POLK AUDIO A1 & P1

POLK AUDIO A1 & P1
Bezprzewodowy wzmacniacz i odtwarzacz sieciowy

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel marki Polk Audio, która jest największym udziałowcem amerykańskiego rynku kolumn hi-fi, wprowadza na polski rynek nowe urządzenia bezprzewodowe w technologii Play-Fi: odtwarzacz strumieniowy oraz wzmacniacz stereo.

Wzmacniacz A1 i odtwarzacz P1 zostały skierowane do osób, które chcą uzupełnić swój dotychczasowy system stereo o najnowsze zdobycze bezprzewodowej technologii cyfrowej bez obaw o utratę jakości dźwięku, a przy tym chcą ograniczyć swoje wydatki. Zarówno P1, jak i A1 należą do grupy najtańszych urządzeń klasy hi-fi dostępnych na polskim rynku.

Oba urządzenia Polk Audio odtwarzają muzykę w formatach FLAC, WAV, MP3, M4a. Ponadto oferują dostęp do 37.000 stacji radiowych, w tym wszystkich polskich oraz umożliwiają korzystanie z usług sieciowych: Spotify, Deezer, Tidal.

Omni P1 odtwarzacz strumieniowy bezprzewodowy

Polk Audio Omni P1 to najprostszy i najłatwiejszy sposób na przemianę posiadanego sprzętu audio w system oparty o strumieniowanie dźwięku z dowolnego źródła:

– plików na serwerach DLNA,

– radia internetowego,

– usług streamingowych takich jak Deezer czy Spotify.

P1 łączy w sobie:

– bezprzewodowy odtwarzacz plików Wi-Fi

– komplet wyjść cyfrowych oraz analogowych

– wygodną w obsłudze aplikację na smartfony i tablety

Wysoka jakość dźwięku przesyłanego przez P1 jest gwarantowana architekturą technologii Play-Fi, która nie kompresuje sygnału audio w przeciwieństwie do np.,: Bluetooth lub innych systemów bezprzewodowych na rynku, które dekonstruują plik przed przesłaniem go do odbiornika. Dzięki właściwie zaprojektowanej sekcji analogowej, P1 oferuje delikatny, lekko ocieplony dźwięk przywodzący na myśl brzmienie gramofonu – bez wyostrzeń i nadmiernego epatowania rozdzielczością.

Omni A1 wzmacniacz stereo bezprzewodowy

Świetnie brzmiące głośniki nigdy nie wychodzą z mody. Polk Audio Omni A1 w prosty sposób umożliwia strumieniowe przesyłanie muzyki do zakupionych wcześniej kolumn stereo. Dodatkowo, jako jedyny na rynku w tej cenie bezprzewodowy wzmacniacz Omni A1 posiada ustawienia EQ, które optymalizują wydajność głośników Polk Audio. Moc szczytowa wynosi 2x75W. Melomanów i kolekcjonerów winyli ucieszy fakt posiadania w Omni A1 wejścia gramofonowego. Dodatkowo wzmacniacz może pełnić funkcję podstawowego kina domowego – posiada wejście cyfrowe z dekodowaniem sygnału Dolby Digital oraz posiada wyjście subwooferowe.

Wzmacniacz Omni A1 oferuje ciepłe i dynamiczne brzmienie pozbawione jakiegokolwiek cyfrowego nalotu. Jego moc jest wystarczająca aby wysterować nawet większe kolumny podłogowe, zaś wolumen dźwięku sprawia, że A1 może stanąć w szranki z największymi klasycznymi wzmacniaczami w swojej kategorii cenowej. Bez zajmowania cennego miejsca i epatowania klasycznymi kanciastymi kształtami – tak niechętnie przyjmowanymi w nowoczesnych domach.

Więcej o Polk Audio Omni

Polk Omni – prosto z laboratoriów DTS, oparte o technologie Polk Audio

Omni to bezprzewodowy wielostrefowy system audio oparty o łączność Wi-Fi oraz standard przesyłu dźwięku prosto z amerykańskich laboratoriów firmy DTS – największego światowego potentata w produkcji kodeków audio. Za jakość generowanego dźwięku odpowiadają technologie Polk Audio – rozwijane od ponad 40 lat oparte o ponad 60 rozwiązań chronionych patentami, które gwarantują unikalny dźwięk – niedostępny dla urządzeń innych producentów.

5 urządzeń i jeden bardzo wygodny system

Omni pozwala na słuchanie muzyki w każdym pomieszczeniu w domu. Bez kabli, bez płyt CD, bez pilotów. Wystarczy smartfon, tablet lub laptop, darmowa aplikacja oraz urządzenie z serii Omni np. aktywny głośnik S2 podłączony do prądu lub S2R z wbudowanym akumulatorem. Ale to nie koniec możliwości: Omni to także wzmacniacz stereo gotowy do połączenia z kolumnami stereo, odtwarzacz strumieniowy z przetwornikiem DAC gotowy do połączenia z klasycznym wzmacniaczem lub aktywnymi monitorami oraz gotowy system kina domowego 3.1: soundbar z subwooferem. A to wszystko podłączamy do sieci w trzech wygodnych krokach: instalujemy aplikację Polk Audio, a następnie uruchamiamy ją, (co pozwala automatycznie odnaleźć oczekujące na połączenie urządzenia). Ostatni krok to wpisanie klucza sieci Wi-Fi z jakiej Omni będzie korzystało.

Wolisz Spotify, Deezera, Tidala, radio internetowe czy muzykę z plików?

To bez znaczenia, gdy korzystasz z urządzeń Omni. Bezpłatna aplikacja Polk Audio pozwala na słuchanie muzyki ze wszystkich popularnych źródeł cyfrowych. Radio internetowe, Spotify, Deezer, pliki z komputera, smartfona, tabletu. A to wszystko na jednym lub kilku, a nawet kilkunastu urządzeniach w Twoim domu.

Wiele stref dla jednego użytkownika lub każda strefa kontrolowana przez inną osobę

Sposób kontroli zależy wyłącznie od Ciebie: każdy z domowników może posiadać własną niezależną strefę ze swoim urządzeniem (lub kilkoma urządzeniami). Jeden użytkownik może kontrolować kilka stref. W praktyce, każdy domownik może posiadać w swoim pokoju głośnik lub inne urządzenie Omni, na które niezależnie bezprzewodowo wysyła muzykę, lub jeden domownik może sterować kilkoma urządzeniami naraz z jednego smartfona/tabletu. Każda kombinacja jest dozwolona. Blisko dwuletnie przygotowania do wypuszczenia aplikacji na rynek oraz nieustanne prace i aktualizacje gwarantują niezawodne działanie systemu.

Podstawowa funkcjonalność aplikacji:

• przełączanie stref

• grupowanie głośników (także w tryb stereo) i urządzeń

• odtwarzanie plików audio z komputerów, laptopów, tabletów, smartfonów i innych urządzeń DLNA

• odtwarzanie radia internetowego, w tym wszystkie polskie radia (także Trójka)

• odtwarzanie usług streamingowych: Deezer, Spotify, Tidal i inne

• wyświetlanie okładek albumów w katalogach,

• wyświetlanie muzyki wg katalogów, artystów, tytułów albumów, tytułów utworów, gatunków i wiele innych wg sortowania alfabetycznego

• płynna regulacja głośności,

• przewijanie i pauzowanie utworów.
O marce Polk Audio

Od wielu lat Polk Audio jest liderem rynku hi-fi w Stanach Zjednoczonych – wraz ze swoją siostrzaną marką premium Definitive Technology kontroluje ponad 1/3 sprzedaży na rodzimym rynku. Firma od początku istnienia jest zlokalizowana w Baltimore. Jej dorobek to nie tylko sprzedaż liczona w kwocie ponad 100 milionów dolarów rocznie ale także ponad 65 patentów w branży audio oraz pozycja najważniejszego partnera Microsoftu w dziedzinie produktów audio oraz gamingowych.

Aktualnie Polk Audio zatrudnia na stałe ponad 200 pracowników a wśród nich wielu zaciętych hobbystów: aktywnych muzyków, miłośników kina domowego, audiofilów, zwycięzców konkursów na najlepsze car audio, fanatyków wzmacniaczy lampowych i winyli. W Polk Audio spotykają się ludzie, którzy z jednej strony władają wiedzą na temat teorii muzyki, a z drugiej bezbłędnie rozumieją fizykę przetworników audio.

„Polk is an American original, crafting audio experiences that deliver our iconic, engaging, authentic sound since 1972”.

Wszystkie produkty Polk Audio budowane są z najlepszych dostępnych w danej cenie materiałów i technologii. Przed wejściem do sprzedaży przechodzą szereg testów uwzględniających wytrzymałość na upadki z wysokości, ekstremalne przesterowania sygnałem elektrycznym, oraz ekspozycję na skrajnie niekorzystne warunki takie jak promienie UV oraz zasolenie.

Aktualnym ambasadorem marki Polk Audio jest kanadyjski zespół indie rock Walk Off The Earth (WOTE). Ponadto Polk Audio z racji produkcji słuchawek sportowych współpracuje z wieloma amerykańskimi sportowcami: futbolistą Torrey’em Smithem, piłkarką Heather Mitts, graczami NBA Rudym Gay’em, Thadem Youngiem.

Polk Audio jest dorocznym wystawcą na największych światowych targach: gamingowych E3, instalatorskich CEDIA, elektroniki użytkowej CES Las Vegas oraz IFA w Berlinie. Stanowisko Polk Audio na targach CES 2015 w Las Vegas

Więcej informacji: www.rafko.com www.polkaudio.rafko.pl

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj