PATHOS MUSITECA

PATHOS MUSITECA

Pathos Musiteca (foto: Pathos)
Mała sensacja w świecie audio – włoska firma słynąca z budowy stereofonicznego hi-endu zaprezentowała swój pierwszy serwer muzyczny

Urządzenie wyróżnia się wysmakowanym dizajnem oraz zaawansowanymi możliwościami. Posiada twardy dysk o pojemności 1 TB, na którym zmieści się 2 tys. płyt przegranych w bezstratnych formatach, wejście USB, pozwalające podłączyć zewnętrzne źródła plików muzycznych oraz napęd CD i przetwornik cyfrowo-analogowy identyczny z wykorzystanym w referencyjnym odtwarzaczu Endorphin. Dotykowy ekran 16:9 ma przekątną 21 cali.

Włosi podkreślają prostotę i przejrzystość graficznego interfejsu oraz możliwość podłączenia sprzętu do sieci w celu ściągania okładek i muzyki. Wprawdzie w zapowiedziach producent nie akcentuje szczegółów konstrukcyjnych, ale na jedynej znanej ilustracji serwera widać dokładnie… lampy.

Uzupełnieniem systemu serwera może być zapowiadana na ten miesiąc nowa hybydrowa 100-watowa integra Pathos Ethos, spełniająca wszystkiego oczekiwania audiofilów zerkających w stronę cyfrowego modernizmu.

Polskie ceny są nieznane. W Wielkiej Brytanii Musiteca ma kosztować ok. 6000 funtów, zaś Ethos 4200.

Więcej na ten temat – tutaj.

Pathos Ethos (foto: Pathos)

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj