PEACHTREE AUDIO NOVA300

PEACHTREE AUDIO NOVA300
Model nova300 to całkowicie nowa konstrukcja, która została perfekcyjnie przygotowana pod kątem nowoczesnych technologii. Urządzenie wyposażone jest w zaawansowany przetwornik c/a, obsługuje pliki DSD 5,6 MHz i PCM 384 kHz/32 bity, a dzięki wzmacniaczowi nowej generacji dostarcza mocą aż 450 W na kanał (4 Ω). Całość dopełnia mnogość złączy i możliwość podłączenia gramofonu z wkładką typu MM.

W 2007 r. Peachtree Audio zaprezentowało nowy wzmacniacz zintegrowany – Decco. Model ten był przełomową konstrukcją i zapewnił integrom całkowicie nowe możliwości. Teraz Peachtree Audio kolejny raz przełamuje ograniczenia i za pomocą najnowszego modelu – nova300 – po raz kolejny wprowadza produkt, który staje się punktem odniesienia w świecie komputerowego audio.

Wzmacniacz zintegrowany nova300 obsługuje praktycznie każde źródło muzyki, z jakiego dzisiaj korzystają melomani – od analogowych nagrań z płyt winylowych, aż do audio strumieniowanego z chmury. Opracowując nową konstrukcję projektanci sięgnęli po rozwiązania, które są efektem imponującego postępu technicznego. Jednocześnie model ten powstał w oparciu o sprawdzone rozwiązania i zgodnie z filozofią firmy, aby zapewnić najwyższą jakość dźwięku i znakomite parametry techniczne.

Jednym z kluczowych elementów urządzenia jest niezwykle zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy ES9018K2M Sabre32 Reference. Moduł ten obsługuje ekstremalnie szeroką gamę wejść, wszystkie aż do PCM 384 kHz/32 bity i DSD 5,6 MHz. Przetwornik wyróżnia się wzorcowym zakresem dynamiki, skutecznością redukowania jitteru i niskoszumową charakterystyką, dzięki czemu spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

nova300 wyposażony jest w najnowszej generacji amplifikację ICEPower, która zapewnia imponującą moc 300 W przy obciążeniu 8 Ω i aż 450 W przy 4 Ω. Układ ten wykorzystuje opatentowaną technikę HCOM (Hybrid Controlled Oscillation Modulator), aby zapewnić wysoką moc wyjściową, szerokie pasmo przenoszenia, niski szum, odpowiednią stabilność i prostotę całej konstrukcji. Ta nowa technika amplifikacji jest niezwykle mocna, dynamiczna, cicha, i co najważniejsze, muzykalna. Stosunkowo niewielkie rozmiary i doskonała wydajność sprawiają, że obudowa modelu nova300 jest mniejsza niż u jego poprzednika i nie wymaga stosowania dużych, ciężkich i drogich radiatorów jak we wzmacniaczach pracujących w klasie A/B. Listę zalet urządzenia dopełnia szeroki zakres obsługiwanych impedancji, od zaledwie 2,5 Ω do aż 16 Ω.

Największą różnicą w stosunku do poprzedników modelu nova300 jest brak modułu lampowego. W dotychczasowych konstrukcjach stosunek sygnału do szumu wynosił od 95 do 100 dB, co było wynikiem podobnym do konkurencyjnych modeli. Zastosowania lamp wygładzało szorstkość nagrań i obniżało wartość S/N do poziomu 88-90 dB, tj. wielkości akceptowalnej w przypadku kompromisu przynoszącego korzyści dźwiękowe. Model nova300 ma stosunek sygnału do szumu wynoszący aż 111 dB. Zredukowanie tej wartości do 88 dB sprawiłoby, że dźwięk zabrzmiałby tak, jakby system audio został przykryty kocem.

Z myślą o miłośnikach cyfrowej muzyki projektanci wyposażyli wzmacniacz nova300 w asynchroniczny port USB na tylnym panelu, który zapewnia bezpośrednie połączenie dla urządzeń ze złączem Apple Lightning. Rozwiązanie to pozwala uzyskać doskonałą jakość dźwięku. Ponadto inżynierowie firmy Peachtree Audio opracowali DyNEC, pierwszy i jedyny na świecie system umożliwiający zniwelowanie słyszalnego szumu źródła zasilania i ekranu. Dzięki niemu i dzięki asynchronicznemu połączeniu specjalnie przygotowane wejście iOS pozwala usłyszeć muzykę przy zachowaniu maksymalnej czystości i dynamiki.

Ukłonem w stronę fanów analogowego dźwięku jest wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy. Układ ten obsługuje wkładki MM i wyróżnia się specjalnie zaprojektowaną konstrukcją. Moduł eliminuje konieczność stosowania zewnętrznego przedwzmacniacza. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy gramofon wyposażony zostanie we wkładkę MC. W tym przypadku użytkownik może skonfigurować gniazdo wejściowe pod kątem dostarczanego poziomu sygnału wejściowego.

Jednym z najbardziej pożądanych rozwiązań Peachtree Audio, zastosowanym także w modelu nova300, jest funkcja HTB (Home Theater Bypass). Ułatwia ona zintegrowanie urządzenia z wielokanałowym procesorem lub amplitunerem AV, dzięki czemu końcówka mocy integry nova300 napędza frontowe głośniki prawy i lewy zarówno przy odsłuchu stereo, jak i wielokanałowym. Rozwiązanie to zapewnia wyższą jakość dźwięku i ułatwia amplitunerowi AV zasilanie głośników efektowych i centralnego.

Wzmacniacz zintegrowany wyposażony jest w liczne złącza wejściowe. Oprócz asynchronicznego portu USB, w urządzeniu znajdziemy również koncentryczne wejście S/PDIF oraz dwa wejścia optyczne obsługujące sygnały 192 kHz/24 bity. Ponadto projektanci wyposażyli swój model w zaawansowany wzmacniacz słuchawkowy, który z łatwością potrafi wysterować dowolne słuchawki dostępne na rynku. Opcjonalnie nova300 może zostać wzbogacona o bezprzewodowy moduł Wi-Fi, aby bezprzewodowo strumieniować audio z komputera, iUrządzeń, Apple TV lub Chromecast Audio.

Peachtree Audio nova300 już jest dostępny w sprzedaży. Cena detaliczna urządzenia wynosi 9999 zł za wersję z lakierowaną czarną obudową i 10 599 zł za model z drewnianą obudową.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj