PMC TWENTY5

PMC TWENTY5
Na polski rynek wchodzą nowe kolumny renomowanej brytyjskiej firmy PMC. Seria twenty5 jest zwieńczeniem ćwierćwiecza badań, konsekwentnego tworzenia i produkcji doskonałych zestawów głośnikowych do użytku domowego. Szczegóły poniżej

W projekcie został uwzględniony każdy element mający wpływ na precyzyjne zestrojenie całości, czego efektem jest uzyskana absolutna transparentność kolumn i umiejętność ujawnienia najsubtelniejszych szczegółów. Wszystkie emocje towarzyszące muzykom w trakcie nagrywania materiału, możesz teraz odzyskać w warunkach domowych. Firma wie, co mówi. To przy użyciu jej produktów tworzone są największe światowe przeboje.

atl
Kolumny z serii twenty5 wyposażone są w uznaną technologię ATL (Advanced Transmission Line), ale także cały szereg innowacji takich jak: nowe wydajne przetworniki niskośredniotonowe g-weave, czy profil wylotu linii transmisyjnej – Laminair opracowany specjalnie by zapewnić perfekcyjny przepływ powietrza z wnętrza obudowy do otoczenia. Przy jego projektowaniu wykorzystaliśmy doświadczenia jakie zdobył Oliver Thomas pracując w Formule One, gdzie turbulencje są zdecydowanie zwalczane, gdyż hamują bolidy. Profil Laminair został po raz pierwszy zastosowany w profesjonalnych monitorach głównych QB1, gdzie w linię transmisyjną wdmuchują powietrze 4 potężne 10 calowe głośniki niskotonowe, dysponujące łączną mocą 4000W. Laminair zapewnił minimalizację turbulencji spowalniających przepływ powietrza, przez co reprodukowany przez kolumnę bas jest jeszcze szybszy, dynamiczniejszy i lepiej zdefiniowany, a przepływające powietrze nie wytwarza żadnych odgłosów.

niskosrednio
Głośniki niskośredniotonowe pracując w obudowach wykorzystujących linię transmisyjną muszą być zdolne do pracy w ekstremalnych warunkach. Muszą posiadać bardzo dużą wytrzymałość na przeciążenia, być czułymi na najmniejsze zmiany sygnału, a przy tym wykazywać się bardzo wysoką szczegółowością.

wysoko
Przetworniki niskośredniotonowe G-weave wyposażone są w nowe membrany które zbudowane są z: drobniutkiego splotu włókna szklanego, żywicy i pulpy papierowej. To materiał mocniejszy niż sam papier, a jednocześnie doskonale przeźroczysty. Zastosowany system magnetyczny jest o 80% efektywniejszy niż ten stosowany w starszych rozwiązaniach.

kopulka
Dopełnieniem mocnych i neutralnych głośników basowych, są niezwykle gładko brzmiące miękkie kopułki wysokotonowe. Są one współprojektowane przez inżynierów firmy PMC i norweskich elektroakustyków z firmy Seas, dostarczających jednych z najlepszych przetworników na świecie. Precyzyjna 27 milimetrowa, chłodzona ferrofluidem kopułka wykonana jest z materiału Sonolex™ co gwarantuje gładkie przetwarzanie najwyższych częstotliwości i perfekcyjną powtarzalność parametrów przez co możemy uzyskać doskonałe sparowanie głośników. Perforowana polerowana kratka maskująca jest specjalnie wyprofilowana dla uzyskania optymalnej dyspersji i ostrego, trójwymiarowego obrazowania głosów i instrumentów.

Dodatkowo w modelu twenty5.26 zastosowano kopułkowy głośnik średniotonowy, o średnicy 50mm, zapewaniający czystą i niezrównaną, reprodukcję wokali. Głosy artystów są świetnie zdefiniowane i z łatwością możemy z nich odczytać emocje towarzyszące wykonywaniu utworu. Podobnie jak w przypadku głośnika wysokotonowego, głośnik średniotonowy ma wystarczającą moc, aby wypełnić ogromną przestrzeń, w swobodne, idealnie brzmiące, zrównoważone dźwięki.

By uzyskać szerokie pole perfekcyjnego odsłuchu stereo oraz naturalne brzmienie, kolumna musi mieć minimalną ilość separowanych przetworników nisko i wysokotonowych. Połączone są one zwrotnicą elektryczną zapewaniającą odpowiedni podział częstotliwości akustycznych. Od jakości jej wykonania i jakości zastosowanych elementów, zależy w znacznym stopniu końcowa jakość kolumny.

zwrotnice
Zwrotnice zastosowane w produktach wchodzących w skład serii „twenty5” montowane są na grubych płytach z włókna szklanego spełniających wysokie wymogi sprzętu militarnego. Elementy połączone są jak najszerszymi miedzianymi ścieżkami dla zminimalizowanej rezystancji, co zapewnia, że moc sygnału docierającego do głośników jest zmaksymalizowana.

Każdy element wchodzący w skład zwrotnicy został dobrany na drodze rozległych testów odsłuchowych, a jego miejsce na płycie wybrane tak by zapobiec niepożądanym interakcjom z innymi elementami. Dla uzyskania maksymalnej jakości reprodukowanego dźwięku, przez każdą wytworzoną kolumnę, wszystkie komponenty są selekcjonowane, dopasowywane i montowane ręcznie.

terminale
Terminale przyłączeniowe wykonane są z czystej miedzi i pokrywane matowym rodem, co zapewnia doskonałe, niemal całkowicie bezstratne połączenie. Łącza są szeroko rozstawione i mogą współpracować z dowolnymi końcówkami. Izolację od podłoża w modelach podłogowych i precyzyjne wyrównanie kolumny, zapewniają solidne, wykonane z jednej części, duże stalowe kolce. Maskownice są przezroczyste akustycznie, cieniutkie i by nie zaburzać prostej bryły kolumny, wyposażone w magnetyczne zaczepy.

W skład linii twenty5 wchodzą:
Modele podstawkowe: twenty5.21, twenty5.22
Modele podłogowe: twenty5.23, twenty5.24, twenty5.26.

twenty5.21
Kolumna głośnikowa twenty5.21 jest dowodem na to, że wielkie rzeczy mogą się zmieścić w małym opakowaniu. Niech cię nie zwiedzie jej niewielki rozmiar; kolumna ta jest po prostu niezwykła. Jej złożona linia transmisyjna ATL i port Laminair zapewniają prędkość, ciężar i przejrzystość oraz najwspanialsze rozciągnięcie basów wśród kolumn tego rozmiaru.
5_21

Niezależnie od tego, czy zostanie ona ustawiona na półce, czy na standzie polepszającym jej osiągi, kolumna głośnikowa twenty5.21 brzmi wspaniale, niezależnie od gatunku muzycznego. Jej dobrze wyartykułowane dźwięki średniego zakresu, czyste, otwarte soprany oraz głębokie basy powodują, że jest ona w stanie bez trudu wypełnić średnie i małe pomieszczenia niesamowitym dźwiękiem.

twenty5.22
Większa kolumna podstawkowa linii twenty5 posiada siłę, z którą trzeba się liczyć. Potężniejszy, pełen wigoru głośnik niskotonowy wraz z nowymi portami Laminair i linią transmisyjną ATL o zadziwiającej długości, biorąc pod uwagę rozmiar obudowy: wszystko to łączy się, aby dać twenty5.22 moc basów, uderzenie i dynamikę niezrównane w tej klasie.

Kolumna twenty5.22 została stworzona nie tylko do odtwarzania jądra muzyki, jest ona równie utalentowana, jeśli chodzi o radzenie sobie z najdrobniejszymi detalami, tworząc realistyczny i pełen niuansów dźwięk o niezrównanej delikatności.
5_22

twenty5.23
Najprawdopodobniej najbardziej elegancki model tej linii – twenty5.23 przejmuje prędkość, przejrzystość i wyrafinowanie modelu twenty5.21 dodając do tego mocniejsze rozciągnięcie basów. Mimo to, że kolumny są smukłe, potrafią zagrać tak, że musisz się ruszyć. Niezależnie od tego, jaką muzykę kochasz, dzięki twenty5.23 będziesz mógł się delektować najcichszymi i najbardziej dramatycznymi momentami, nie tracąc żadnego beatu, a realizm odtwarzanych partii wokalnych wbije cię w fotel.
5_23

twenty5.24
Klienci posiadający pokaźne pomieszczenia i chcący zaspokoić muzyczne apetyty, zapragną na pewno największej dwudrożnej konstrukcji z tej linii. Kolumna twenty5.24 jest w stanie stworzyć przejmujące wrażenie obecności; gdy zamkniesz oczy, będziesz mógł nieomal dotknąć wykonawców. Połączenie najnowszych osiągnięć w zakresie technologii budowy przetworników wraz z naszym nowatorskim systemem Laminair sprawia, że model ten jest tak precyzyjny i szczegółowy, jak zasługuje na to muzyka. Kolumna przeniesie każde doświadczenie muzyczne na wyższy poziom.
5_24

twenty5.26
Flagowy model linii twenty5 jest również najbardziej utalentowanym. Przejawia się to najbardziej w pracy kopułkowego głośnika średniotonowego, podczas gdy potężny głośnik basowy połączony z poszerzoną linią transmisyjną ATL tworzy namacalne wręcz basy, wlewające życie w muzykę i filmy. Kolumna twenty5.26 została stworzona dla ludzi, którzy chcą doświadczyć pełnego zatopienia się w dźwięku, a tworzone przez nią uczucie bezgranicznej przestrzenności umożliwia odtworzenie majestatu i dynamiki każdej wielkiej kreacji. Natomiast jej umiejętność odkrycia głębi i szczegółów zapewnia niesamowicie realistyczne doświadczenia muzyczne.
5_26

Dbałość o szczegóły

Kolumny są wykonywane ręcznie, z wielką dbałością, tak by wszyscy, szczególnie dbający o jakość wykonania, byli w pełni usatysfakcjonowani. PMC tak ufa w perfekcyjne wykonanie naszym produktów, że oferuje gwarancję na wszystkie pasywne głośniki przeznaczone do użytkowania w domu o niespotykanej długości wynoszącej 20 lat. Wszystkie wyroby tej marki pochodzą z fabryki PMC mieszczącej się w Wielkiej Brytanii. Każdy element zastosowany w kolumnie, począwszy od części składowych zwrotnicy, przez przetworniki, a na obudowie i jej elementach kończąc jest mierzony, segregowany i testowany, wszystko po to by być pewnym, że spełnia nasze rygorystyczne normy i pozwoli stworzyć produkt ekstremalnie wydajny i niezawodny. Dzięki temu istnieje gwarancję, że każda kolumna schodząca z linii produkcyjnej jest duplikatem konstrukcji referencyjnej.

Każdy produkt podlega pełnej kontroli komputerowej, więc technicznie jest doskonały, ale producent idzie dalej. Komputer nie mówi całej prawdy o kolumnie, a klienci słuchają swoimi uszami – więc również robią to eksperci PMC. Przeprowadzane są testy odsłuchowe każdej wyprodukowanej kolumny w zakresie umiejętności reprodukcji mowy i reprodukcji szerokiej gamy muzyki, w tym klasycznej, rocka czy popu.

Każda kolumna porównywana jest z modelem referencyjnym, a kolumny w parze poddawane są krzyżowej kontroli, co zapewnia ich idealne spasowanie.

Kategorie: NOWOŚCI
Tags: PMC

Skomentuj