PRAWDA O POLSCE

PRAWDA O POLSCE
Uwaga, osoby o delikatnych nerwach i małej odporności mogą przeżyć zapaść! Ujawniamy szokującą prawdę o naszej rzeczywistości muzycznej i pokazujemy dziesięć najpopularniejszych polskich teledysków

Można sobie zbudować swój mały wspaniały świat wypełniony muzyką Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego, Karola Szymanowskiego czy Krzysztofa Pendereckiego i udawać do końca życia, że innej rzeczywistości nie ma, a jeśli już, to jest tam jeszcze miejsce dla Bacha, Haendla, Vivaldiego, Xenakisa, Nono i Griseya.

Niestety, nawet najlepsze środki psychoaktywne nie wystarczają, by zapewnić hermetyczność dla takiej alternatywnej egzystencji. Brutalna proza panoszy się jak Armia Czerwona w Prusach i czasami trzeba się z nią skonfrontować. To jest niszczące doświadczenie.

Ostrzegamy tych, którzy budzą się rano przy dźwiękach „Koncertów Brandenburskich”, pracują w rytm „Krzesanego”, medytują pod wpływem „Für Alina” i zasypiają kojeni „Pstrągiem” – możecie to przypłacić ciężkim załamaniem.

My po zapoznaniu się z listą przebojów polskiego YouTube, będącego największym serwisem streamingowym nad Wisłą, już trzeci dzień przyjmujemy silne psychotropy przepisane przez lekarza, którzy zdiagnozował u nas ostrą formę stresu bojowego. A przecież obejrzeliśmy zaledwie trzy teledyski spośród dziesięciu, które cieszyły się w maju największą popularnością wśród Polaków.

Naprawdę, po czymś takim trudno nam będzie nazywać ich braćmi, rodakami czy ziomkami.

Poniższe zestawienie jest częścią raportu „YouTube Trends 05.2016” przygotowanego przez firmę Sotrender i obejmuje najpopularniejsze polskie teledyski w maju br. Przed lekturą proszę się napić!

1. Akcent − Przez Twe Oczy Zielone (official video)
Autor: Disco Polo Lajf
Odsłony: 4 394 188

2. Gang Albanii − Kapitan Kox
Autor: Step Records
Odsłony: 3 700 834

3. AFTER PARTY − Ona Lubi Pomarańcze (Official video)
Autor: Zespół After Party
Odsłony: 3 626 754

4. Gang Albanii − Tiri Tiri
Autor: Step Records
Odsłony: 3 286 005

5. Gummi Miś − Bańkę Łap
Autor: MagicRecordsPoland
Odsłony: 3 047 311

6. Power Play − Lubisz To Lubisz (Official Video Clip ) 2016
Autor: formacjapowerplay
Odsłony: 2 590 239

7. Akcent − Przekorny los (official video)
Autor: Disco Polo Lajf
Odsłony: 2 508 352

8. Popek x Matheo − Wodospady
Autor: Step Records
Odsłony: 2 455 988

9. Mini Disco − Kaczuszki
Autor: MagicRecordsPoland
Odsłony: 2 214 904

10. Ganja Mafia − Mój Ziomek (prod. Gibbs)
Autor: KaliGanjaMafia
Odsłony: 1 880 019

Kategorie: MUZYKA, NOWOŚCI

Skomentuj