PHILIPS OLED+935

PHILIPS OLED+935
Nowy model Philips OLED+935 to efekt kolejnej odsłony wieloletniej współpracy z firmą Bowers & Wilkins. Partnerzy po raz kolejny ustanowili nowe standardy jakości na rynku telewizorów, czego potwierdzeniem jest tegoroczna nagroda EISA przyznana w kategorii Home Theater TV.

Po sukcesie ubiegłorocznych modeli telewizorów OLED+, które zdobyły liczne nagrody i zyskały powszechne uznanie branży, klientów oraz mediów, marki Philips TV oraz Bowers & Wilkins postanowiły po raz kolejny podnieść poprzeczkę jakości obrazu i dźwięku. W ten sposób powstał nowy Philips OLED+935 wyposażony w wielogłośnikowy system audio 3.1.2, czterostronne oświetlenie Ambilight oraz procesor Philips P5 czwartej generacji wspierany przez sztuczną inteligencję. Takie połączenie zostało docenione podczas ostatniego rozdania nagród EISA, gdy telewizor zwyciężył w kategorii Home Theater TV.

W Philips OLED+935 rozszerzono również autorską funkcję sztucznej inteligencji odpowiadającą za jakość obrazu, co stanowi nowość we wszystkich modelach Philips OLED na 2020 rok. Rozwiązanie oparte o SI wykorzystuje sieci neuronowe i uczenie maszynowe do analizy milionów klipów wideo z bazy opracowanej przez zespół badawczy Philips na przestrzeni ostatnich 30 lat. Na tej podstawie sztuczna inteligencja poprawia pięć głównych elementów składających się na jakość obrazu (poprawa materiału źródłowego, kolory, kontrast, płynność ruchu i ostrość obrazu) oraz zapewnia lepszą równowagę między nimi. Dodatkowo gwarantuje bardziej realistyczny i naturalny obraz.

W modelu Philips OLED+935 inżynierowie poszli o krok dalej i procesor P5 czwartej generacji zyskał drugi dedykowany układ SI. Zapewnia on dodatkową moc obliczeniową oraz nowe funkcje, takie jak AI Machine Learn Sharpness, udoskonalony system AI Smart Bit Enhancement oraz usprawnioną funkcję Perfect Natural Reality (PNR), które odpowiadają za poprawę płynności ruchu oraz udoskonalają funkcję HDR. Ulepszona technologia z wykorzystaniem sztucznej inteligencji pozwala uzyskać obraz bardziej naturalny i realistyczny niż na jakimkolwiek innym telewizorze.

Nowa wersja przetwarzania Intelligent Dual Picture Engine zapewnia dodatkową moc, dzięki której możliwe było wprowadzenie unikalnego rozwiązania zapobiegającego wypalaniu matrycy. Opiera się ono na monitorowaniu siatki złożonej z 32400 stref, co pozwala na niezwykle dokładne wyszukanie statycznych elementów oraz stopniowe zmniejszanie jasności w danym punkcie, aby nie dopuścić do uszkodzenia. Technologia ta eliminuje problem wypalania w przypadku 95% statycznych obrazów, w tym logotypów i gier. A to wszystko bez uszczerbku dla jakości wyświetlania w pozostałych częściach ekranu.

Philips OLED+935 pozostaje jednym z niewielu telewizorów oferujących wsparcie dla wszystkich głównych formatów HDR (HLG, HDR10 i HDR10+), zaś procesor P5 AI+ dodatkowo gwarantuje lepsze ogólne wrażenia podczas odtwarzania tego typu materiałów źródłowych, a także poprawę dynamicznego HDR zakodowanego w formacie Dolby Vision poprzez specjalny tryb Dolby Bright.

Rewolucyjne działanie systemu dźwiękowego od Bowers & Wilkins

Model OLED+935 jest pierwszym telewizorem marki Philips wyposażonym zarówno w dedykowane przetworniki Dolby Atmos Elevation, jak i unikalny centralny zespół głośników wysokotonowych Tweeter-on-Top stworzonych przez firmę Bowers & Wilkins. Wszystkie one znajdują się w oddzielnej obudowie, która w połączeniu z minimalistycznym, zagiętym metalowym ramieniem pełni funkcję podstawy. W zestawie dostępna jest również dłuższa wersja panelu do montażu na ścianie.

Podobnie jak w przypadku legendarnych już topowych głośników tej firmy, układ Tweeter-on-Top oddziela głośnik wysokotonowy od większych głośników średniotonowych. Takie rozwiązanie gwarantuje czystość wysokich dźwięków, bez efektu rozmycia spowodowanego dyfrakcją w obudowie, która występuje przy wbudowaniu głośników wysokotonowych w większy układ. Sztywna obudowa głośników wykonana jest z grubościennego tworzywa ABS wzmocnionego włóknem szklanym z wewnętrznymi żebrami ograniczającymi niepożądany rezonans w kluczowych punktach. Do mocowania obudowy do panelu użyto nowej, sztywniejszej metalowej płyty, co dodatkowo poprawia charakterystykę pracy.

Philips OLED+935 wyposażony jest łącznie w dziesięć przetworników w konfiguracji 3.1.2, w tym trzy 19-milimetrowe głośniki wysokotonowe z tytanową kopułką skierowane do przodu w układzie lewy, centralny, prawy (LCR). Wszystkie trzy zespoły głośników wysokotonowych są oddzielone od obudowy, co gwarantuje wzorowe brzmienie. Z kolei wysokotonowy głośnik Tweeter-on-Top znajduje się w osobnej sztywnej i chromowanej obudowie oraz wspiera powiązany z nim przetwornik średniotonowy, tworząc dedykowany układ kanału centralnego. Osłony głośnika wysokotonowego wykorzystują akustycznie otwartą konstrukcję opracowaną pierwotnie przez firmę Bowers & Wilkins dla legendarnej gamy 800 Diamond Series.

Głośnikom wysokotonowym towarzyszą cztery przetworniki średniotonowe 50 mm: dwa centralne i po jednym na każdym końcu obudowy głośnika. Philips OLED+935 wyposażony jest również w dwa 50-milimetrowe przetworniki Dolby Atmos Elevation zamontowane na górze obudowy i skierowane do góry, które poszerzają scenę, budują wrażenie wysokości i głębię dźwięku w filmach, grach i transmisjach sportowych.

Za wypełniający pomieszczenie bas odpowiada nowy subwoofer typu racetrack o wymiarach 100 mm x 65 mm przeniesiony na tył obudowy głośnika, co było możliwe dzięki technologii Flowport opracowanej przez firmę Bowers & Wilkins dla jej podstawowej gamy urządzeń. Dostępne jest również wyjście dla subwoofera, które umożliwia dodatkowe wzmocnienie basów, jeśli wymaga tego pomieszczenie lub takie są preferencje użytkownika.

Philips OLED+935 automatycznie rozpozna i zdekoduje treści Dolby Atmos dla uzyskania optymalnego brzmienia. Alternatywnie w przypadku innych treści telewizor z pomocą przetworników Elevation zastosuje w trybie Movie dodatkowe przetwarzanie pozwalające uzyskać pełen głębi dźwięk w starszych materiałach. Warto również zaznaczyć, że Philips TV & Sound to pierwsza marka telewizorów premium z wbudowaną funkcją DTS Play-Fi umożliwiającą bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku w wielu pomieszczeniach.

Design na najwyższym poziomie

Philips OLED+935 to połączenie najlepszej jakości obrazu i dźwięku z wyjątkowym wzornictwem. Ultracienka obudowa, bezkrawędziowe wykończenie matrycy oraz wysokiej jakości metalowe elementy. Kratka głośnika została z przodu pokryta specjalnie dobraną tkaniną Kvadrat, która jest neutralna akustycznie, a zastosowana po raz pierwszy w górnej części obudowy metalowa listwa z mikrosiatką dodatkowo wspomaga działanie technologii Dolby Atmos. Do obsługi telewizora służy pilot z eleganckimi i płaskimi przyciskami z podświetleniem i metalizowanym wykończeniem. Boki pilota zostały powleczone pozyskiwaną w zrównoważony sposób skórą od szkockiej firmy Muirhead z tradycjami.

Czterostronna technologia Ambilight tworzy wyjątkowe i wciągające wrażenia wizualne. Do różnorodnych ustawień tego systemu Philips dodał nową funkcję „wellness” z trybami Sunrise oraz Ambilight Sleep.

Philips OLED+935 został wyposażony w system Android TV w wersji 9 (Pie) i rozszerzoną listę aplikacji pracujących płynnie dzięki 3 GB pamięci wewnętrznej. Wygodę obsługi gwarantuje nowy, bardziej intuicyjny interfejs użytkownika oraz wbudowany Asystent Google i funkcja Works With Alexa.

Nowy Philips OLED+935 będzie dostępny w trzech rozmiarach: telewizory 55 i 65 cali pojawią się na rynku we wrześniu, zaś 48 cali w październiku 2020 roku.

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj