PRO-JECT A1

PRO-JECT A1
Do sprzedaży trafia pierwszy gramofon automatyczny marki Pro-Ject (1799 zł).

Wielu użytkownik szuka gramofonów automatycznych. Ze względu na prostą obsługę. W branży pojawili producenci, którzy oferują takie urządzenia, głównie z plastiku i fatalną jakością dźwięku. A1 jest inny. Wykonany ręcznie w Niemczech przez tradycyjną manufakturę z bogatym doświadczeniem w produkcji gramofonów automatycznych. Niezawodna technologia, przystępne cenowo, wysokiej jakości HiFi. Nowy standard w projektowaniu gramofonów automatycznych.

 AUTOMAT – technologia

Posiada w pełni automatyczny start/stop, przy czym automatyka jest całkowicie odłączona i oddzielona przez cały czas trwania odtwarzania. W pełni mechaniczna automatyka jest załączana po naciśnięciu przycisku start, a ramię gramofonu jest automatycznie przesuwane do rowka prowadzącego płytę. Podczas odtwarzania, automatyka nie ma żadnego wpływu na jakość odtwarzania, a ponieważ działa ona całkowicie mechanicznie – bez potrzeby stosowania dodatkowej elektroniki – nie ma żadnego wpływu na jakość dźwięku.

Ciężka obudowa z MDF

W drewnianej obudowie uniknięto pustych przestrzeni, gdzie tylko było to możliwe, pozostawiając wystarczająco dużo miejsca na precyzyjne umieszczenie wszystkich wewnętrznych elementów A1. W rezultacie, ciężka masa obudowy redukuje niepożądane rezonanse do minimum i odsprzęga A1 od wpływów zewnętrznych.

Tłumiony aluminiowy talerz

Aluminiowy talerz jest w 100% wykonany w Niemczech. W trzech operacjach jest on najpierw tłoczony, gięty i per- forowany. Od wewnątrz dodawany jest pierścień tłumiący, aby zwiększyć wagę i zredukować rezonanse. W kolejnym etapie jest on obracany i precyzyjnie wyważany, aby uzyskać delikatne krawędzie i najniższe odchylenia wow i flutter. Wreszcie, otrzymuje gładką powłokę lakierniczą, dodającą całości czarnego, stylowego i czystego wyglądu A1.

Doskonała szybkość, przedwzmacniacz gramofonowy, kabel

W typowy dla Pro-Jecta sposób, silnik jest sterowany elektronicznie. Łatwe przełączanie pomiędzy 33 i 45 RPM za pomocą jednego przycisku. Wbudowany przełączalny przedwzmacniacz gramofonowy sprawia, że A1 jest niezwykle wszechstronny i pozwala na podłączenie go bezpośrednio do dowolnego wejścia liniowego lub wykorzystanie własnego przedwzmacniacza gramofonowego. A1 dostarczany jest z naszym kablem gramofonowym Connect it E. Jest to przewód typu semi-balanced, o niskiej pojemności, z doskonałym ekranowaniem, unikalny w tej klasie cenowej.

Nowe nóżki z silikonowym tłumieniem

Nowe nóżki efektywnie oddzielają gramofon od podłoża, na którym stoi, wykorzystując wewnętrzną warstwę tłumiącą z silikonu. Jest to cecha niezbędna w każdym dobrym gramofonie, ponieważ działa jako kolejny mechanizm zabezpieczający odtwarzanie płyt winylowych przed wpływem zewnętrznych zakłóceń i rezonansów.

Ultralekkie aluminiowe ramię

A1 wyposażony jest w 8,3-calowe, ultralekkie aluminiowe ramię. Wraz z Ortofonem OM10, który idealnie pasuje do tej konstrukcji, otrzymujemy wyjątkowo szybką reakcję i szczegółowość w zakresie transjentów i mikrodynamiki. Mało znanym faktem jest to, że wkładki serii OM mają swoje korzenie rozwojowe i dziedzictwo w ultralekkich masach ramion tonalnych.

Siła nacisku i antyskating są fabrycznie ustawione, dzięki czemu A1 jest gotowa do pracy w trybie plug & play w ciągu kilku sekund. To sprawia, że jest on idealny zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników.

Wzmocniony włóknem węglowym antymagnetyczny headshell

Headshell jest całkowicie nową konstrukcją specjalnie dla A1. Wykonano go z polimeru wzmocnionego włóknem węglowym, co czyni go superstabilnym i sztywnym, przy zachowaniu najniższej wagi, aby idealnie współpracował z ultralekkim ramieniem. Kompozyt polimerowo-węglowy zapewnia znakomite tłumienie wewnętrznych rezonansów.

Ręcznie budowane w Niemczech

The A1 jest w pełni produkowany ręcznie w Niemczech i korzysta z dziesięcioleci doświadczeń w produkcji gramofonów. W 100% zmontowany i wyregulowany przez najlepszych inżynierów.

Wszystkie poszczególne komponenty A1 są w 98-99% wykonane i wyprodukowane w Niemczech.

A1 wraz z wkładką będzie dostępny w cenie 1799 zł od lutego 2022 roku.

Kategorie: NOWOŚCI, VINYL

Skomentuj