PERREAUX SXV2

PERREAUX SXV2
Najnowsza wersja nowozelandzkiego przedwzmacniacza gramofonowego o bardzo rozbudowanym zakresie regulacji W dyskretnej, stylistycznie wysmakowanej obudowie (front wykonano z zaokrąglonego płata aluminium z wytłoczonym logo firmy) znajdują się tylko selekcjonowane elementy. Każdy z nich przechodzi rygorystyczną kontrolę jakości. Z tyłu urządzenia, jak w najlepszych konstrukcjach tego typu, znajdują się dwa rzędy 12 pozycyjnych przełączników. Pozwalają one na precyzyjne dopasowanie wzmocnienia do każdego rodzaju wkładki, z tymi najbardziej egzotycznymi i wymagającymi włącznie.

Przełączniki te pogrupowano w cztery sekcje: pierwszych pięć służy do ustawiania wartości impedancji wkładki (od 10 do 47000 Ohm), kolejne cztery do ustawiania pojemności wejściowej (od 27 do 417 pF), następne dwa do regulacji czułości (poziomu wzmocnienia – od 0,24mV i 70dB aż do 7,5mV i 40dB).

Ostatni przełącznik służy do wyboru charakterystyki brzmienia (RIAA lub IEC RIAA) tak, aby dostosować dźwięk do gustu słuchacza. Główna różnica pomiędzy nimi polega na sposobie wzmacniania niskich tonów – w tym drugim przypadku są one nieco wyciszone, by zniwelować wpływ drgań o niskiej częstotliwości wytwarzanych przez mechanizmy gramofonu, mogące negatywnie wpływać na dźwięk.

Wewnątrz urządzenia zwraca uwagę sekcja zasilania, potrafiąca zawstydzić niejeden zintegrowany wzmacniacz klasy budżetowej, oraz idealnie symetryczny tor audio z wyśmienitej jakości komponentów.
Cena – 5000 zł. Dystrybutorem urządzenia jest firma Best Audio.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj