POLSKIE PRINCIPIA

POLSKIE PRINCIPIA
W Polsce można już kupować kolumny z nowej budżetowej kolekcji Sonus faber Principia. Za parę szczytowych trójdrożnych podłogówek w tej serii trzeba zapłacić 6 tysięcy złotych

Kolekcja Principia jest nową podstawową linią Sonus faber. To rozwiązanie dla użytkowników poszukujących efektownych, stylowych, nowoczesnych, dobrze brzmiących i niedrogich kolumn głośnikowych. Producent twierdzi, że „tworząc tę kolekcję, inspirowaliśmy się niezachwianym przekonaniem, że idealny dźwięk powinien być dostępny dla wszystkich miłośników muzyki.”

Kolekcja Principia składa się z pięciu głośników pasywnych (2 głośniki podstawkowe, 2 głośniki podłogowe oraz głośnika centralnego), pokrewnych z seria Chameleon. Obydwie kolekcje łączy podobny styl oraz parametry techniczne, w szczególności wykończenie ze szczotkowanego aluminium oraz trapezoidalny kształt. Wysokiej jakości 29-milimetrowa kopułka wysokotonowa wstępnie powlekana tkaniną z membraną DKM została zapożyczona z serii Chameleon, podczas gdy pozostałe podzespoły są nowymi projektami Sonus faber i występują tylko w katalogu Principia. Obudowy są wykończone czarnymi okleinami z winylu.

Kolekcja Principia jest adresowana zarówno do amatorów dźwięku stereo, jak i systemów wielokanałowych instalowanych w małych oraz dużych pomieszczeniach.

Kolumny zostały zaprojektowane w siedzibie firmy w Arcugnano we Włoszech, ich produkcja odbywa się w Chinach.

Głośniki Principia są dostępne w standardowym czarnym wykończeniu w następujących cenach detalicznych:
• Principia 1: dwudrożny głośnik podstawkowy (1199 zł /szt.)
• Principia 3: dwudrożny głośnik podstawkowy (1499 zł /szt.)
• Principia 5: trójdrożny głośnik podłogowy (2499 zł /szt.)
• Principia 7: trójdrożny głośnik podłogowy (2999 zł /szt.)
• Principia C: dwudrożne głośnik centralny z pasywnym radiatorem (1499 zł /szt.)

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj