POLK AUDIO RESERVE

POLK AUDIO RESERVE
POLK AUDIO PRZEDSTAWIA KOLEKCJĘ RESERVE, NOWĄ SERIĘ GŁOŚNIKÓW KLASY PREMIUM

Polk Audio ogłasza wprowadzenie na rynek serii Reserve, wszechstronnej linii głośników zaprojektowanej z myślą o zapewnieniu wydajności i doskonałego dźwięku przy odtwarzaniu muzyki, ścieżek dźwiękowych w filmach i grach. Seria Reserve realizuje misję firmy Polk polegającą na tworzeniu najwyższej jakości głośników w przystępnych cenach przy użyciu zaawansowanych materiałów, technologii oraz rozwiązań akustycznych. Seria Reserve obejmuje dziewięć modeli kolumn dostępnych w wykończeniu matte black oraz matte white*.

Certyfikacja IMAX® Enhanced i Hi-Res Audio oraz kompatybilność zarówno z Dolby Atmos, jak i DTS:X umożliwiają pełne spektrum zastosowań. Seria Polk Reserve jest już dostępna na www.polkaudio.com/reserve , u wybranych dealerów specjalistycznych oraz instalatorów sprzętu audio/wideo w Europie.

„Seria Reserve wykorzystuje te same przetworniki, które pierwotnie opracowaliśmy dla wielokrotnie nagradzanych głośników Polk z serii Legend” – powiedział Frank Sterns, prezes Polk Audio. „Tweeter Pinnacle, membrany Turbine oraz najnowsze technologie zarządzania basem i eliminacji rezonansów firmy Polk – PowerPort® i X-Port – sprawiają, że kolekcja Reserve zapewnia doskonałą jakość dźwięku charakterystyczną dla Polk Audio w przystępnej cenie” – dodał Sterns.

Seria Reserve doskonale nadaje się do szeregu zastosowań, w tym do wielokanałowych systemów kina domowego jak i klasycznych zestawów z komponentów stereo. Seria składa się z dziewięciu modeli kolumn, w tym trzech podłogowych, trzech centralnych, dwóch kolumn podstawkowych oraz modułu wyższej warstwy do montażu na ścianie lub na kompatybilnej kolumnie głośnikowej. Wszystkie zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu słuchaczom elastyczności w zakresie konfiguracji, dzięki zastosowaniu idealnie dopasowanych pod względem barwy przetworników – wszystko dla spójnego brzmienia. Kolumny centralne są dostępne w trzech rozmiarach. R300 został zaprojektowany tak, aby pasował do większości szafek AV, podczas gdy R350 ma tylko 5,5” wysokości i można go zamontować na ścianie. Po raz pierwszy Polk wprowadza moduł wyższej warstwy (R900), który można umieścić na wybranych kolumnach podłogowych lub zamontować na ścianie. Moduł wyższej warstwy został wyposażony w przełącznik, który dostosowuje go do aplikacji, w zależności od tego, czy jest zamontowany na kolumnie głośnikowej, czy na ścianie.

„Podczas gdy kolekcja Reserve używa tych samych przetworników co seria Legend, wykorzystuje również wiele własnych nowych rozwiązań, w tym nowo opracowany filtr X-Port i zaawansowaną konstrukcję obudowy, aby zminimalizować niepożądane rezonanse” – powiedział Scott Orth, dyrektor ds. systemów akustycznych w Polk Audio. „W rezultacie otrzymujesz klasyczny głośnik Polk Audio, który jest niesamowicie zbalansowany, oferuje ekspansywną scenę dźwiękową, szczegółowe obrazowanie, płynną średnicę oraz głęboki, doskonale kontrolowany bas.”

Pragnąc zaoferować jak najwięcej flagowej wydajności wziętej z Polk Legend w pakiecie o umiarkowanej cenie, inżynierowie marki stworzyli sztywne, wewnętrznie wzmacniane obudowy oraz wykorzystali technologie przetworników i portów z kolumn serii Legend, aby osiągnąć zapierający dech w piersiach poziom realizmu. Koncentrując się na każdym aspekcie wydajności, od odtwarzania muzyki po systemy kina domowego, Polk opracował – oraz zaimplementował – wiele zaawansowanych technologii dla serii Reserve:

Tweetery Pinnacle: Dziesięciolecia innowacji, projektowania i testowania głośników wysokotonowych doprowadziły do opracowania nowego, 1 calowego tweetera Pinnacle o wysokiej rozdzielczości. Ten opracowany przez Polk Audio przetwornik został wyposażony w precyzyjnie dostrojony falowód, który radykalnie poprawia rozproszenie energii o wysokiej częstotliwości, zapewniając szeroki „sweet spot”, podczas gdy krytycznie tłumiona tylna komora pomaga pokonać niepożądane rezonanse. Zapewnia doskonale czyste, wyraźne wysokie tony bez niepożądanych podbarwień lub zniekształceń. Dzięki certyfikacji Hi-Res, tweeter Pinnacle jest przeznaczony do współczesnych systemów dwukanałowych, a także do obsługi wielokanałowego dźwięku 3D występującego w muzyce, filmach, sporcie i ścieżkach dźwiękowych gier wideo.

Membrany Turbine: Membrana Turbine sprytnie łączy opatentowaną konstrukcję rdzenia piankowego Polk z formowaną geometrią turbiny, która radykalnie zwiększa sztywność i tłumienie bez dodawania masy. Zapewnia to płynną, szczegółową średnicę w całym paśmie przetwornika – czyli tym zakresie częstotliwości, na który ludzkie uszy są najbardziej wrażliwe.

Technologia X-Port: Seria Reserve to debiut nowo opracowanej technologii X-Port firmy Polk Audio, która wykorzystuje zestaw absorberów o konstrukcji zamkniętej, precyzyjnie dostrojonych w celu wyeliminowania niepożądanych rezonansów obudowy i portów. X-Port jest najbardziej korzystny dla niższego pasma średnich tonów, zapewniając zrównoważony, czysty średni bas pełny niesamowitych szczegółów i dynamiki. X-Port znajduje się we wszystkich wentylowanych modelach z serii Reserve.

Power Port 2.0: Power Port 2.0, znajdujący się w podłogowych modelach R600 i R700, to opatentowane przez Polk rozwiązanie, które umożliwia uzyskanie niesamowitej głębi niskich tonów i osiągnięcie wyższych poziomów wyjściowych niż w przypadku głośników z tradycyjnymi. Power Port 2.0 łączy w sobie nową technologię X-Port i Enhanced Power Port tworząc wyjątkowy system akustyczny. Podstawa rury portowej została wykonana z aluminium i jest umieszczona bliżej podłogi niż w przypadku poprzednich konstrukcji Power Port, zapewniając doskonałą charakterystykę wydajności i korzystnie wpływając na estetykę.

Zaawansowana konstrukcja obudowy: Podłogowa kolumna głośnikowa R700 została wyposażona w zaawansowany, punktowy system usztywnień z nową technologią Cabinet Resonance Control (CRC), która eliminuje rezonanse paneli, zwiększając szczegółowość i klarowność dźwięku.

Seria Reserve: ceny** i dostępność

Seria Polk Audio Reserve została zaprojektowana i wykonana w USA z zachowaniem najwyższych standardów jakości i jest objęta 5 letnią gwarancją. Wszystkie produkty z serii Reserve są dostępne w sprzedaży pod adresem PolkAudio.com oraz u autoryzowanych dealerów.

R100 – kolumna podstawkowa – 1249 zł

R200 – kolumna podstawkowa – 1699 zł

R300 – kolumna centralna – 1999 zł

R350 – smukła kolumna centralna – 2499 zł

R400 – kolumna centralna – 2999 zł

R500 – kolumna podłogowa – 2999 zł

R600 – kolumna podłogowa – 3699 zł

R700 – kolumna podłogowa – 4999 zł

R900 – moduł wyższej warstwy – 1249 zł

* wykończenie matte white jest dostępne w modelach R100, R200, R350, R500, R600, R900

** cena za 1 szt.

 

 

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj