelda.

Stefan Sonnenfeld, założyciel i dyrektor generalny Company 3, jest zaufanym współpracownikiem jednych z najlepszych filmowców na świecie. Sonnenfeld jest jednym z nielicznych czołowych artystów, którzy promują moc korekcji kolorów w opowiadaniu historii i komunikowaniu emocji. Opisywany przez NPR jako „da Vinci filmów”, Sonnenfeld wykorzystał swoje umiejętności kolorystyczne w wielu najbardziej uznanych i popularnych filmach ostatniej dekady: Narodziny gwiazdy, Wonder Woman, Man of Steel, Beauty and the Bestia, Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, Jurassic World, 300 i wiele innych. Podobnie jak wielu innych czołowych kolorystów, używa ekranów Panasonic OLED jako wielkoformatowych referencyjnych monitorów klienckich w swojej codziennej pracy. Rzeczywiście, telewizory OLED firmy Panasonic są szeroko stosowane w studiach i domach postprodukcyjnych.

LZ2000 obsługuje bardzo szeroką gamę formatów HDR, w tym Dolby Vision IQ, Dolby Vision, Filmmaker Mode, HDR10+ Adaptive i HLG Photo, format zdjęć, który przenosi fotografię do świata HDR.

 ULEPSZENIA DŹWIĘKU – DŹWIĘK KIERUNKOWY

LZ2000 wprowadza dźwięk kierunkowy jako dodatek do pakietu dźwiękowego Panasonic 360° Soundscape all-in-one, który zapewnia wciągające wrażenia dźwiękowe Dolby Atmos. Wiele wbudowanych głośników skierowanych w górę, w bok i do przodu tworzy przestrzenną scenę dźwiękową z zawartością Dolby Atmos.

Panasonic jest pierwszą marką, która wprowadziła wbudowane głośniki skierowane w górę i w bok, a w tym roku Panasonic całkowicie przebudował głośniki skierowane do przodu, zastępując je głośnikami typu Line-Array (kilka głośników ustawionych w rzędzie), które biegną na całej długości telewizora za osłoną przedniego głośnika.

Głośniki Array oferują szereg korzyści, w tym szerszą scenę dźwiękową, a także bardziej precyzyjny, czysty dźwięk – dodatkowo umożliwiają również dźwięk kierunkowy. Używając bardzo intuicyjnego i prostego w obsłudze graficznego interfejsu użytkownika, LZ2000 umożliwia regulację względnej głośności dźwięku w różnych częściach pomieszczenia. Jest wyposażony w trzy tryby: tryb „Pinpoint”, który umożliwia skierowanie dźwięku do jednego określonego punktu; tryb „Area”, który pozwala na przeniesienie dźwięku do grupy osób w określonej części pomieszczenia; oraz tryb „Spot”, który zwiększa głośność w jednym konkretnym miejscu, podczas gdy inne nadal słyszą dźwięk.

Dźwięk kierunkowy odblokowuje nowe korzyści w zakresie użyteczności. Rodzice z małymi dziećmi śpiącymi za ścianą po jednej stronie pokoju mogą skierować dźwięk z dala od siebie, aby dzieci mogły spać spokojnie, jednocześnie pozwalając rodzicom cieszyć się wspaniałym dźwiękiem. Innym praktycznym zastosowaniem jest możliwość zwiększenia głośności dla widza niedosłyszącego, ale nie dla innych widzów.
ULEPSZENIA W DZIEDZINIE GIER

LZ2000 firmy Panasonic zapewnia jeszcze więcej ulepszeń dla rosnącej liczby graczy, którzy wybierają telewizory Panasonic jako swój ulubiony monitor do gier.

Zupełnie nowa funkcja o nazwie „Board Game Control” zbiera wszystkie istotne ustawienia i informacje dotyczące gry w jednym miejscu i prezentuje je jako nakładkę na grę — dzięki czemu nigdy nie musisz wychodzić z gry, aby uzyskać do nich dostęp. Co więcej, można ją zaprogramować tak, aby była dostępna za pomocą jednego kliknięcia na pilocie, przypisując go do konfigurowalnego przycisku „moja aplikacja”.

Nakładka Game Control Board zapewnia dostęp do następujących kluczowych funkcji i informacji w czasie rzeczywistym:

– Informacje — ta opcja wyświetla wszystkie informacje pochodzące z gry źródłowej, takie jak liczba klatek na sekundę, metadane HDR i dane podpróbkowania kolorów.

– Dark Visibility Enhancer – pozwala graczowi na szczegółowe dostosowanie poziomu ukazywania detail w czerniach, co ułatwia zobaczenie trasy do przodu lub wykrywanie wrogów ukrywających się w cieniu.

– HDR Tonemap – pokazuje aktualne ustawienia mapowania tonów HDR, w tym „Wył.” (konsola do gier zarządza mapowaniem tonów); „On” (telewizor zarządza mapowaniem tonów); lub Dynamiczny (telewizor analizuje przychodzące klatki w czasie rzeczywistym i tworzy dynamiczne mapowanie tonalne scena po scenie, nawet jeśli źródłem jest statyczny HDR).

– Input Lag i VRR – wyświetlanie i dostosowywanie ustawień Input Lag i VRR.

– Tryb oglądania – pozwala graczowi w czasie rzeczywistym zmieniać tryb oglądania i oglądać efekt na żywo, aby wybrać preferowany przez siebie tryb.

Inne nowe funkcje obejmują „SPD Auto Game Mode”, automatyczne wykrywanie zgodnych procesorów graficznych NVIDIA obsługujących HDMI2.1 4K HFR/VRR (np. RTX30–), które umożliwiają LZ2000 automatyczną optymalizację zarówno opóźnienia wejścia, jak i ustawień VRR w celu zapewnienia doskonałej gry grać wydajność.

Panasonic dodatkowo zmniejszył opóźnienie wejścia w grach 60 Hz, które są obsługiwane przez większość konsol dzięki nowemu “60Hz Refresh Mode”.

Po wyjęciu z pudełka, LZ2000 obsługuje kluczowe funkcje HDMI2.1, takie jak wysoka szybkość klatek (HFR), a także zmienna częstotliwość odświeżania (VRR) przy 120 Hz w pełnej rozdzielczości 4K. To sprawia, że ​​LZ2000 idealnie pasuje do najnowszych konsol do gier. Dzięki obsłudze VRR, LZ2000 może rozwiązać wiele potencjalnych problemów po stronie konsoli, takich jak drżenie i szarpanie, jeśli renderowana rozdzielczość i LOD (poziom szczegółowości) są zbyt wysokie lub gdy renderowanych jest zbyt wiele efektów lub obiektów w tym samym czasie. Po włączeniu funkcji VRR telewizor i konsola synchronizują tempo klatek, aby zapewnić płynniejsze wrażenia.

ULEPSZENIA MOJEGO EKRANU DOMOWEGO 7.0

LZ2000 zawiera najnowszą wersję systemu operacyjnego Smart TV firmy Panasonic, My Home Screen 7.0, który obsługuje większość głównych usług przesyłania strumieniowego wideo i zawiera pewne ulepszenia w zakresie dostępności, a także funkcji myScenery.

Panasonic współpracował z Niemiecką Federacją Osób Niewidomych i Słabowidzących, aby ulepszyć nasze opcje ułatwień dostępu dla osób niedowidzących. Dzięki LZ2000 konsumenci będą mogli uzyskać dostęp do wszystkich powiązanych ustawień ułatwień dostępu za pośrednictwem szybkiego menu, które również automatycznie uruchamia wskazówki głosowe. Nowe menu ułatwień dostępu zapewnia również szereg przydatnych funkcji. Sterowanie głosowe, audiodeskrypcję, ulepszenie dialogów audio i napisy dla niedosłyszących można łatwo skonfigurować. [1]

Oprócz tych ważnych ulepszeń dostępności, LZ2000 pomaga również się zrelaksować. Funkcja myScenery, która umożliwia wybór zdjęć i filmów[2], które dają spokój, dodała więcej nieruchomych obrazów, a także zestaw relaksujących dźwięków natury od Joy Foundation, inc[3]. które zostały zebrane z całego świata, w tym z Hawajów, Madagaskaru, a także Nepalu.

LZ2000 obsługuje również wbudowane główne usługi głosowe, umożliwiając użytkownikom obsługę niektórych kluczowych funkcji telewizora za pomocą głosu.

[1] Ten paragraf odnosi się do europejskiego i brytyjskiego modelu LZ2000.

2 We współpracy z LoungeV Studio (www.loungev.com)

3 Produkcja/montaż: Healing Garden / Joy Foundation, inc.; Producent kreatywny: Keiichiro Kita; Nagranie terenowe: Satoru Nakada, Takuya Mori; Edycja i miksowanie: Zespół KJR Studio; Nadzór redakcyjny: The Society for Harmonic Science (https://www.sound-healing.jp/)

 

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj