PS4 PRO x 4K HDR

PS4 PRO x 4K HDR
Sony podpowiada, jaki telewizor 4K HDR zapewni najlepsze wrażenia podczas gry na konsoli.

Sony Interactive Entertainment wprowadziło nową konsolę PlayStation®4 Pro (PS4 Pro), która zapewni właścicielom telewizorów 4K HDR najlepsze możliwe wrażenia podczas gry.

Nowe konsole PS4 Pro mają większą moc obliczeniową i wydajniejszy system graficzny, czego efektem są jeszcze lepsze szczegóły i niespotykana dotąd precyzja obrazu. Nowa konsola współpracuje również z technologią HDR, czego rezultatem są żywe, bardziej realistyczne kolory, wsparcie dla szybszych klatek i super wyraźna akcja.*

Posiadacze telewizorów 4K HDR firmy Sony, którzy zdecydują się na zakup PS4 Pro uzyskują wyższą jakość. Będą one wyświetlane w nadzwyczajnej rozdzielczości 4K z szybkością do 60 klatek na sekundę.

Poniżej zamieszczamy informacje i wskazówki pomagające w pełni wykorzystać potencjał telewizora HDR połączonego z systemem PS4 Pro:

Znakomity obraz 4K

Fakty:

Obraz 4K HDR odznacza się nadzwyczajną wyrazistością. Do nadania wyjątkowego wyglądu każdemu pikselowi wykorzystywana jest najbardziej zaawansowana technologia przetwarzania obrazu 4K firmy Sony. Różnicę widać od razu: przejawia się ona w naturalnym wyglądzie szczegółów i wrażeniu przebywania w miejscu akcji.

Technologia 4K tworzy obraz 3840×2160 pikseli, a jego rozdzielczość jest czterokrotnie większa niż w standardzie 1080p HD. Więcej pikseli oznacza więcej informacji i szczegółów, a w konsekwencji większą ostrość i wyrazistość obrazu.

Wskazówki:

Szczególnie godne polecenia są telewizory standardowo wyposażone w technologię 4K HDR, takie jak Sony ZD9, XD94/93, XD85, SD85, XD83, XD80, SD80 i XD75/70. System PS4 Pro zapewnia wyższą rozdzielczość materiałów filmowych i obrazów gry rejestrowanych za pomocą przycisku Share.

X-tended Dynamic Range

Fakty:

X-tended Dynamic Range to technologia zwiększająca kontrast między najjaśniejszymi i najciemniejszymi fragmentami obrazu, dostępna jest w telewizorach Sony z serii ZD9 oraz XD93/94. Rozwiązanie to zapewnia przeszło trzykrotnie szerszy zakres jasności niż standardowe telewizory LED.

Wskazówki:

Każdą grę — od popularnych tytułów sportowych po przygody w postapokaliptycznym świecie — powinno się wyświetlać przy największym możliwym zakresie dynamicznym, zapewniającym ostrzejszy, wyraźniejszy i bardziej realistyczny obraz. Aby móc dostrzec szczegóły ukryte w głębokich cieniach oraz niuanse kolorystyczne w najjaśniejszych fragmentach, trzeba wybrać telewizor z technologią HDR.

TRILUMINOS™ Display

Fakty:

Firmowa technologia Sony TRILUMINOS Display** pomaga osiągnąć nasycenie barw na miarę oprawy graficznej współczesnych gier. Rozszerzona paleta barw i bardziej naturalne przejścia tonalne sprawiają, że obraz gry nabiera dodatkowej ostrości, wyrazistości i realizmu.

Wskazówki:

Maksymalny realizm uzyskuje się, wybierając ustawienie koloru „Standard”. Optymalizuje ono kolorystykę tak, by nadać jej maksymalną wierność.

* będzie ulegać zmianie

** dostępne w seriach ZD9, XD94/93, XD85, SD85, XD83, XD80

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj