POMYSŁOWY SAMSUNG

POMYSŁOWY SAMSUNG
Firma Samsung zdobyła 38 prestiżowych nagród CES 2016 za innowacyjność

W ciągu 10 lat firma otrzymała już 309 nagród CES, w tym aż 22 nagrody Best of Innovation.

Wśród 38 nagród ((International Consumer Electronics Show 2016 Innovation Award) za innowacyjność przyznanych firmie Samsung w tym roku trzy to najważniejsze nagrody Best of Innovation. Produkty zgłoszone do programu CES Innovation są oceniane przez jury złożone z niezależnych specjalistów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, inżynierów i dziennikarzy. Nagrody w 27 kategoriach są wyrazem uznania dla znakomitego wzornictwa i najnowocześniejszych rozwiązań stosowanych w produktach elektroniki użytkowej.

Samsung w wielu kategoriach stara się zapewniać swoim klientom na całym świecie unikatowe produkty i rozwiązania, które podnoszą jakość życia – powiedział Gregory Lee, szef Samsung Electronics North America. – Jesteśmy zaszczyceni, że CTA i branża doceniły nasze zaangażowanie na rzecz innowacyjności. Cieszymy się także z możliwości zaprezentowania naszych najnowszych osiągnięć na targach CES 2016.

Produkty firmy Samsung nagrodzono w 18 kategoriach, między innymi: telewizory, monitory, urządzenia mobilne, tablety, urządzenia ubieralne, AGD. Wiele z nagrodzonych produktów marki Samsung będzie prezentowanych na międzynarodowej wystawie CES 2016 w dniach 6–9 stycznia 2016 roku w Las Vegas.

Oto szczegółowe informacje na temat niektórych nagrodzonych produktów marki Samsung:

Samsung Gear S2 – Całkowicie przeprojektowany smartwatch, którego głównym atutem jest intuicyjna, okrągła koperta z obrotowym pierścieniem znakomicie ułatwiającym nawigację. Gear S2 umożliwia między innymi błyskawiczne zapoznanie się z notatkami w kalendarzu i powiadomieniami o przychodzących e-mailach oraz wysyłanie wiadomości tekstowych.

Galaxy S6 Edge+ – Smartfon z dającym poczucie zanurzenia w obrazie ekranem o przekątnej 5,7 cala i dwiema zakrzywionymi krawędziami zrywa z konwencjonalnym wzornictwem i oferuje najatrakcyjniejsze w branży rozwiązania. Wśród nich należy wymienić m.in. zaawansowany aparat fotograficzny Samsung zapewniający wysoką jakość zdjęć i nagrań wideo, szybkie bezprzewodowe i przewodowe ładowanie oraz wydajny procesor.

Samsung Galaxy View – Tablet z ekranem najwyżej jakości o przekątnej 18,4 cala. Unikatowy, skoncentrowany na przekazie treści wideo interfejs użytkownika Galaxy View ułatwia dostęp do transmisji strumieniowych, interaktywnych gier wideo, książek i innych cyfrowych multimediów.

Samsung Gear VR – Urządzenie opracowane wspólnie z firmą Oculus jest kompatybilne ze smartfonami Samsung Galaxy Note5, Galaxy S6 Edge+, Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Wykorzystując możliwości ekranów Quad HD Super AMOLED wyświetlających krystaliczny obraz w naturalnych kolorach, Gear VR pozwala przenieść się w zadziwiający świat wirtualnej rzeczywistości.

ATIV Book 9 Pro – Laptop z ekranem o imponującej rozdzielczości 4K, najnowocześniejszym i niezwykle wydajnym procesorem Intel Core i7® oraz czterema głośnikami to idealne narzędzie pracy dla profesjonalistów, jak również źródło multimedialnej rozrywki.

Samsung 950 PRO 512 GB – Pierwszy dysk półprzewodnikowy (SSD) w standardzie Non-Volatile Memory Express (NVMe) i formacie M.2, w którym zastosowano wertykalną architekturę NAND (V NAND). Dysk jest przeznaczony do komputerów stacjonarnych i laptopów. Znajduje zastosowanie zarówno w przedsiębiorstwach, jak i wśród wymagających użytkowników indywidualnych.

Samsung 850 PRO 2 TB – Pierwszy dysk półprzewodnikowy o pojemności 2 terabajtów dla użytkowników indywidualnych. Samsung 850 PRO 2 TB to wydajny nośnik o wysokiej gęstości zapisu, zapewniający szybki dostęp do danych i błyskawiczne uruchamianie programów. Urządzenie wyróżnia się też wysoką efektywnością energetyczną. Technologia V-NAND zastosowana w dysku 850 PRO 2 TB gwarantuje jego niezawodność i doskonałe parametry w całym okresie eksploatacji.

Samsung SleepSense – Urządzenie obsługujące technologie Bluetooth i IoT (Internet of Things) wykorzystuje skomplikowany zestaw czujników, aby w inteligentny i innowacyjny, a jednocześnie intuicyjny sposób monitorować dane dotyczące snu użytkownika oraz dostarczać spersonalizowane wskazówki wprost na jego smartfon. Dzięki tym danym użytkownik może zapanować nad jakością własnego snu – jednym z najważniejszych aspektów decydujących o zdrowiu i dobrym samopoczuciu.

Samsung 128 GB UFS – Pierwsza mobilna pamięć oparta na standardzie Universal Flash Storage (UFS) 2.0. To najcieńszy i najmniejszy moduł wbudowanej pamięci masowej o tak wysokiej pojemności i wydajności przeznaczony do urządzeń mobilnych.

Samsung 12 Gb LPDDR4 – Najszybsza na świecie kość pamięci DRAM o wysokiej gęstości zapisu przeznaczona do urządzeń mobilnych umożliwia budowę pakietów o pojemności do 6 GB. Szybkość transmisji 34,1 GB/s jest trzykrotnie wyższa w porównaniu z poprzednią generacją najszybszych mobilnych DRAM.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj