POLAR MUSIC PRIZE 2016

POLAR MUSIC PRIZE 2016
Max Martin i Cecilia Bartoli tegorocznymi laureatami nagrody ustanowionej w 1989 roku przez Stiga Andersona, producenta i menedżera zespołu ABBA. Zwycięzcy otrzymają po 1 mln koron szwedzkich, czyli ok. 120 tys. dolarów. To jedno z najwyżej cenionych wyróżnień w świecie muzyki

Martin Karl „Max Martin” Sandberg (ur. 26 lutego 1971) to pochodzący ze Sztokholmu producent i autor tekstów piosenek. Współpracował między innymi z Ace of Base, *NSYNC, Jessicą Folker, Christiną Aguilerą, Britney Spears, Pink, Backstreet Boys, Katy Perry, Kelly Clarkson, Leilą K, Army of Lovers, Apocalypticą, Ke$hą, Taio Cruzem, Usherem i z One Direction. Jego przeboje aż 20 razy zajmowały pozycję na szczytach amerykańskich list przebojów.

49-letnia Cecilia Bartoli jest jedną z największych gwiazd operowych ostatnich dwóch dekad. Mezzosopranistka z Rzymu zasłynęła niezapomnianymi występami w operach Mozarta, Rossiniego, Handla i Haydna oraz licznymi płytami z muzyką tych kompozytorów. W ostatnim czasie sięga coraz częściej po mało znany repertuar klasycyzmu, by przypomnieć tylko nagrania muzyki Agostino Steffaniego czy album „St Petersburg”. Śpiewaczka wyróżnia się talentem aktorskim oraz zmysłem dramatycznym.

foto: Decca/Uli Weber

Kategorie: MUZYKA, NOWOŚCI

Skomentuj