POLK AUDIO OMNI S6

POLK AUDIO OMNI S6
Do sprzedaży trafia nowy bezprzewodowy głośnik z serii OMNI, wyposażony w technologię Play-Fi z laboratoriów DTS.

OMNI S6 to głośnik, który zapewnia dźwięk zbliżony do tego, co możemy usłyszeć z klasycznego zestawu stereo w podobnym zakresie cenowym.

W przeciwieństwie do podłogowych kolumn głośnikowych, OMNI S6 zajmuje niewiele miejsca i łączy w sobie wzmacniacz oraz odtwarzacz strumieniowy sterowany aplikacją dla iOS oraz Android.

Dobrze się sprawuje w pomieszczeniach o średniej wielkości (do 25m kw), a przy tym gwarantuje natychmiastowy dostęp do ulubionej muzyki z poziomu smartfona, zużywa niewiele prądu i nie wymaga dodatkowych kabli, ponieważ łączy się z domową siecią za pomocą Wi-Fi.

Więcej o Polk Audio Omni

Omni to bezprzewodowy wielostrefowy system audio oparty o łączność Wi-Fi oraz standard przesyłu dźwięku prosto z amerykańskich laboratoriów firmy DTS – największego światowego potentata w produkcji kodeków audio. Za jakość generowanego dźwięku odpowiadają technologie Polk Audio – rozwijane od ponad 40 lat w oparciu o ponad 60 rozwiązań chronionych patentami.

6 urządzeń i jeden bardzo wygodny system

Omni pozwala na słuchanie muzyki w każdym pomieszczeniu w domu. Bez kabli, bez płyt CD, bez pilotów. Wystarczy smartfon, tablet lub laptop, darmowa aplikacja oraz urządzenie z serii Omni np. aktywny głośnik S2 lub S6 podłączony do prądu albo S2R z wbudowanym akumulatorem. Ale to nie koniec możliwości: Omni to także wzmacniacz stereo gotowy do połączenia z kolumnami stereo, odtwarzacz strumieniowy z przetwornikiem DAC do połączenia z klasycznym wzmacniaczem lub aktywnymi monitorami oraz system kina domowego 3.1: soundbar z subwooferem. A to wszystko podłączamy do sieci w trzech wygodnych krokach: instalujemy aplikację Polk Audio, a następnie uruchamiamy ją (co pozwala automatycznie odnaleźć oczekujące na połączenie urządzenia). Ostatni krok to wpisanie klucza sieci Wi-Fi z jakiej Omni będzie korzystało.

Wolisz Spotify, Deezera, Tidala, radio internetowe czy muzykę z plików?

To bez znaczenia, gdy korzystasz z urządzeń Omni. Bezpłatna aplikacja Polk Audio pozwala na słuchanie muzyki ze wszystkich popularnych źródeł cyfrowych. Radio internetowe, Spotify, Deezer, TIDAL pliki z komputera, smartfona, tabletu. A to wszystko na jednym lub kilku, a nawet kilkunastu urządzeniach w Twoim domu.

Wiele stref dla jednego użytkownika lub każda strefa kontrolowana przez inną osobę

Sposób kontroli zależy wyłącznie od Ciebie: każdy z domowników może posiadać własną niezależną strefę ze swoim urządzeniem (lub kilkoma urządzeniami). Jeden użytkownik może kontrolować kilka stref. W praktyce, każdy domownik może posiadać w swoim pokoju głośnik lub inne urządzenie Omni, na które niezależnie bezprzewodowo wysyła muzykę, lub jeden domownik może sterować kilkoma urządzeniami naraz z jednego smartfona/tabletu. Każda kombinacja jest dozwolona. Blisko dwuletnie przygotowania do wypuszczenia aplikacji na rynek oraz nieustanne prace i aktualizacje gwarantują niezawodne działanie systemu.

Podstawowa funkcjonalność aplikacji:

• przełączanie stref
• grupowanie głośników (także w tryb stereo) i urządzeń
• odtwarzanie plików audio z komputerów, laptopów, tabletów, smartfonów i innych urządzeń DLNA
• odtwarzanie radia internetowego, w tym wszystkie polskie stacje (także Trójka)
• obsługa usług streamingowych: Deezer, Spotify, Tidal i inne
• wyświetlanie okładek albumów w katalogach,
• wyświetlanie muzyki wg katalogów, artystów, tytułów albumów, tytułów utworów, gatunków i wielu innych np. sortowanie alfabetyczne
• płynna regulacja głośności, także bez konieczności przełączania się między strefami
• przewijanie i pauzowanie utworów
• kino domowe 5.1 z bezprzewodowo podłączonymi surroundami
• krytyczny tryb odsłuchowy dla przesyłania danych 24/96

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj