PRIMESEAT: STRUMIEŃ PRZYSZŁOŚCI

PRIMESEAT: STRUMIEŃ PRZYSZŁOŚCI
Szukasz w internecie muzyki najwyższej jakości? Polecamy japoński serwis streamingowy PrimeSeat, który nadaje już w standardzie... DSD!

Cały audiofilski świat ekscytuje się MQA, kodowaniem wymyślonym przez brytyjskiego Meridiana, pozwalającym w małych plikach przesyłać studyjne nagrania, tymczasem specjaliści z Internet Initiavive Japan spokojnie, bez niepotrzebnej sensacji i taniego rozgłosu, ale bardzo konsekwentnie rozwijają serwis streamingowy PrimeSeat, który nadaje w jakości DSD. W każdej chwili możesz pobrać specjalną aplikację i sprawdzić jak działa. My to robimy codziennie, więc z całą odpowiedzialnością stwierdzamy, że słuchanie PrimeSeat jest przeżyciem, które długo pozostaje w pamięci. Trudno w tej chwili o ciekawsze audiofilskie doświadczenie.

Aby korzystać z tego portalu, potrzebny jest dekoder USB DSD oraz program, który działa na komputerach z Windowsem i systemach Apple. Jeszcze niedawno aplikacja była kompatybilna tylko z konwerterami Sony i Korga (obydwie firmy są zaangażowane w to przedsięwzięcie od początku), dzisiaj można podłączyć też sprzęt innych marek. Naszym roboczym urządzeniem jest przetwornik Fostexa, który znakomicie sobie radzi we współpracy z aplikacją PrimeSeat. Umożliwia ona konfigurację przepływności aż do standardu DSD 5,6 MHz.

Serwis nadaje codziennie – na żywo lub z wykorzystaniem nagrań z archiwum. Za darmo, bez żadnych opłat, rejestracji i innych form lojalizowania użytkowników. Portal ma już na swoim koncie transmisje koncertów z tokijskiego Spring Festival, Filharmonii Berlińskiej oraz… warszawskiej Filharmonii Narodowej, z której w ubiegłym roku w standardzie DSD były nadawane występy laureatów Konkursu Chopinowskiego. Co jakiś czas w systemie na żądanie pojawiają się też specjalne produkcje, które mają charakter materiałów demonstracyjnych. W tej chwili dostępne są nagrania z jubileuszowej imprezy wytwórni Blue Coast Records (DSD 5,6 lub DSD 2,8) oraz studyjne produkcje japońskiego bluesmana nazywającego się Ohsawa Yoshiyuki (DSD 5,6 lub PCM 24/96).

Jakość wszystkich audycji jest wyborna, a potężna dawka egzotyki jaką bywają niezwykle ekspresyjne rozmowy japońskich prezenterów w studio tylko wzmaga atrakcyjność tego serwisu. Serwisu, który już dzisiaj pokazuje, co jutro będzie standardem. Polecamy, ostrzegając jednocześnie, że PrimeSeat ma potężną moc uzależniającą.

Strona z aplikacją do pobrania – tutaj.

FireShot Screen Capture #321 - 'PrimeSeat' - primeseat_net_j

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj