PHILIPS OLED+986 & OLED+936

PHILIPS OLED+986 & OLED+936
Philips TV prezentuje dwa nowe telewizory premium, które powstały we współpracy z wieloletnim partnerem marki, legendarnym producentem wysokiej klasy sprzętu audio Bowers & Wilkins. Flagowe modele Philips OLED+986 oraz Philips OLED+936 są skierowane do osób oczekujących od sprzętu zarówno najwyższej jakości obrazu, jak i dźwięku.

Współpraca obu marek, które są liderami w swoich dziedzinach, już kilka lat temu zaowocowała stworzeniem linii OLED+ będącej nową definicją telewizora z klasy premium. W tym roku inżynierowie Philips TV oraz Bowers & Wilkins postanowili podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej, czego potwierdzeniem jest chociażby nagroda EISA i tytuł Home Theatre TV 2021-2022 dla modelu Philips OLED+936.

Zauważalnie lepsza jakość obrazu

Telewizory są wyposażone w najnowsze panele OLED z wyższą o 20% jasnością szczytową oraz oferują zauważalnie lepszą jakość obrazu dzięki zastosowaniu dwuchipowego procesora piątej generacji Philips P5 Intelligent Dual Picture. Przekłada się to na zdecydowanie wyższą ostrość, dokładniejsze odwzorowanie kolorów i odcieni skóry oraz lepszy kontrast dla wszystkich źródeł. Takie połączenie może jeszcze bardziej wzbogacić treści Dolby Vision, gdy używany jest specjalny tryb Dolby Bright.

Dzięki wprowadzonym zmianom procesor piątej generacji Philips P5 ze wsparciem sztucznej inteligencji oferuje wykrywanie treści z kategorii Film oraz lepsze wykorzystanie potencjału SI, podczas gdy Ambient Intelligence oraz czujnik światła w urządzeniu pozwalają na optymalizację kontrastu obrazu w jakości SD lub HDR odpowiednio do natężenia oświetlenia w pomieszczeniu. Co ważne, Philips TV jest jednym z niewielu dostawców na rynku, którzy oferują obsługę wszystkich głównych formatów HDR. Nowe telewizory OLED+ oprócz zgodności z HLG, HDR10 i HDR10+ obsługują również technologię HDR10+ Adaptive, która łączy dynamiczne metadane HDR10+ z informacjami o oświetleniu w otoczeniu w czasie rzeczywistym, aby automatycznie zoptymalizować poziom jasności do natężenia światła i w słonecznych pomieszczeniach zwiększyć szczegółowość ciemnych scen.

Zauważalnie lepsza jakość obrazu oraz czterostronny system Ambilight sprawiają, że Philips OLED+986 oraz Philips OLED+936 oferują jeszcze bardziej wciągające wrażenia podczas seansów. Jeżeli połączymy to z HDMI 2.1 z VRR, wsparciem Freesync Premium i G-Sync oraz jednym z najniższych opóźnień wśród telewizorów OLED na 2021 rok, to nowe modele gwarantują doskonałe wrażenia również podczas grania w gry. Miłośnicy tych ostatnich docenią funkcję Fast Motion Clarity, która zapewnia subtelne, ale bardzo realistyczne przejścia między obrazami, zwiększoną ostrość oraz zapobiega migotaniu na dużej powierzchni dzięki pracy z częstotliwością 100 Hz.

Dodatkowo modele Philips OLED+986 i Philips OLED+936 są wyposażone w unikalne rozwiązanie zapobiegające wypalaniu matrycy, które wykorzystuje zaawansowaną funkcję wykrywania logo poprzez śledzenie 32 400 stref. W przypadku statycznych elementów procesor stopniowo zmniejsza intensywność lokalnego podświetlenia, aby uniknąć uszkodzenia matrycy, a wszystko to bez wpływu na obraz w innych częściach ekranu.

Oznaczenie Calman Ready informuje, że użytkownicy mogą skorzystać z łatwej i automatycznej kalibracji na profesjonalnym poziomie, która pozwala na precyzyjne ustawienie kolorystyki obrazu zgodnie z przyjętymi standardami branżowymi.

Jeszcze lepszy dźwięk

Nowe telewizory zyskały gruntownie przeprojektowane i ulepszone głośniki Bowers & Wilkins, aby zapewnić najwyższą dostępną obecnie jakość dźwięku. Udoskonalony dekoder Dolby Multistream oraz HDMI eARC odpowiadają za bardziej efektywny transfer treści audio.

Oprócz sprawdzonej technologii Tweeter-on-Top model Philips OLED+986 wyposażono również w opatentowane przez Bowers & Wilkins membrany Continuum zapewniające brzmienie na audiofilskim poziomie. Oba rozwiązania można znaleźć między innymi w kultowych głośnikach z serii 800 Diamond od Bowers & Wilkins, które są preferowanym wyborem w przypadku studia nagraniowego Abbey Road Studios, partnera TP Vision.

Dopracowany design

Zgodnie z założeniem marki Philips TV & Sound nowe modele zaprojektowano w duchu najlepszego europejskiego wzornictwa, a do wykończenia wykorzystano materiały z najwyższej półki. Są to między innymi transparentna akustycznie tkanina Kvadrat, szkło, metal oraz pozyskiwana z odpowiedzialnych źródeł skóra Muirhead, którą pokryto pilot. Nowym rozwiązaniem zastosowanym w modelach Philips OLED+986 i Philips OLED+936 są maskownice wykonane z mikrosiatki, które znajdują się z przodu głośników, zaś tkanina Kvadrat została przeniesiona na górną część obudowy.

Philips OLED+986 – nowa definicja telewizora

Oferuje najwyższą jakość obrazu, a za sprawą jednego z najbardziej zaawansowanych systemów audio dostępnych w telewizorach również wyjątkową jakość brzmienia na audiofilskim poziomie, zarówno dla dźwięku telewizyjnego, jak i przy odtwarzaniu samej muzyki. Obudowa głównego głośnika jest zamontowana na podstawie pod telewizorem, zaś głośnik wysokotonowy typu Tweeter-on-Top zamknięto w słynnej metalowej tubie znanej z modelu Nautilus, która poprawia rozpraszanie ciepła ze względu na zwiększoną moc wyjściową nowych wzmacniaczy. Trzy 100 mm przetworniki średnio- i niskotonowe wyposażono w membrany Continuum oraz cewkę drgającą i elementy zwrotnicy o wyższej specyfikacji.

Odsprzężone mocowanie głośnika Tweeter-on-Top zapewnia brak rozmycia związanego z dyfrakcją w obudowie przy odtwarzaniu wysokich tonów, co ma często miejsce w przypadku montażu głośników w większych konstrukcjach. Dodatkowo wewnątrz głównego systemu audio znajdują się trzy niezależnie izolowane obudowy, z których lewa i prawa również są wyposażone w odsprzężone i zamontowane na przegrodzie głośniki wysokotonowe, a ich rozmieszczenie na dwóch krańcach belki grającej zapewnia wciągające brzmienie charakteryzujące się wyjątkową czystością i szczegółowością.

W zależności od preferencji użytkownika lub specyfiki pomieszczenia modele Philips OLED+986 oraz Philips OLED+936 dają możliwość podłączenia zewnętrznego subwoofera dla jeszcze szerszego zakresu basów.

Telewizor wspiera dekodowanie Dolby Atmos najnowszej generacji i wirtualizator Atmos, co zapewnia przestrzenny dźwięk, który w połączeniu z czterostronnym systemem Ambilight daje jeszcze lepsze wrażenia podczas oglądania.

Philips OLED+986 będzie dostępny pod koniec 2021 r. w rozmiarze 65’’ i cenie 16 999zł.

Philips OLED+936 – udoskonalony Dolby Atmos

Model Philips OLED+936, który dostępny będzie w rozmiarach 48″, 55″ i 65″, zyskał wiele modyfikacji w porównaniu z poprzednią generacją. W telewizorze zastosowano wyższej jakości komponenty, nowe obudowy wszystkich trzech głośników wysokotonowych, nowy profil sztywniejszej membrany 100 mm x 65 mm oraz mocniejszy magnes dla dedykowanego głośnika niskotonowego. Dodatkowo inżynierowie wprowadzili nowe cewki drgań dla czterech głośników średniotonowych oraz nowe profile membran dla głośników up-fire odpowiadających za dźwięk Dolby Atmos, których umiejscowienie nieznacznie zmieniono.

W efekcie zastosowania konstrukcji 3.1.2. zwiększono precyzję, kontrolę i moc, co przekłada się na poprawę rozdzielczości przy jednoczesnym zapewnieniu większej energii i lepszego rozchodzenia się dźwięku w pomieszczeniu. Obudowa głośnika została wykonana z grubościennego tworzywa ABS wzmocnionego włóknem szklanym i usztywniona wewnętrznymi żebrami w celu zniwelowania niepożądanych rezonansów. Głośnik wraz z minimalistycznym metalowym ramieniem tworzy stabilną podstawę telewizora. Telewizor, podobnie jak model Philips OLED+986, można opcjonalnie zamontować na ścianie.

Model Philips OLED+936 automatycznie rozpoznaje i dekoduje zawartość Dolby Atmos dla jeszcze lepszego efektu, zaś dedykowane przetworniki Dolby Atmos Elevation o nowym profilu i ustawieniu oferują lepszą integrację z obrazami wyświetlanymi na ekranie. Opcjonalnie po włączeniu trybów Film, Gra lub Osobisty telewizor aktywuje te przetworniki, aby zapewnić pełnię wrażeń Dolby Atmos nawet w przypadku treści, które nie powstały w tym formacie. Dopełnieniem oferowanych efektów dźwiękowych jest czterostronne podświetlenie Ambilight.

Model Philips OLED+936 będzie dostępny w sprzedaży na koniec 2021 roku w cenie: 48” – 8999 zł; 55” – 9999 zł; 65” – 13 999 zł.

O TP Vision

TP Vision Europe B.V. (TP Vision) to zarejestrowana w Holandii firma z siedzibą w Amsterdamie, która w całości należy do TPV Technology Limited (TPV), jednego z wiodących producentów monitorów i telewizorów na świecie.

TP Vision jest czołowym graczem na rynku elektroniki użytkowej w obszarze RTV. Firma koncentruje się na rozwoju, produkcji i sprzedaży urządzeń pod marką Philips – telewizorów (w Europie, Rosji, na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Południowej, Indiach, a także w wybranych krajach Azji i Pacyfiku) oraz sprzętu audio (na całym świecie). TP Vision łączy rozpoznawalność marki Philips z doświadczeniem w zakresie rozwoju i projektowania produktów, doskonałymi działaniami operacyjnymi i pozycją TPV na rynku. Celem firmy jest tworzenie urządzeń, które oferują konsumentom najwyższą jakość dźwięku i obrazu.

www.philips.com/tv

www.philips.com/sound

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj