PRZEBOJOWY JENSEN

PRZEBOJOWY JENSEN
To nie jest gramofon, który bryluje na wystawach sprzętu audio, budzi zachwyt krytyków i jest podziwiany przez subtelnych koneserów dobrych brzmień. To jest po prostu najlepiej sprzedający się gramofon na świecie.

Kosztuje zaledwie 54,98 dolara, ale ma wszystko, co powinien mieć nowoczesny gramofon – głośniki stereo, wejście dla iPoda, port USB, trzy biegi (33 1/3, 45 i 78 RPM), konwerter analogowy-cyfrowy do zgrywania muzyki z winyli, regulację prędkości, barwy i głośności oraz pokrywę antykurzową. Nie trzeba jej kupować dodatkowo za 100 dolarów, producent daje ją w standardzie.

Jensen JTA-230 okazał się w okresie przedświątecznym prawdziwym przebojem w sklepie Amazon, plasując się na pierwszym miejscu w kategorii domowego sprzętu audio. Kogo zostawił w pobitym polu? Ten skromny aparacik pokonał maszyny będące symbolem nowoczesności i odbiciem najnowszych trendów: amplituner sieciowy wi-fi z AirPlay Yamaha RX-V677 7.2 oraz bezprzewodowy dwustrefowy system muzyczny SONOS PLAY:1.

Czyż trzeba lepszego dowodu na renesans kultury winylu? Czy producenci drogich komponentów hi-fi wyciągną wnioski z sukcesu Jensena? Oby, choć spodziewamy się raczej kolejnych gramofonów i kolumn po 100 000 dolarów. Pokrywy, osłony, kolce, maty, przewody i akcenty rosso corsa płatne oddzielnie!

Jensen

Kategorie: NOWOŚCI, VINYL

Skomentuj