POLSKA UHD

POLSKA UHD
Czy jest sens kupować telewizor UHD, skoro nie ma materiałów w rozdzielczości 3840x2160? Po pierwsze, to nieprawda, gdyż jest już 40 filmów w tej jakości. Po drugie, Samsung rozpoczął w tym roku transmisje UHD, m.in. z Opery Wiedeńskiej. A po trzecie - Polska jest pierwszym krajem w Europie, gdzie funkcjonuje lokalny serwis Strefa VOD UHD. Więcej na ten temat - w informacji poniżej

Samsung wraz z partnerami ogłasza rozszerzenie ekosystemu dostępnych treści UHD w wybranych krajach jeszcze przed rozpoczęciem targów IFA 2014. Firma Samsung rozwija ekosystem UHD za pomocą takich usług jak VOD, transmisje na żywo, pakiet wideo UHD, nowej usługi pobierania treści oraz partnerstwa z głównymi dostawcami treści, takimi jak Amazon, Netflix, maxdome, Wuaki.tv i CHILI.

Firma Samsung ogłosiła plany dotyczące dalszego rozwoju ekosystemu treści w rozdzielczości UHD dzięki współpracy z globalnymi partnerami w zakresie dostawy materiałów filmowych, chcąc poszerzyć możliwości dostępu do treści UHD w kolejnych krajach. Samsung planuje globalne uruchomienie usługi UHD VOD Amazon w październiku. Firma rozszerzyła również dostępność usługi UHD VOD Netfix w Europie, dotychczas dostępną w Stanach Zjednoczonych i innych krajach od marca br. Firma Netflix uruchomiła opcję streamingu w jakości UHD przy emisji drugiego sezonu popularnego amerykańskiego serialu „House of Cards”, który jest obecnie dostępny na telewizorach UHD Samsung w kilku krajach. Firma Samsung zacieśniła również współpracę z największymi europejskimi partnerami w zakresie dostawy treści Ultra High Definition w Europie, takimi jak maxdome, Wuaki.tv i CHILI, gwarantując szeroką ofertę treści UHD swoim klientom i będzie ja nadal rozbudowywała.

Wkroczyliśmy w erę Ultra High Definition i aby kontynuować jeszcze intensywniejszy jej rozwój, ważne jest zaoferowanie klientom większego wyboru treści w tej rozdzielczości – powiedział Won Jin Lee, wiceprezes działu Visual Display Business w firmie Samsung Electronics.

Firma Samsung skoncentrowała wysiłki na dostarczaniu większej ilości treści UHD na rynku europejskim. W maju rozpoczęła współpracę z Operą Wiedeńską. Zaowocowała ona przeprowadzeniem pierwszej na świecie transmisji na żywo w jakości UHD. Widzowie mogli podziwiać operę „Nabucco” z Placido Domingo, poprzez dedykowaną aplikację Smart TV. Doskonałej jakości treść nadano na cały świat. W sezonie 2014/15 Samsung we współpracy z Operą Wiedeńską planują 10 kolejnych występów transmitowanych w UHD, a jednym z nich będzie zorganizowana na Sylwestra opera „Die Fledermaus” Johanna Straussa.

Samsung współpracuje również aktywnie z partnerami z branży nad rozwiązaniem dla bezpiecznej dystrybucji treści UHD. Współpracując ze stowarzyszeniem SCSA (Secure Content Storage Association), której założycielami są firmy SanDisk, 20th Century Fox, Warner Bros. i Western Digital, firma Samsung pracuje nad ustanowieniem standardów bezpieczeństwa w zakresie przechowywania treści. Dzięki współpracy z wiodącymi studiami z Hollywood Samsung staje się również liderem tworzenia treści UHD. Współpraca ze studiami 20th Century Fox i Paramount w lipcu umożliwiła uruchomienie pakietu wideo UHD w postaci 500-gigabajtowego dysku zawierającego łącznie 40 filmów w jakości obrazu UHD, w tym popularne dzieła takie jak „W ciemność. Star Trek”, „Życie Pi” i filmy dokumentalne.

Treści w rozdzielczości Ultra High Definition od 2014 roku są także dostępne w Polsce – jest to rezultat współpracy firmy Samsung, dystrybutora filmowego Kino Świat oraz firmy Insys. Efektem wspólnych wysiłków jest aplikacji Strefa VOD UHD, dostępna ekskluzywnie na telewizorach Samsung UHD. Strefa VOD UHD umożliwia wyświetlanie filmów na żądanie w rozdzielczości i jakości Ultra High Definition (3840×2160) już przy łączu internetowym o prędkości 20 Mb/s. Pojawienie się tej aplikacji było wydarzeniem przełomowym w Europie. Polska jest pierwszym krajem na kontynencie, w którym dostępna jest lokalna aplikacja oferująca filmy na żądanie w rozdzielczości UHD. Dotychczas były one w tej jakości dostępne za pośrednictwem globalnych aplikacji, które selektywnie wkraczały na nieliczne europejskie rynki, omijając Polskę. Strefa VOD UHD to pierwsza w Polsce i Europie oraz jedna z nielicznych tego typu aplikacji na świecie. Zapewnia ekskluzywny i darmowy dostęp do filmów tylko dla osób, które zakupiły telewizory Samsung UHD. Oferta aplikacji jest na bieżąco aktualizowana, oferując odbiorcom regularnie nowe hity filmowe w jakości Ultra High Definition.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj