PRZEBOJE KOŃCA ŚWIATA

Krótki wypad do Australii, pokazujący, że mieszkańcy tego kraju potrafią robić bardzo porządną muzykę Okazja do szybkiej wizyty na Antypodach jest idealna - 25. edycja ARIA (Australian Recording Industry Association) Music Awards.

Nagrody dla przedstawicieli głównego, pop-rockowego nurtu zostaną rozdane podczas hucznej gali, która odbędzie się 27 listopada br. w Allphones Arena, usytuowanej w Sydney Olympic Park.

Wyróżnienia dla reprezentantów dziedzin technicznych, m.in. reżyserów klipów, realizatorów dźwięku i producentów (ARIA Artisan Award), oraz bardziej ambitnych gatunków muzycznych, w tym jazzu i klasyki (ARIA Fine Arts Award), wręczane są oddzielnie podczas znacznie skromniejszych uroczystości, odbywających się też wcześniej niż główna gala.

I dlatego już teraz możemy poinformować, że nagrodę za najlepszy album z muzyką poważną otrzymała Sally Whitwell (Mad Rush: Piano Music of Philip Glass, ABC Classics), a w kategorii jazz zwycięzcą zostało trio Elixir z wokalistką Katie Noonan (First Seed Ripening, ABC Music).

My chcielibyśmy jednak zwrócić szczególną uwagę na indie-rockowego artystę o pseudonimie Gotye. Utwór pt. „Somebody That I Used To Know” z jego najnowszej płyty „Making Mirrors” został uznany za najlepiej nagrany numer roku, a wideo do niego (patrz wyżej) za najlepiej zrealizowany klip. Sam zaś kawałek, choć prosty jak zwoje mózgowe Paris Hilton, ma w sobie coś bezczelnie chwytliwego. Trochę nam wstyd, przyznajemy jednak, że ta piosenka przykleiła się do nas i nie nie chce odpaść.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj