POWRÓT ATC

POWRÓT ATC
Sound Source wyłącznym dystrybutorem marki ATC Loudspeaker Technology

Od początku grudnia firma Sound Source stała się wyłącznym dystrybutorem produktów Hi-Fi marki ATC Loudspeaker Technology. W ten sposób ATC wraca po kilku latach nieobecności na polskim rynku.

Firma ATC Loudspeaker Technology została założona w 1974 roku w Wielkiej Brytanii przez Billy’ego Woodmana. Pierwszymi produktami firmy były własnej produkcji przetworniki przeznaczone na rynek profesjonalny (studia nagraniowe, zastosowania sceniczne). ATC szybko zyskało sławę dzięki 12″ przetwornikowi PA75-314, który został stworzony do zastosowań estradowych, głośnik był wstanie przenieść większą moc generując jednocześnie mniej zniekształceń przy wyższym ciśnieniu akustycznym niż inne głośniki dostępne na rynku.

 

W 1976 firma wprowadziła przełomowy głośnik SM 75-150s, miękką kopułkę średniotonową o średnicy 75mm. Był to popis możliwości technologicznych firmy, zastosowane w nim nowatorskie rozwiązania pozwoliły na uzyskanie znacznie lepszej reprodukcji średnich tonów. Głośnik ten zrewolucjonizował rynek monitorów studyjnych i do dziś jest uznawany za najlepszy przetwornik średniotonowy zarówno do zastosowań domowych, jak i profesjonalnych. Wykorzystując egzotyczne materiały i precyzyjne wykonanie, najnowsza wersja SM 75-150s stanowi szczyt technologii głośnikowej.

W latach 80. Firma wprowadziła do oferty kompletne systemy głośnikowe i kolejne wersje przetworników PA dużej mocy, stosowanych w formie OEM przez wielu wiodących producentów sprzętu i wykonawców – Pink Floyd i Supertramp byli jednymi z pierwszych klientów. W tym okresie ATC opracowało pierwsze elementy systemu aktywnego, wprowadzając aktywną zwrotnicę EC23 z wbudowaną korekcją fazy. Kontrakt z Duńskim Radiem na aktywne monitory pozwolił na dodanie do głośników SCM50 i SCM100 wbudowanych wzmacniaczy i wyspecjalizowanej elektronicznej zwrotnicy. W ten sposób powstały kolumny SCM50A i SCM100A – obie będące wzorcem dla rynku profesjonalnego.

 

Konstrukcje te są regularnie modernizowane i po dziś dzień znajdują zastosowanie zarówno w domach jak i profesjonalnych studiach nagrań. Wartym zauważenia jest fakt, że firma ATC produkuje aktualnie wszystkie przetworniki oraz komponenty elektroniczne na miejscu, dzięki czemu ma pełną kontrolę nad procesem produkcyjnym i jakością końcowego produktu. Jakość ta jest podparta sześcioletnią gwarancją na wszystkie produkty firmy.

Aktualna oferta Hi-Fi firmy składa się z następujących pozycji:
– serii Entry – rozsądnie wycenionych kolumn podstawkowych i podłogowych oferujących doskonały dźwięk, w serii tej dostępne są cztery modele pasywne i dwa aktywne
– serii Classic i Tower – gdzie znajdziemy odświeżone wersje najbardziej rozpoznawalnych modeli firmy jak SCM50 czy SCM100, zarówno w wersjach pasywnych jak i aktywnych
– serii HTS – bardzo ciekawych głośników do montażu na ścianie – dyskretne rozwiązanie bez kompromisu dla dźwięku
– elektronikę Hi-Fi – odtwarzacz CD z przedwzmacniaczem, wzmacniacz zintegrowany, przedwzmacniacze i końcówki mocy.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj